Jump to content

Upgrade to Golf 7 GTD


ShadoWzZ

Postare recomandată

Aseara am fost harnic si am montat noul sistem de navigatie iar astazi am fost la dealer si am scos protectia de pe ea.

mib_upgrade.jpg

Ecranul nu este muult mai mare dar se misca mai fluent si acum am posibilitatea sa fac mirror link cum am mentionat si mai devreme.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Hmmm cum vine asta... VW a introdus un sistem de siguranta impotriva furtului, iar dealerii scot aceasta protectie? :huh: Aveam impresia ca se face pe piata neagra, dar pare foarte oficial ce spui tu.

Link către comentariu

Pai este oficial. Pentru ca ei pentru a scoate CP trebuie sa faca conexiunea online intre masina si fabrica, moment in care daca unitatea este declarata furata, ea este blocata. Deci daca nu e declarata furata inseamna ca e ok, provine din dezmembrari sau chiar luata de noua.

 

Am uitat sa mentionez ca astazi cand a bagat seria de sasiu si a verificat ceva actiuni , mi-a gasit si mie actiunea pentru schimbarea sondei ca si lui @tudy_cnu. Fiind presat de timp astazi, am lasat-o pe viitorul apropiat.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Acum inteleg. Aveam impresia ca oficial nu poti coda alta unitate, decat daca este cumparata din reprezentanta; desi acum ca ma gandesc suna destul de stupid varianta asta :)

Link către comentariu

Cele noi nu necesita inlaturarea component protection pentru ca nu au fost niciodata imperecheate cu o serie VIN

Link către comentariu
On 25.01.2018 at 1:19 PM, ShadoWzZ said:

iar astazi am fost la dealer si am scos protectia de pe ea.

La ce dealer ai fost? Se pare ca eu trebuie sa codez calculatorul AFS la dealer, pentru ca e nou. :banghead:

Link către comentariu
  • 1 month later...

Upgrade la stopuri FL? :D 

Arata super jantele, pacat ca tre sa se invarta prin zoaiele alea. :(

Link către comentariu

Am mixed feelings in legatura cu un set de arcuri .... cine are/a avut mult timp imi spune sa stau linistit dar pe partea cealalta ... ar arata sex masina si putin coborata ...

Link către comentariu

Mie mi se pare ca e fix cat trebuie de lasata masina asa cum e ea.

Da' nici nu ma baga in seama prea tare, masinile mele au garda mare la sol si m'am obisnuit cu locul cat un raft intre roata si aripa :rolleyes:

Link către comentariu

Eu am avut mult timp arcuri pe 2 masini si nicio problema :-)

Jantele sunt fix ce trebuie

Link către comentariu

Pacat ca esti obligat sa tragi prin jegul ala asemenea bijuterie.

Link către comentariu

Nah ... asta e situatia. Pana ma voi muta la casa vor fi anual situatii de genul.  :mellow:

Link către comentariu

Asta este unul din principalele motive pentru care masina nu are in secunda asta arcuri. Because Galati.

Link către comentariu
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!