Jump to content

Upgrade to Golf 7 GTD


ShadoWzZ

Postare recomandată

Pai trebuia cumva sa o scot din marea de gtd-uri, nu ? Si mie mi-a placut ideea de b&w... si ma bucur ca merge ? could have gone bad also. ?

Link către comentariu

Looks the part, drives the part... E perfecta! De ce-ai schimba-o?! :) 

Link către comentariu

Pai...pentru inca 3k rpm, 4 roti motrice si un plus de rafinament? ?

Link către comentariu

Lasa jantele asa... Ale mele-s negre si vreau sa le fac un gri cam asa cum sunt ale tale, dar glossy :) Arata excelent cu bara de Clubsport

Modificat de Edy E
Link către comentariu
lambda_dryver
On 5/13/2019 at 12:32 PM, ShadoWzZ said:

Pai trebuia cumva sa o scot din marea de gtd-uri, nu ? Si mie mi-a placut ideea de b&w... si ma bucur ca merge ? could have gone bad also. ?

Si inca cum merge! Este fix ce trebuie :D. Ar merge la fix niste etriere negre cu sticker alb ?.

+1 pentru jantele asa cum sunt acum :icon_thumleft:

Link către comentariu
On 5/13/2019 at 3:13 PM, ShadoWzZ said:

Idei am multe ... sustinere financiara nu am :)))

I feel you. ?  Am luat salariul și am început să plătesc facturi, mă gândesc și la rate... deja mi-au dispărut gândurile de la alte jante...

Acum arată mai fioroasă puțin!

Modificat de grp
Link către comentariu

@lambda_dryver am cochetat cu ideea de a face etrierii in culoarea caroseriei, adica albi ... dar sistemul de franare la gtd nu "umple" atat de bine roata de 18".

Ma gandeam sa ii fac negri si .. atat. Fara sa lipesc nimic alb pe ei. Cand te refereai la ceva alb .. te refereai la stickerul de R, sau cel de GTD ?

Link către comentariu
lambda_dryver

@ShadoWzZ Frane de .:R (sunt gata vopsiti negri) cu sticker de GTD - ca sa fie OEM style ?:)) . Si umple si roata cum trebuie :icon_rambo:

Link către comentariu

Etrieri de Cayenne, 18Z (sunt plug’n play) cu sticker de Porsche, ca sa fie OEM... ish :)) 

Link către comentariu

O umple, dar iarna poti opta ptr 17"?

Link către comentariu

Nu, dar exista si etrieri 17Z care merg cu jante de 17”. Problema, daca pot sa spun asa, este ca pretul este similar asa ca... parca arata mai bine cei 18” :) 

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Daca va intrebati care este diferenta intre aceasta poza si cele de mai sus, e faptul ca in aceasta poza bara este complet infoliata in folie transparenta de protectie. 

20190625_165113.jpg

 

PPS : si ma bate un gand sa fac si restul masinii...

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Complet nu prea are rost, dar capota si parbrizul, fiind cele mai expuse pietricelelor, ar merita (eu am facut inclusiv plafon, ca Ateca e mai inalta si e mai greu de sters gainatul - masina sta sub copaci si nu o pot spala tot timpul)

Link către comentariu
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!