Jump to content

Discuții generale Superb 3


Makron
 Share

Postare recomandată

Am vazut si eu superbulpost-7664-0-76777400-1436604534_thumb.jppost-7664-0-23275800-1436604535_thumb.jppost-7664-0-68117000-1436604535_thumb.jppost-7664-0-58466800-1436604536_thumb.jp dar parca tot in passat m-as simti mai bine, imi da senzatia ca este mai asezat

Pentru a vizualiza urmatoarea poza este recomandat de medic sa stati pe un scaunpost-7664-0-14461200-1436604536_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde sunt facute foto, cumva la PBN?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cybernet P.Neamt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine vrea neaparat superb3 nu se va uita la pret. Dar momentan preturile astea sunt....not that clever.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cine chiar ar dori un Superb in defavoarea Passat?:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as vrea un passat cu hayonul superbului :icon_cheesygrin:

Cei de la reprezentanta mi-au dat asigurari ca luni vor inmatricula modelul de drive test si marti ma cheama la proba. Este vorba despre un disel de 150 cu dsg. Daca se misca precum passatul...dă, doamne!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am inceput sa vreau Mazda 6 cu hayonul superbului :)). Am fost la drive test si e chiar funy, mai ales pe viraje. Iar varianta diesel 150cp cutie AT si vopsea metalizata cu dotari asemanatoare unui Style este 30500 dara rabla ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturi peste 30k ptr o skoda sunt un pic aberante. Echiparea ambition cu 190 cai manuala cu pachetele promo ( bixenon, jante 17, scaune incalzite, volan multifunctional) la 28000 k eur mi se pare decenta.

Style nu se justifica in Ro.

Chiar daca passatul pleaca de la un pret aprox la fel, optionalele sunt mai scumpe si nu are haion ceea ce obliga la combi care e mai scump si mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt chiar aberante. Urmweaza sa se lanseze noua jetta, care se pare ca se va transforma intr un cc mai ieftin iar pe piata din China sa se introduca un model low cost( cica concurent pt logan) care, in functie de rezultate, se poate sa ajunga si in Europa.

Asa ca se pregatesc lucrurile din timp, si in functie de rezultate, vor umbla la preturi. Skoda ( in special octavia si superb)nu va mai avea concurent direct in cadrul grupului.

Lucrurile se aseaza usor usor: vrei all-in-one: platesti pt vw, vrei simply clever iei skoda si pt ceva mai multa emotie( la nivel de design) exista seat. Despre audi e clar ca merge doar pe premium: un a3 sedan decent-ish e 30k.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am configurat un S3 ambition 2.0 TDI 150 cp, M6, 4x4, cu ceva optionale printre care si faruri cu bixenon si mi-a iesit un pret de 28810 euro. O fi bine, o fi rau...

Modificat de florin1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as opta ptr 190 de cai in loc de 4x4. E masina mare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar este mai usoara, fiind pe platforma MQB.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai usoara cu doar 60 kg... Adica o femeie slaba... A mea are 1555 si cea noua are 1495

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorizarea TDI CR de 150 cp este comuna cu Octavia ? E o motorizare noua, ne asteptam la surprize ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa fie acelasi. Ca si caracteristici tehnice sunt similare.

 

Revin la piticii mei...Este total improprie solutia gasita pentru aripa fata. Modul in care se imbina cu portiera si capota motor este aiurea. Ramane coltul acela in vânt de parca te indeamna sa tragi de el si sa-l muti de acolo. Apoi plansa care acopera roata de rezerva este pur si simplu aruncata in portbagaj, nu este fixata cu nimic si nu e solidara cu restul mochetei.

 

Sper ca drive testul sa ma incante.  Asteptarile mele sunt o tinuta de drum peste superb 2 si zgomotul interior macar ca la passat b8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu superbulattachicon.gifFotografie0138.jpgattachicon.gifFotografie0139.jpgattachicon.gifFotografie0140.jpgattachicon.gifFotografie0143.jpg dar parca tot in passat m-as simti mai bine, imi da senzatia ca este mai asezat

Pentru a vizualiza urmatoarea poza este recomandat de medic sa stati pe un scaunattachicon.gifFotografie0142.jpg

Pe bune? 39k Eur pentru un 190diesel DSG ? 

 

Brusc, Jag XE a devenit ieftin. 

 

Ce ma bucur ca grupul VAG ne ofera oportunitatea ca noi, clientii fideli, sa le platim pozitionarea "premium" pe care au declarat ca vor sa o aiba....

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi, numai scaunele ventilate sunt vreo 1800 de euro plus roti pe 19, amundsen, smart light, blind spot, lane assist, acc. etc...si uite asa ai iesit din sistemul nostru solar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca uitam esentialul aici: vorbim totusi de o masina VAG iar sportul oficial pentru posesorii de asa ceva este.....RETROFITUL!!!

 

Am putea lua in considerare varianta achizitiei unui model entry level si apoi...vorba aia...de plictiseala..ne apucam de lucru manual. 

 

OnTopic: te cam doare capul daca vrei sa faci o achizitie zilele astea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era sa uit. Parbrizul încalzit nu mai are acea grila vizibila. E curat ca un san goban.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la fel ca pe Golf7/Passat B8 e incalzit wireless.

 

"This windshield contributes to every season to excellent visibility and fatigue-free driving.The disc of heat-absorbing glass is provided with a conductive coating, thereby wirelessly heated"

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca uitam esentialul aici: vorbim totusi de o masina VAG iar sportul oficial pentru posesorii de asa ceva este.....RETROFITUL!!!

 

Am putea lua in considerare varianta achizitiei unui model entry level si apoi...vorba aia...de plictiseala..ne apucam de lucru manual. 

 

OnTopic: te cam doare capul daca vrei sa faci o achizitie zilele astea...

 

E o vorba in Ardeal: "Nu poti face din rahat - bici" :)

 

Spun asta in ideea in care are RETROFITUL limitele lui: nu poti face din Active - Style - oricat ai vrea. Ce faci cu tapiteria, elementele de decor, etc ?

 

Un set de jante da, e ceva, dar sa te apuci sa montezi retrofit Xenon, stopuri LED,etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram ironic tare...stii ca oarecum sunt in aceeasi oala ca tine.  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am dat seama :)

 

Mda, iti dau dreptate: greu e sa mai cumperi o masina in ziua de azi.

E greu de gasit balanta intre toate atributele pe care le vrei vs. cost platit. Paradoxul este ca avem foarte putine optiuni viabile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e deloc greu sa montezi Bi-Xenon, stopuri LED...Ideea e ca nu merita sa le pui dupa, costa cel putin apropiat ca si cum le-ai pune din fabrica.

Chiar si scaune poti sa pui dupa.

Ideea e: merita sa platesti cat cere Skoda pentru un S3? Asta cred ca e in functie de fiecare.

Style mi se pare ok configurat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

style e ok configurat, are standard tot ce ti-ai putea dori. Problema e pretul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Discuții generale Superb 3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!