Jump to content

Cat consuma Golful 7 al vostru?


codz
 Share

Postare recomandată

@ codz: sau poate si ACT :)

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata un longterm si de la mine. Majoritatea Km sunt facuti in regim de aratat masina prietenilor :)

Cred ca am reusit un singur drum mai linistit, Bucuresti - Brasov, cu 7,3%.

 

Ce ma surprinde e ca BC-ul e foarte aproape de consumul real.

 

Ah, si rezervorul ar fi putut sa-l pastreze la 55 L... Bine ca avem 6 L de lichid de parbriz dupa noi...talk about weight saving.

post-56211-0-90867300-1395127749_thumb.j

post-56211-0-39197500-1395127756_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@koro: ce motor?

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot cam asa arata si la mine consumul, 10,4% pe ~2.500 km. Eu i-am facut in B + doua drumuri la VL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca GTI consuma atat, inseamna ca ACT ia mult mai putin. Poate ne lamureste cineva, cat de putin... :D

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e consum mediu.....la GTI, acel 10.3% si este destul de multisor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 9.9 pe ultimii 1500 km dintre care 70+% extraurban; 1.4 TSi / 122cp. Nu e Golf 7, dar ajuta oamenii sa isi faca o idee. Nu nenorocesc masina, dar ca sa mergi alert trebuie sa te agiti putin :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite și consumul meu pe 1.2 TSI...fără să mă agit prea tare aș spune eu. Ori merg eu doar prin munți și VictorGolf pe drum drept, ori ... :)) 

 

Drumuri făcute în CJ, CJ-Iași pe la Vatra Dornei...Iași-PN-CJ tot Vatra Dornei, și locații adiacente CJ. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

consumul tau e normal, baubauri cu 3% la 250 km/h, eventual dintr-un v12 biturbo, or sa existe mereu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1-Q: tu nici macar nu ai trecut de rodaj :) - abia dupa minim 20.000 km sa te astepti la o "asezare" a motorului, la orice variante cu turbo.

Tine cont ca eu am trecut de 40.000 km in bord iar consumurile aratate de mine au fost cu poze ale CB-ului, nu vorbe inventate....

Bafta, o sa-ti scada cu mult si tie, dar mai ai rabdare.... :)

Modificat de VictorGolf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VictorGolf...nu era niciun atentat la veridicitate, doar o mică mirare. Eu sunt ok cu consumul, venind de pe 1.6 aspirat, cu 11-12 în oraș, la 7.1-7.4....rock on :P :))

Într-adevăr, o conduc destul de puțin ca distanță, m-am mai scos cu drumurile de delegație la Iași, de-am mai adunat ceva km în palmares. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vineri seara: serviciu - acasa - centre comerciale - acasa. S/S dezactivat.

post-8399-0-79736200-1395583323_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt foarte multumit de consum , 5,4 media pe ultimi 3000 km, am implinit vreo 14 k cu el , de obicei verific de la plin la plin, nu mi-a depasit mai mult de 6,0 nici rupta pe genunchi, adica  maxim 185 cat scrie la carte  :D , si inca nu sa lasat motorul mai vedem mai tz dupa 30 k dupa prima revizie !!! a si weekendul trecut am fost la vreo 100 de km in afara pe autostrada la 120 km /h  pusa pe pilot 4,2 :)  :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ pluto77: despre ce motor vorbesti? :)

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog postati poza cu Long Term, e mai simplu .. deocamdata te credem :) 5,4 e o medie foarte buna, dar vrem sa vedem si viteza medie

 

@Catalin_AC, stiu ca pe Tapatalk nu se vede, insa pe web se vede ca Pluto77 are 1.6tdi/DSG

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi posta maine poza cu long term !!! 1,6 tdi 105 cu DSG 7, poate aia  face diferenta, eu cred ca da , de aia am si luat aceasta cutie 7 in fata,  bun bun  la 130 km / h ,  2100 rpm  :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti troncane cumva cutia in 7 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU are nici un fel de zgomot chiar merge ca unsa , am condus-o in regim de ambulanta de cateva ori, de cand o am si a raspuns foarte bine comenzilor , dar zgomote, nu are chiar de nici un fel si sunt destul de tipicar cu masinile  :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog ramaneti ontopic, postati Long Term poze de preferat, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golf7 r-line<>

Long-term,facuti aproape numai in oras

post-123923-0-01502100-1395825355_thumb.

Modificat de golf7 r-line<>
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte de prima resetare cu trafic mixt eu am avut 6.3 %

 

post-39305-0-41573300-1396021155_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este consumul meu , condus destul de sportiv si cu setare pe motor amestecata sport cu normal , acum am trecut-o pe eco sa vedem  :icon_bounce:

post-134487-0-61900600-1396023911_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Long Term condus si sport si normal mai mult in oras...

post-129324-0-11902000-1396103862_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

distrugatorul

pluto esti tare :) 5.4 pe long term e perect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!