Jump to content

Vw Golf Mkiv 1.9tdi


Ice_2k

Postare recomandată

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    108

  • Bogdan_wrc

    19

  • Marian

    11

  • claus_golf4

    8

Top Posters In This Topic

Eu am vosit manerele la un golf 5. Erau negre din fabrica si a costat o suma modica.. sub 1mil cred. La Elcargid Buzau. Au facut treaba destul de buna baietii.. desi habar nu aveau cum se desface usa. Intre timp au mai invatat ce e drept.

Link către comentariu

Nu va pot spune cat costa pentru ca am avut un tratament sa zicem... preferential. Deci este 100% irelevant cat m-a costat pe mine, sincer nu stiu cat costa in realitate...

Link către comentariu

in general ori costa mult (multa manopera la demontare) ori "te evalueaza" mesterul si iti face un pret

Link către comentariu

auzi da nu sare vopseaua de pe bandouri ? as vrea sa imi fac si eu tot ce e negru mat in culoarea masinii da ciaca e pericol sa sara vopseaua

Link către comentariu

sper ca nu :lol: Le am vopsite doar de vreo luna si ceva asa ca nu e relevant ca n-a sarit la mine... dar BogdanS le are de mai mult timp si nu stiu sa aiba probleme...

In alta ordine de idei, masina mea a mai primit ieri un cadou :lol:

MIO P350 GPS

dsc01988rx5.th.jpg dsc01987ik2.th.jpg dsc01989al2.th.jpg dsc01990ys9.th.jpg

Link către comentariu
sper ca nu :P Le am vopsite doar de vreo luna si ceva asa ca nu e relevant ca n-a sarit la mine... dar BogdanS le are de mai mult timp si nu stiu sa aiba probleme...

Confirm... in martie-aprilie bandourile mele fac 1 an de cand sunt vopsite si nu au nici o problema, doar ca va trebui sa fii muuult mai atent unde o lasi si la ce distanta de alte masini :angry:

OnTopic: well done, Ice ! :blink: Imi face si mie cu ochiul jucaria...

Link către comentariu
cati bani a fost jucaria ?!

910RON pda-ul (de ieri vad ca s-a ieftinit, s-a facut 890 :blink: ) si 110RON un card de 2GB pt el.

@BogdanS thanks :angry:

Link către comentariu

nu vreau sa par tampit :D (desi cre' ca sunt), da' cu ce te ajuta noua "jucarie"? O poti lega la sistemul audio? sau pt ce ai luat PDA-ul respectiv?

Link către comentariu

simpatica jucarie... s-o folosesti sanatos, de fapt sa se bucure golfuletzu de ea... :D

Link către comentariu
nu vreau sa par tampit :D (desi cre' ca sunt), da' cu ce te ajuta noua "jucarie"? O poti lega la sistemul audio? sau pt ce ai luat PDA-ul respectiv?

LOL... o foloseste pe post de navigatie :) nu ai mai facut pana acum asa ceva? :D

Link către comentariu
nu vreau sa par tampit :) (desi cre' ca sunt), da' cu ce te ajuta noua "jucarie"? O poti lega la sistemul audio? sau pt ce ai luat PDA-ul respectiv?

Este un PDA cu Windows Mobile 5.0 pe el si un receiver GPS si am instalat I-Go 2006... si acu' zice "peste 200m ia-o la dreapta, acu' ia-o la stanga, acu' ai ajuns" :P

Link către comentariu

:) asa putin mergi tu cu masina? vezi ca nu s eincalzeste..ai consum mare... mai fa si tu 2-3 km prin oras...nu gata 2 stanga 2 dreapta... :P :P

sa o stap sanatos. sa inteleg ca acum stii sa vii pe 13 la AMCKart ca nu am uitat ca anul trecut nu ai venit !!

Link către comentariu
  • Administrator

@ alexrosiu :lol: :lol: :lol: Si eu , si eu ....

Sa-l stapanesti santos Yce . De ce l-ai montat acolo ? Nu statea mai bine la parbriz ? Mi se pare incomod montat acolo . Ca sa te uiti la el trebuie sa-ti iei privirea de pe drum ...

Link către comentariu
Vezi sa tii GPS-ul noaptea in masina, ca as avea si eu nevoie de unul :lol:

las' ca-l tin pe birou la servici, poti sa-l substitui de-acolo :lol:

De ce l-ai montat acolo ? Nu statea mai bine la parbriz ? Mi se pare incomod montat acolo . Ca sa te uiti la el trebuie sa-ti iei privirea de pe drum ...

Pentru ca suportul ala e OEM si arata mult mai bine decat putza aia (sa ma scuze moderatorii :lol: ) lipita pe parbriz. Incomod nu mi se pare, e chiar ok.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

m-am gandit mai bine si mi-am dat seama ca am gresit luand modelul P350 care nu are nici wireless, nici bluetooth. Asa ca azi s-a facut upgrade la P550 :))

Link către comentariu

Salut. Frumoasa masina...m-ai pus pe ganduri cu bandourile laterale.

Nu postezi o foto de apropiere cu bandourile?

Numai bine.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!