Jump to content

Consiliere achiziție Superb 3


75NOR
 Share

Postare recomandată

Sunt sanse mari ca urmatoarea sa fie benzinara. ideea o am de dinainte de dieselgate. Cred totusi ca daca o faceam acum, 1.8 era solutia de compromis. preferam 2.0 tsi

L.E. asta daca nu vom avea electrica la pret competitiv..

 

Ia zi cum e cu parbrizul incalzit. E noua tehnologie sau tot vechea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

Nu are fir,are folie metalica. Cat fe bun e, nu stiu inca pt ca nu a nins, dar aflu eu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ceva ce regreti ca nu ai pus la masina? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

190 cai cel mai mult, Mai departe... ILA mi-ar fi placut, phonebox si luxury items ca piele perforata, columbus...

Si style pt benzile led...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi ridicat mult pretul masinii. Puteai opta mai bine pe L&K  . La cat te-a dus configuratia?

Modificat de adigolf2003
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu ti-a mai dat nici un discount dealer-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

Ba da, acela e pretul de lista. Am avut discount de miniflota...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, revin aici cu intrebarea, ce culoare credeti ca da mai buna la forma masinii, negru sau maro care scoate linile mai in relief ca sincer mie imi place mult de tot forma si interioara si exterioara. pe interior merg cu maro din L&K neperforat ca la perforat it baga ventilatie obligatoriu si revin cu intrebarea ce face smart gate si daca isi merita bani.

Modificat de danny32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da mersi de raspuns dar tot nu stiu la ce ajuta treaba aia?

sa iti vezi consumul pe tel?

viteza?

sincer nu mi se pare necesar, daca iti face o configuratie la final de luna cu km care i-ai facut, un fel de gps care poti sa il scoti la imprimanta, km facuti cu consumul aferent merita la foile de parcurs pt firma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negru si maro nu estompeaza cel mai mult liniile? argintiu mi se pare ca releva fiecare cuta.

 

despre phonebox, este locul din consola centrala de langa bricheta in fata schimbatorului? si daca da cum de poate fi configurat si phonebox si pregatire pachet fumatori cu scrumiera mobila?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, revin aici cu intrebarea, ce culoare credeti ca da mai buna la forma masinii, negru sau maro care scoate linile mai in relief ca sincer mie imi place mult de tot forma si interioara si exterioara. pe interior merg cu maro din L&K neperforat ca la perforat it baga ventilatie obligatoriu si revin cu intrebarea ce face smart gate si daca isi merita bani.

Daca vrei ceva mai deosebit dpdv coloristic mergi pe Jungle Green sau Blue Lava.

 

Daca vrei sa n-ai batai de cap mergi pe Argintiu sau Moon White

 

Maro si negru vor fi chin daca vrei sa arate bine masina, se vede imediat praful, apar si se vad zgarieturi fine, etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Henry Ford zicea ca o mașină poate avea orice culoarea, atât timp cât este neagră. Eu sunt de acord cu dânsul, mai ales la la modelul acesta, chestiune de gusturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jungle Green este deosebit, te faci remarcat in trafic. In schimb Blue Lava este mai pamantean, dar si foarte frumoasa. Cand ai la dispozitie o gama cromatica atat de variata, negru este prea banal. Bineinteles, tine de gust...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@danny32 - un sfat, daca vrei sa-l iei in considerare - renunta la cateva chestii si pune pielea perforata cu ventilatie, o sa-mi multumesti la vara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

+1 @bz1, am mers si eu vara cu un L&K cu piele ventilata si se simte foarte misto. Altfel, se lipeste camasa pe spate si nu poti purta pantaloni de stofa deschisi la culoare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e o problema diferenta de piele perforata si ventilatie decat de 419 euro cu TVA dar am mai mers cu un X6 cu ventilatie si credeti-ma ca nu am simtit nimic, bucuresti constanta pe autostrada nimic doar un bazait in plus pt ventilatorul aferent, sa zice ca simteam ceva in sezut dar in spate nimic, de asta nu stiu daca merita.

daca ati facut careva testul si cu un x6 si cu un superb si la superb este mai tare dati-mi de stire ca deabea maine le platesc avansul ca ala de la leasing nu prea vrea sa imi ia bani, cere 60 bilete la ordin :tuktuk:  tampit sa fi sa ceri asa multe.

si cu culoarea mie imi place negru si raman pe negru cu interior maro si plafonul bej.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

si mie, cand am luat masina veche mi-au cerut bilete la ordin, dar parca 24.....

se simte o racoare in spate, si se simte si la spatar. parerea mea este ca piele DOAR ventilata, cel putin pt mine care transpir ...si transpir....si transpir....

nici nu vreau sa ma gandesc cum ar arata alcantara cu toata sarea aia impregnata.....

cat priveste culoarea, mi se pare ca S3 arata mai bine in culori deschise. unghiurile si mai ales farurile/stopurile se estompeaza in negru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tipa de la skoda mi-a tot recomandat gri quartz ca cica da bine, ideea e ca tot gri si argintii am avut masinile pana acum si m-am cam saturat de culoarea asta, ori maro ori negru, eu oricum is narcisist cand vine de masina, nu are voie sa fie murdara interior, exterior, mor pe perioada cand ploua si o vad murdara, acu m-am intalnit si cu coleg cu un BMW si are culoarea neagra, are masina de 2 ani si deja se vad dungiile de la carpa,laveta cu ce sterge masina  cand bate soarele pe ea.

Modificat de danny32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi pe culori deschise. Accentueaza liniile si n-o sa ai batai de cap cu intretinerea si zgarieturile. Eu am avut masina neagra si nu mai vreau niciodata: pe langa faptul ca la cateva ore dupa ce o speli se vad toate firele de praf, vara se incinge ca naiba. Nu mai vorbesc de zgarieturi, fie ele si superficiale. O sa stai cu polishul pe ea toata ziua daca spui ca esti pretentios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci alb, nu stiu exact care e mai rezistent

Alb candy, alb laser uni sau alb moon metalizat

Modificat de danny32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e o problema diferenta de piele perforata si ventilatie decat de 419 euro cu TVA dar am mai mers cu un X6 cu ventilatie si credeti-ma ca nu am simtit nimic, bucuresti constanta pe autostrada nimic doar un bazait in plus pt ventilatorul aferent, sa zice ca simteam ceva in sezut dar in spate nimic, de asta nu stiu daca merita.

daca ati facut careva testul si cu un x6 si cu un superb si la superb este mai tare dati-mi de stire ca 

si cu culoarea mie imi place negru si raman pe negru cu interior maro si plafonul bej.

Garantat se simte ok ventilatia in scaunele cu piele perforata. Am condus si S2 L&K cu asa ceva si S3 cu optiunea asta si ambele sunt super ok.

Daca vrei sa te convingi, hai in BV, au la TD S3 cu piele bej perforata.

 

Cat priveste interiorul, esti sigur ca vrei volanul ala maro ? Si bord maro-cognac ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Consiliere achiziție Superb 3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!