Jump to content

Tuning SKODA


BogMW
 Share

Postare recomandată

Dupa zicala "mai bine mai tarziu decit de loc" va spun ca Milotec este acum si in engleza da oricum sunt buni la brizbrizuri si alte maruntisuri (de asemenea importante) dar la capitolu parti mai mari (bari spoilere si altele) ar fi de cautat la Mattig si alti. Oricum la Augsburg International la intrare in Buc de pe autostrada se gaseste "absolut tot ce vrei" numai bani sa fie.

Bafta si succes la cautari :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • adrianciocalau

    14

  • BogMW

    13

  • gabriel

    11

  • Vially

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Depinde de preferintele fiecaruia.Si Milotec si Mattig fac spoilere frumoase.Un lucru este cert insa > Milotec face mult mai bine calitativ.Treaba asta am constatat-o personal!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Pt cei interesati:

La Augsburg in Militari (Carrefour) au grillul de Fabie de la Milotec cu 109EUR

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau

Care din ele ?

a. 303_01_640.jpg

b. 303_04_640.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau

a. Frame: ABS black, grille: stainless steel, black.

b. Frame: ABS black, grille: galvanized steel, black.

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha... era black/black - probabil vopsibil, dar parerea mea e ca rama argintie cu gril negru merge bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, vroiam si eu, dar e cam scump fata de preturile de pe site... Nu gasim alt importator ceva mai ieftin ? Eventual sa comandam mai multi mai multe chestii si sa ne dea un discount ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, vroiam si eu, dar e cam scump fata de preturile de pe site... Nu gasim alt importator ceva mai ieftin ? Eventual sa comandam mai multi mai multe chestii si sa ne dea un discount ?

Pe site grillurile sunt 94 resp. 105 - avand in vedere ca pe asta il iei direct din magazin azi daca vrei si costa 109 (tva inclus) mi se pare de-a dreptul ieftin.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau

Daca pretul contine TVA si este exact ce afiseaza Milotec pe site, este ieftin. Daca ar livra in Romania, de la milotec te-ar costa + 13.03 euro taxe de livrare...

Bog, cred ca diferenta dintre cele doua este plasa... de vopsit se vopseste rama, care oricum vine neagra in ambele variante. Cred ca materialul din care e facuta plasa difera. Am vazut zilele trecute in Brasov o Fabie cu grila de la milotec si arata foarte fain.

... oricum eu nu prea imi permit sa bag bani in altceva decat in ... rata de leasing Mi-as face ceva "tuning vizual" cu toate ca la motorasul meu de 60 CP ... tuning lipseste :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, plasa difera - cel de la Augsburg e cu plasa neagra - la plasa ma refeream cu "vopsibil" :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ups, eu ma uitam pe pagina la Milotec ceva mai sus, pe unde erau preturi de 69 :D, de-aia mi se parea scump. Sorry, ma duc maine sa-mi iau daca-mi place :D. P.S. Adrian, daca tu nu bagi bani in motorasul tau, eu ce sa mai zic de al meu, in 3 cilindri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau
Ups, eu ma uitam pe pagina la Milotec ceva mai sus, pe unde erau preturi de 69 :(, de-aia mi se parea scump. Sorry, ma duc maine sa-mi iau daca-mi place :(. P.S. Adrian, daca tu nu bagi bani in motorasul tau, eu ce sa mai zic de al meu, in 3 cilindri ?

Bine acum sunt si "ofticat" ca n-am bani :( stii tu poveste cu vulpea si strugurii care erau "acrii" :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost astazi la un tuner aproape de mine, si-mi aduce piesele de la Milotec cu pretul de catalog plus TVA, si eventual citiva euro in plus. Eu zic ca e super bine. Au o gramada de chestii mishto, si zic eu, ieftine. Pe de alta parte, am auzit ca un bun prieten de al meu :salut: vrea sa-si faca propria firma de tuning, dar asta intr-o saptamina, sa vedem ce aduce si el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • Administrator

o veste buna pentru posesorii de Octavia > Milotec nu mai are exclusivitate pe stopurile din catalogul lor. Acum se gasesc si in catalogul In.Pro. (el le produce pentru Milotec). Pretul e mai mic. Le-am dat mail si au raspuns ca DA ala e pretul lor dar nu pot livra inca :X cand se livreaza la sub 200EURO / set va anunt.

2. cine este interesat de un eleron Mattig pt Octavia ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pina acum pe masinutza setul de decor interior, culoare aluminiu, si tzumburusii de usa. Mai am in asteptare (la vopsit) pleoape fata si spate, grila fata fara emblema, plus ca mai am de gand sa pun plasa jos, unde sunt grilele, sa vopsesc oglinzile, sa-i schimb emblema cu una Milotec... etc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pina acum pe masinutza setul de decor interior, culoare aluminiu, si tzumburusii de usa. Mai am in asteptare (la vopsit) pleoape fata si spate, grila fata fara emblema, plus ca mai am de gand sa pun plasa jos, unde sunt grilele, sa vopsesc oglinzile, sa-i schimb emblema cu una Milotec... etc :)

Cred ca ti-am vazut masinuta in vreo doua seri, parcata pe langa biserica de la P-ta Muncii )korekt?) si azi dimineata... cred ca mi-ai aparut in fata. De departe parte o Fabia albastru dinamic obisnuita, dar i-am observat apoi stickerul. Si jantele. Daca mai pui si pleoape, deja o sa iesi in evidenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

poate un eleron ceva ... sau lampi spate :)

2. eleronul Mattig pt Octavia de care ziceam mai sus s-a vandut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ezact, aia e :). Lucrez cu alinica2001, la AStral, si de-aia e acolo. Sper sa fie ceva mai deosebita, ca de-aia m-am agitat atat :P. Nu neaparat sa ies in evidenta, dar sa nu fie ca toate celelalte Fabii 1.2 HTP... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa ii pui macar o turbina.. fa ceva si la motor macar sa ii lasi in urma pe ceilalti.. si daca nu reusesti sa castigi putere instaleaza o chestie de facut fum negru sa nu te vada ceilalti din spate :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vially, eu m-as orienta pe Milotec. Nici nu stii ce rau imi pare ca ei nu fac elemente pentru Golf. Tot ce am vazut in catalog mi s-a parut de bun gust si neexagerat (cum e cazul de obicei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mah, de ce esti rau, de motorul asta am avut bani, si asta e, il prefer, decat pe ala de pe Solenza, daca intelegi ce vreau sa spun...

Accesoriile sunt toate Milotec, in afara de ochelarii spate, care sunt Mattig, si srata excelent, mai bine decat Milotecurile pt hatchback.

In alta ordine de idei si un pik offtopic, ca tot la "tuning" e, m-am trezit cu neshte zgarieturi lungi de cite o juma de metru, cite trei, paralele si adanci, pe capota... Si ma intrebam aseara de ce a sunat alarma, ca erau doar nishte caini pe langa masina.... De unde sa-mi treaca mie prin cap ca in disperare de cauza unul s-a suit pe masina incercand sa scape de o javra violenta... Mama lui de Basescu, ca pe toti i-as omori...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nasol, Vially. :salut: Stiu si eu cum e. Tocmai am luat azi masina de la vopsit, dupa ce ma trezisem si eu cu mai mare minunatie de zgarietura pe capota, incadrabila intr-un patrat 25x25cm, plus multe altele.

Dupa o indelunga asteptare si multi nervi (cu toate ca cei de la asigurari au fost amabili), s-a rezolvat si acum sunt multumit. Sper sa ti-o rezolvi si tu, pentru ca nu e nici o fericire o astfel de "surpriza".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!