Jump to content

Audi S5 B8.5


Ice_2k

Postare recomandată

Arata ok. M-am uitat astazi pe Ebay uk si sunt destule, chiar mai ieftine. Este una din olanda la 219€ si arata ok. Arunca o privire. Item no. 262846974710

Modificat de VW CC
Link către comentariu

Personal, mi se pare inoportuna inlocuirea unei grile OEM de S5 cu una AM, a se citi replica de RS5 ( chiar replica de RS6; rs5 b8.5 nu are Quattro scris) doar pt ca are acei faguri. Fata de cea oem inteleg ca e mai ieftina, dar sunt totusi peste 200euro pentru o grila la care nu ai garantie ca vine perfect sau doamne fereste, e foarte fragila.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
24 minutes ago, VW CC said:

Arata ok. M-am uitat astazi pe Ebay uk si sunt destule, chiar mai ieftine. Este una din olanda la 219€ si arata ok. Arunca o privire. Item no. 262846974710

Ala pare de non-facelift

 

19 minutes ago, The_Ego said:

Personal, mi se pare inoportuna inlocuirea unei grile OEM de S5 cu una AM, a se citi replica de RS5 ( chiar replica de RS6; rs5 b8.5 nu are Quattro scris) doar pt ca are acei faguri. Fata de cea oem inteleg ca e mai ieftina, dar sunt totusi peste 200euro pentru o grila la care nu ai garantie ca vine perfect sau doamne fereste, e foarte fragila.

Review-urile pe partea de calitate par f bune. Au si varianta fara quattro ala jos (cu aproape 100€ mai ieftin) dar imi place mult de tot ideea aia de cand am vazut-o prima oara pe RS7. 

Link către comentariu

Aceeasi firma modelul pt facelift 262847122981, cateva anunturi mai jos

Link către comentariu

Am vazut-o si p-asta, nu mi-a placut ca are interiorul cercurilor opac, varianta oem are tot pattern fagure, mai micut

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

sincer sa fiu nu, am avut la fostul B8 oglinzile heliomate (toate 3) si, nu zic nu, era misto dar chiar nu e unul din feature-urile care sa-mi lipseasca. Mai mult ma enerveaza tamburusul ala acolo sub oglinda decat lipsa oglinzii heliomate in sine si nu sunt dispus sa dau spre 500€ ca sa scap de el

Link către comentariu

Super!! Pe IOS 11 merge rotit displayul si in home screen...

P.S. videoclipul cu Chris Harris si Matt Farah cu audi s4 avant :D like pentru el 

Link către comentariu

Good to know :D Si pe iOS 9/10 merge dar doar pe iPhone-urile Plus

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

Ar fi misto un tutorial, cred ca sunt multi interesati de modificarea asta.

Link către comentariu
On 7/7/2017 at 6:31 PM, Ice_2k said:

Daca e cineva interesat, am scris un articol legat de cum se poate obtine AirPlay in masina aici. Am incercat sa-l scriu pe vwforum dar aparent sectiunea de articole nu mai exista si cum baietii de pe audizine ma rugasera sa detaliez povestea, l-am pus acolo direct.

Este si tutorial :-)

Link către comentariu

A disparut "T"-ul de la V6T ? :( 

A aparut "Supercharged", sau era? 

Link către comentariu

quattro probabil va disparea, mai ales ca va veni grila cu quattro jos. V6 + SC mie sincer imi place, cred ca-l las asa. 

Link către comentariu

Normal din ce stiu parca e doar Supercharged iar cunoscatorii stiu despre ce motor e vorba, right? :D 

Arata bine si combinatia ta, insa Quattro ala trebuie sa dispara si din pct meu de vedere :)) 

Succes ! 

Link către comentariu

Si eu as zice doar sigla de supercharged. E suficienta pentru cunoscatori.

Link către comentariu

Intrebare: a folosit cineva vreo aplicatie de iOS pentru conexiune la un OBD din acela Wifi (gen ELM327) si a putut sa vada temperatura din admisie? Niciuna din aplicatiile pe care le-am incercat nu pare capabila sa arate acel parametru for some reason.

Link către comentariu

da, stiu de Torque, din pacate pe iOS nu pare sa existe un echivalent

Link către comentariu
22 minutes ago, mariacrai said:

Foarte frumoasa masina. Sa o stapanesti sanatos.

Multumesc frumos :)

 

On 23/05/2017 at 11:44 PM, CristiALF said:

Recunosc ca desi inteleg castigurile pe care le aduce o admisie imbunatatita de acest fel (mai ales in combinatie cu soft), sunt putin sceptic vis-a-vis de latura practica si long term. Cumva combinatia filtru mai permisiv + uleiul cu care se unge + praful din Romania nu imi suna tocmai ok... :unsure:

 

On 24/05/2017 at 0:05 AM, MyKe said:

Nu am avut K&N, ci Pipercross (pe Passat) și pe admisie găseam un strat fin de ..mizerie. La fel ca atunci când dai cu degetul pe evacuare, însă la o scară mai mică. De atunci, apreciez mai mult filtrarea stock. :) 

Au trecut 2 luni jumate si 2.500km de cand am pus filtrul K&N. Am demontat azi iar admisia ca sa verific, am dat cu degetul pe interiorul furtunului de admisie si nu a ramas nimic, nici macar putina negreala. Pare ca-si face treaba f bine noul filtru.

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!