Jump to content

App-Connect si VW Car-Net


hiro
 Share

Postare recomandată

Exact de ce zicea Yanq inainte, ai eroare de la Google Play Services. Nu l-ai dezactivat cumva din aplicatii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Google Play Services e activat. Daca intru pe aplicatie, e si bifat Androi Auto... :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi daca nu are vreun update in Play Store. In caz ca mai ai alt telefon cu Android, poti incerca un test.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate updateurile sunt la zi. O sa incerc si de pe alt telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.updater.serviceshelp.serviceinfo.apps.playservies2018

Nu stiu daca ajuta dar incearca cu aplicatia de mai sus...sau:

- update firmware

- update aplicatii din Play Store ( in special aplicatiile google)

- sa verifici sa nu fi dezactivat vreo aplicatie conexa cu Package Disabler sau altele de genul

- clear cache din meniul recovery

- clear data la aplicatiile Play Store, Google play services...etc. si restart ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

21 hours ago, yanq said:

- clear cache din meniul recovery

- clear data la aplicatiile Play Store, Google play services...etc. si restart ?

Cu ceva de genul am reusit sa fac sa functioneze Android Auto. Multumesc!

Merg Waze si Google Maps, si telefonie. Dar cam atat. Se poate mai mult? Sau trebuie sa trec pe MirrorLink? 

Imi convine ca la AA, pot folosi si telefonul, individual de AA :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este insa pe AA e tot ce poti face. Treci pe mirror-link pentru o experienta full ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma AppConnect se poate face si pentru unitatile MIB2 care nu au buton de APP ?

Daca ma iau dupa ce scrie in ETKA.. ar trebui sa se poata la masinile facute dupa sapt 22 2015, asta inseamna incepand cu 01.06.2016

Eu am Un passat din 10.06.2015 si am discover Media Part No SW: 3Q0 035 864     HW: 3Q0 035 864 

Untitled.thumb.png.f8c24621cd6baf43c8b72756905ca471.png

untitled2.thumb.png.3ab9306881366043f1aa817157dfdd99.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut, 

Cateva detalii despre aplicatia "Media Control"?

Ce este? O foloseste cineva?

 

Multumesc.

 

54200145-19.jpg

Modificat de Claus_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie Android Auto imi functioneaza (in Austria se gaseste in google play). in schimb, nu am reusit nimic cu Mirror link.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Claus_ said:

Cateva detalii despre aplicatia "Media Control"?

Ce este? O foloseste cineva?

Es te o aplicatie care se instaleaza pe telefon si din care poti controla unitatea media a masinii. De exemplu un pasager poate introduce adrese in navigatia masinii sau schimba muzica / postul de radio in timp ce soferul se concentreaza la condus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos.

Banuiesc ca functioneza doar daca ai App-Connect activat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

arm64-v8a trebuie folosita ? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce procesor are smartphone-ul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am instalat toate aplicatiile si am urmarit toti pasii descrisi mai sus.

Se conecteaza greu: 2 cazuri din 5. In acele cazuri in care se conecteaza, vad ecranul telefonului pe displayul masinii dar nu pot sa-i dau nicio comanda fiind blocat. O singura data am resusit sa comut intre doua ferestre dupa care s-a blocat. Nu mai stiu ce sa i fac. 

Este vorba de ceva setari din telefon?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat si floating app..  La fel se comportă: apare ecranul telefonului si ingheata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Pentru skoda, mai precis karoq; ma intereseaza ce sim-uri, de la ce operatori functioneaza pentru a da internet in masina. Am probat de la rds(abonament) si merge, de la orange (prepay) nu merge si vodafone nu am incercat. Am zis ca orange are semnal mai bun dar , era chiar mai slab ca la digi.

Astept pareri. De ce functioneaza unele si altele nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg toate...daca introduci corect setarile de Acces Point(APN, user, pass, etc)  aferente sim-lui respectiv. Probabil nu la toate preia by default setarile in mod automat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am incercat in toate felurile. Orange nu merge la mine. Daca e cineva cu net de la orange in masina poate ma lumineaza si pe mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma poate ajuta cu optiuniile existente pentru activare App Connect?

Una ar fi la dealer, dar pretul mi se pare mare ~1000 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, Remus MM said:

Ma poate ajuta cu optiuniile existente pentru activare App Connect?

Una ar fi la dealer, dar pretul mi se pare mare ~1000 ron.

Cealalta (ieftina): pui telefonul in suport ?

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare,

am si eu nevoie de un sfat de la voi, poate cineva s a mai confruntat cu aceasta problema: am un sharan din 7/2015 (identificat ca model 2016) si pe ecranul navigatiei, sub app connect, imi apare ca pot activa carplay si android auto al dealer. zis si facut, am mers la brady, am cumparat codul, mi au activat app connect si apoi surpriza. pe android merge fara probleme, pe apple pare ca e o problema cu mufa usb a masinii. mi au spus ca mufa usb din cotiera nu este buna si trebuie adaugat un nou port usb de la unitate in cotiera, portul neefiind in stoc si neavand o estimare de livrare. momentan astept ca ei sa comande acest nou port si sper sa ajunga cat mai repede..

ati mai patit acest lucru? aveti vreo alta solutie? exista vreun work around?

mihail 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrie pe forum treaba asta. Workaroundul este alta mufa USB. Nu e o problema, masina din fabrica nu are USB compatibil cu Apple.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

multumesc pentru raspunsul rapid. am tot rasfoit paginile astea insa nu am gasit exact cum/unde pot schimba usb ul.

asta mi au spus si cei de la brady, ca trebuie schimbata mufa aia usb, doar ca mufa compatibila pe care o vedeau in aplicatia lor, nu este pe stoc, nu are termen de livrare si nu stiu cand sau daca o mai pot aduce. am postat in speranta ca exista cineva pe aici care ma poate ajuta fizic, pare ca la reprezentanta nu rezolv mare lucru..

mihail

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!