Jump to content

Audi S5 B8.5


Ice_2k

Postare recomandată

dap, d-aia am mers si eu pe varianta aia. Cred ca o sa iau niste vopsea neagra lucioasa si o sa vopsesc bucatelele alea mici argintii care leaga literele intre ele, cred c-ar fi mai curat cu alea negre

Link către comentariu

Dupa muuuuuultaaaaa migaleala, am facut micile modificari necesare la grila, scurtarea suportului pe care scria RS5 ca sa pot pune doar S5 (locul zgariat de pe suport l-am facut eu asa cu freza ca sa prinda bine adezivul si sa am risc minim de a iesi adezivul prin lateral cand voi pune S5-ul pe suportul asta), aici a fost de munca rau de tot, in primul rand taiatul fara sa se vada ca e taiat mi-a dat batai multe de cap si apoi a trebuit sa mut prinderea care era in extremitatea dreapta si care s-a dus odata cu bucata taiata. Also, am vopsit legaturile dintre literele de jos.

 

Photo 30-08-2017, 23 47 15.jpg

Photo 30-08-2017, 23 59 12.jpg

Photo 31-08-2017, 09 24 31.jpg

Photo 31-08-2017, 09 12 10.jpg

Photo 31-08-2017, 09 15 57.jpg

Photo 31-08-2017, 10 04 16.jpg

Link către comentariu

La prima poza mi s-a parut megakitsch scrisul ala quattro - cu bucatelele alea mici vopsite parca arata altfel.

Mare + pentru rabdarea cu suportul pentru "s5". Minifreza sa traiasca!

 

Link către comentariu

Asta inseamna sa iti placa sa lucrezi la masina ta :) Satisfactia cand iti iese, nu se poate masura in cuvinte. Mai sunt si momente cand iti vine sa dai cu ele de pereti si nu iti ies din prima dar na :)) 

Link către comentariu

am stat si eu in dubiu cu asta da' tare mi-e ca nr prins direct pe grila fagure nu prea da bine plus ca nu e prea usor de prins.... cred c-o sa-l las asa o vreme sa vad cum ne impacam

Link către comentariu

Foarte bine arata, mai ca ma bate gandul si pe mine sa pun grila asta( fara quattro), desi eram setat pe cea de S!

Spor!

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Din pacate suportul folosit de The_Ego, tine numarul la distanta destul de mare de grila.. Daca vrei sa renunti la suportul de numar, cel mai simplu e sa lipeste niste mici inele de numar, pe spatele acestuia, care le prinzi cu fasete de grila..

Link către comentariu

Da, la asta ma gandeam si eu dar totusi nu sunt convins ca ar da bine. Mai nasol e ca nici de experimentat nu e prea usor, trebuie data jos bara ca sa desfac suportul...

Link către comentariu

Am luat-o acum din service, sunt blown-away, arata FA-BU-LOS. Revin cu poze dupa ce pun si logo-ul S5 inapoi. 

Link către comentariu

Felicitari! Chiar arata deosebit! Toate masinile pe care le-ai avut pana acum mi-au placut, au fost facute cu gust.

Link către comentariu

A meritat toata migala, (chiar si in poze) arata de milioane masina cu acea grila!

Link către comentariu

Quattro din grila arata mult mai bine decat ma asteptam, vazand doar grila. Frumos!

Link către comentariu
3 hours ago, BogdanS said:

Just wow!

Si tot n-ai venit sa te dau o tura :P 

1 hour ago, andrei0241 said:

A meritat toata migala, (chiar si in poze) arata de milioane masina cu acea grila!

Dap. A fost ceva de munca da' as face-o inca o data fara sa stau pe ganduri :D 

13 minutes ago, mad_kat said:

Quattro din grila arata mult mai bine decat ma asteptam, vazand doar grila. Frumos!

Thanks. E intr-adevar mult mai subtil decat poate parea cand privesti grila de-aproape.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!