Jump to content

Codari VCDS - probate si functionale


borat
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

Confirmarea vizuala vine activata de fabrica. La tine este dezactivata? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge si la mine, am fost atat de "atent" incat nu am bagat de seama. ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Bănuiam... De aia am precizat acest lucru.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/11/2019 at 11:31 AM, B98XAL said:

Electronic Stability Program - Speed-dependent activation” - am înțeles că dezactivează ESP în intervalul 0-30km/h pentru a permite un demaraj sportiv..

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviu242006

Salutări,la O3 nu am boxe în ușile spate urmează să le achiziționeze și să le montez,dar nu vad pe nicăieri cum fac sa le vadă swing-ul.in meniu nu are reglajul "fader". afectează ceva la mașină daca o scanez cu o interfață 12.xx?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
36 minutes ago, liviu242006 said:

afectează ceva la mașină daca o scanez cu o interfață 12.xx?

nu, dar nici nu va ajuta la nimic. Sigur nu o sa ai label-uri la modulele tale, deci nu vei constata nimic. Cu una mai noua, poate. Se intra si se codeaza cu boxe si pe spate si va aparea si fader.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flavius1611

Salutare! Am incercat cu obdeleven sa i activez unui prieten la O3 cornering ul. Am urmat pasii exact cum sunt cu o pagina in urma dar raman ambele proiectoare aprinse odata cu faza scurta! Ceva sfaturi? Le am setat cum erau inainte si s au stins!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

fa-i cu vcds, daca jucaria ta nu codeaza ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi exact ce codari ai facut - sunt niste cuvinte nemtesti care se scriu asemanator dar inseamna altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
42 minutes ago, flavius1611 said:

@razvan.ac a reusit tot cu obdeleven. 

deci, o problema de ...utilizator.....nu de jucarie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@flavius1611 , ce masina are prietenul? O3 sau O3FL? Pasii scrisi de mine sunt pentru O3FL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flavius1611

@razvan.ac multumesc,dar imi prind rau urechile in germana :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am o skoda Octavia 3 2015 care i am făcut Facelift de 2018 Rs i am montat farurile cu halogen și nu stau aprinse ledurile aprinse cele laterale,se aprind cliparesc și l a un  momentan se sting aveți idee ce as putea sa le fac?sa le codez sau dacă a mai făcut cineva asta ?multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/11/2019 at 11:31 AM, B98XAL said:

Module 03 ABS Brakes -> Security access code: 40168 /20103 -> Module 10 Adaptation -> Brake Assist: change from Standard to Early or Late. A mai încercat cineva modificarea aceasta?” La mine a mers modificarea

cu ce cod de securitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu unul din cele de mai sus. NU ai citit ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă nu te lasă cu 40168 sau 20103  încearcă cu 25004, pe forța de frânare cu astă de lasă. Atenție că o să-ți ceară să introduci codul de două ori și abia apoi acceptă codarea.

Modificat de B98XAL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mircione Mircea

Salutare colegii.

Am incercat sa modific si eu parametri la brake assist dar nu îmi modifică noua valoare ,mentionez ca am introdus toate cele 3 coduri de securitate postare de B98XAL  si mi le-a acceptat.  Cand dau pe Do it ma intreaba daca schimb noua valoare si dupa ce dau yes..imi apare error si mesajul "security access required"

Cum o rezolv si eu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la Front Assist, poti seta din meniu. In locul tau nu as modifica nimic pe acel modul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare . Pt  O3   2014   1.4 TSI           , la  Folding Mirrors  ,   pot seta ca  deschiderea lor fizica (de-plierea)  sa se faca cand pun contactul?

acum la fiecare descuiere a masinii se de-pliaza si oglinzile (la cea veche O3  2013 , 1.2    era  la contact).

multumesc

Modificat de wasabios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și eu aș vrea să aflu dacă se poate coda deplierea oglinzilor odată cu punerea contactului. Nu înțeleg de ce au modificat acest lucru. Pentru mine e enervant să deschid mașina doar pentru a lua ceva din portbagaj și să aud oglinzile cum se depliază. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: pentru a lua ceva din portbagaj se deschide doar portbagajul din cheie si nu se depliaza oglinzile.

Ontopic: se poate coda deschiderea in ambele feluri, incercati codarea:

Go to Module 09 Electronic control unit
Select Adaptations


Select Spiegelverstellung 

Select Funk Spiegelanklappung Modus and set value to "by look command via remote control key"

Select Funk Spiegelanklappen, set value "On"
Select Menusteuerung Funk Spiegel anklappen, set value to "Activated"

If you want them to be displayed when the contact is pressed, instead of when opening the control / door In Signalisierung_Spiegelanklappung, set value "Not Activated"

Confirm, code 31347

ca sa apara setarile in meniu

1 - Module 09 - Electronic control unit. Code (31347)

2 - Adaptation

3 - Select - Access control 2

4 - Submenu - Menuesteuerung funk spiegel anklappen - Options (Inactive - Activated)

5 - Change value to On

The Settings main screen is activated.

 

Grafic cu VCDS aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de raspuns
(If you want them to be displayed when the contact is pressed, instead of when opening the control / door In Signalisierung_Spiegelanklappung, set value "Not Activated")

e o schimbare  dar tot nu e bun.   cand descuiem masina, se depliaza oglinzile si se pliaza imediat la loc , pana bagam cheia in contact  cand se depliaza iar.

cred ca mai e o setare de facut   :(

Modificat de wasabios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!