Jump to content

Sterescugabriel
 Share

Postare recomandată

Ma puteti va rog ajuta cu o codare pentru deplierea oglinzilor? As vrea sa schimb sa nu se deplieze la unlock, ci la contact. Este cumva functia de "mirror_comfort_folding"? Multumesc!

Modificat de cris.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu poti fara vcds. Intri pe 42, security acces - 04354, apoi pe adaption  - canal (9) system parameter 0 system parameter byte 8, pui valoarea 95 in loc de 99 cat ai acum. BTW, acum se depliaza in momentul cand deschizi usa soferului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu OBD11 nu merge?

Nu e pentru mine, e pentru un prieten. La mine se depliaza la contact, la el (asa mi-a spus) se depliaza la unlock din telecomanda si vrea sa schimbe ca la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca merge si obd eleven, dar nu stiu insa sa iti spun pasii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci pentru info. Mai sap, si o sa incerc cu el in fata sa vad ce reusesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, pronet said:

nu poti fara vcds. Intri pe 42, security acces - 04354, apoi pe adaption  - canal (9) system parameter 0 system parameter byte 8, pui valoarea 95 in loc de 99 cat ai acum. BTW, acum se depliaza in momentul cand deschizi usa soferului

Eu nu am gasit pe adaptari la usa soferului ( 42 ) acea optiune la masina mea. Nici macar codul de acces nu a fost corect :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce calc de usa ai? Posibil sa nu mearga. Trebuie calc gen.4. 

Codul e generat de interfata special ptr adaption.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt dezamagit ca nu pot face codarea asta. Chiar mi-o doream de ceva timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza un scan de pe 42. Si eu inainte pe passat aveam oglinzi pliabile electri dar calc de usa era gen.3 si nu suporta. Conteaza de asemenea si interfata folosita. Incearca cu una peste 14, recomandabil una genuine.

Daca ai drum prin Militari treci odata si vedem daca merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interfata e rosstech original. Am sa pun scanarea dar probabil e generatie anterioara asa cum spui tu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 30.11.2017 at 5:56 PM, ShadoWzZ said:

Eu nu am gasit pe adaptari la usa soferului ( 42 ) acea optiune la masina mea. Nici macar codul de acces nu a fost corect :(

Ce masina este, ce an de fabricatie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am gasit si reusit cateva codari / adaptari pe care mi le-am dorit de mult prin VCDS.

 

Eliminare eroare bec ars / LED nr de inmatriculare. Curat si ieftin. De cand sunt pe forumul asta caut asa ceva.

http://ankk-vagcom.com/golf-7-5g-supprimer-erreur-ampoule-immatriculation-led/

Dezactivare Start & Stop

http://ankk-vagcom.com/golf-7-5g-desactivation-du-startstop/

Needle Sweep

http://ankk-vagcom.com/golf-7-5g-check-des-aiguilles/

Afisare  cantitate de carburant consumata  sau daca vreti cantitate necesara pana la plin.

http://ankk-vagcom.com/golf-7-5g-affichage-quantite-d-appoint-sur-odb/

Deschidere trapa / panoramic din Telecomanda.

http://ankk-vagcom.com/golf-7-5g-ouverture-complete-du-toit-ouvrant-avec-la-telecommande/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Întrebare: Modificările acelea de genul semnalizare US STYLE, sa se aprinda si stopul de frana pe semnalizare, sunt legale? Sau sa se aprinda ambele stopuri interioare si exterioare pe frana e legal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi miroase a ilegal. Teoretic nici nu poti trece un ITP cu asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa se aprinda si stopurile de pe haion cand franezi nu cred ca e ilegal. Mai mult de atat, nu cred ca si-ar da nimeni seama ca e ceva diferit acolo. 

Cu semnalizarile US style .. da, acolo cred ca ar putea avea lumea ceva de comentat.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Semnalizare cu stopul si semnalul propriu-zis este caracteristica pt US..si la noi practic ar fi semnal cu rosu si galben in acelasi timp, care nu e legal.

Stop si cu cel de pe haion este ce are Passat b7 cu led si din fabrica. Eu am activat, fara probleme si nu vad de ce ar fi probleme cu politia/itp. https://youtu.be/8SLunpagR58

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Da, si eu am activate si ledurile de pe hayon la franare, e asa de 4 ani aproape nu comenteaza nimeni niciodata, pt ca nu se vede ca nu a venit de fabrica asa, arata normal. Inca mi se pare ciudat ca nu a venit chiar de fabrica activat. Mai ales ca si la Audi A4/A6 variant, Passat, etc, toate care au leduri aprind pe frana atat stopurile de pe aripa cat si cele de pe hayon. E o "modificare" pe care am facut-o in primii 100 de km ai masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut,mă poate ajuta cineva cu următoarea codare:

luminile de la bord( ceasuri) să se aprindă în momentul când deschid ușa,sau când aprind poziția.

Menționez că la mine se aprind doar în momentul când aprind faza scurtă.

Mulțumesc!

Modificat de Dragos T
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
iulian.fri@gmail.com

imtrebare: salut, sunt posesorul unui golf 7  1.6 tdi 105 cp 2014.  As dori sa Schimb limba pe afisajul computerului masinii in limba romana?  Va multumesc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iulian.fri@gmail.com

   Am inteles ca se poate cu VCDS? cineva pe forum care se pricepe ☺️

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic optiunea respectiva se afla undeva in mib si poti sa o faci de acolo. La mine asa a fost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iulian.fri@gmail.com

În meniu setări la language nu am romana? Mașină este adusă din Franța și cred că din cauza asta nu are si romana ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/2/2018 at 8:42 PM, iulian.fri@gmail.com said:

imtrebare: salut, sunt posesorul unui golf 7  1.6 tdi 105 cp 2014.  As dori sa Schimb limba pe afisajul computerului masinii in limba romana?  Va multumesc ?

Si pe mine ma intereseaza daca gasesti ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!