Jump to content

Audi S5 B8.5


Ice_2k

Postare recomandată

Ceva mai sus ai o poza cu spatele masinii in care negrul de sub spoiler nu pare a fi negru lucios ( poate doar in poza se vede asa). Masina ta atrage priviri si cu siguranta un ochi avizat v-a observa diferenta si ar fi pacat. Mie personal imi place negru lucios, mai departe tu decizi.:)

Link către comentariu

Nu am inteles la ce te referi, spoilerul barii din spate este gri. In plus, grila originala are deja rama neagra lucioasa si grilele de la proiectoare au si ele accente negru lucios, deci n-ar face nota discordanta grila de RS negru lucios.

Link către comentariu

Eram confuz in privinta culorii spoilerului spate, nefiind sigur de culoare (negru, gri). :) Pe fata nu ar face nota discordanta, iar spatele se poate rezolva, deci go for it !!

Modificat de VW CC
Link către comentariu

In alta ordine de idei, aseara mi-am facut de lucru, cine ghiceste? :P

 

IMG_6142.JPG

Link către comentariu

un apple TV cu sursa modificata pentru alimentare din masina :P

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Eh nu face cartofi prăjiți.. dacă pui câțiva pe evacuare s-ar putea sa te surprindă plăcut:))

Link către comentariu

ar fi trist sa fie asa mult ulei acolo :P Cartofi arsi insa, face sigur :))

Link către comentariu

Frumos si util !!! Care e avantajul fata de solutia folosita inainte? Wifi-ul? E greu de modificat Apple Tv-ul sa se alimenteze pe USB?

Link către comentariu

Pai avantajele ar fi aparitia wifi in masina (nu neaparat legat de apple tv) si faptul ca acum screen mirroring-ul e wireless. Inainte trebuia sa il leg in torpedou, nu puteam folosi telefonul tot drumul, nu primeam notificari etc. In plus, cand era mai innorat in special, semnalul gps in torpedou nu era deloc ok. Plus toate feature-urile apple tv-ului, gen youtube, trailers, netflix etc. 

Modificarea alimentarii nu e f complicata, 2 ore max. 

Link către comentariu

apropos de alimentare - LM-ul nu are nevoie de un pic de radiator? Am facut acum vreo 7-8 ani o adaptare de la 12 la 5 V cu un LM317 si se cam incalzea, consumatorul fiind doar un amarat de mp3 player...

anyways faina adaptarea :)

Link către comentariu

Am facut ceva teste si pare sa fie ok, scad de la 5V la 3.3V, e mica diferenta. Daca scadeam direct de la 12, trebuia clar. 

Link către comentariu

Cu cea veche ce faci? :)

Modificat de cogdao
Link către comentariu

sper odata cu venirea furtunului de admisie si cu noul filtru sa sar de cifra magica a RS5-ului, aia chiar m-ar incanta maxim :P

Legat de grila, momentan e pe principiul "aaaaand it's gone" :)) Am avut o discutie mai lunga cu vanzatorul, mi-a spus ca e intr-un anume fel grila si acum dupa ce-am platit, in timp ce o impacheta si-a dat seama ca pe culoarea asta pe care o vreau eu nu e chiar cum mi-a zis. Mi-a trimis niste poze mai detaliate si am anulat comanda. Cautam mai departe...

Link către comentariu

Cred ca e primul uprgrade pe care vrei sa il faci care nu ma incanta. Mereu am considerat ca grila de RS e prea "violenta" si prea sporty-tuning ca design, masina per ansamblu fiind predominant eleganta.

Poate te mai gandesti :)

Link către comentariu

ma, de ce sa zic, mie-mi place grila de RS. Doar ca varianta OEM este inuman de scumpa (~1.000€) iar replicile sunt de jdemii de tipuri. Exista unele facute f ok dar sunt ca unicornii, toti au auzit de ele da' nimeni n-a vazut :)) E o posibilitate buna sa o las asa stock si sa fac o miscare doar daca apare un OEM la vanzare la un pret decent ca 1.000€ n-am innebunit sa dau pe o grila. O sa mai ma uit intre timp si dupa replici, poate gasesc unicornul desi m-a cam dezumflat experienta de ieri...

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

Daca e cineva interesat, am scris un articol legat de cum se poate obtine AirPlay in masina aici. Am incercat sa-l scriu pe vwforum dar aparent sectiunea de articole nu mai exista si cum baietii de pe audizine ma rugasera sa detaliez povestea, l-am pus acolo direct.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!