Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Ok, voi cauta si ma conformez... :icon_thumleft: :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BunaciuCostas

Salut , are cineva din constanta un adaptor bluetooth sa il incerc si eu pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare...Passat-ul meu este din 2006 si am car kit la el dar oare am si Bluetooth sau nu??? Cum aflu daca am sau nu Bluetooth??? Multumesc in avans!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica daca ai adaptarul/unitatea sub scaunul din dreapta (la copilot).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar acolo poate fi doar modulul de telefon, fara BT. Cel mai bine e sa te uiti dupa acel modul si, daca il gasesti, sa citesti si codul de pe el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok multumesc pt indicatii...am sa ma uit:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BunaciuCostas

Stie cumva daca ADAPTORUL 3c0051435 PA/Ta/TB se potrivesc la IPHONE 4 ? se poate conecta iphone ul prin adaptorul acesta bluetooth?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde pot cumpara si eu 3C0 051 435 PA mai ieftin? 60 - 100 euro?

Modificat de eMiniMeRC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul de nou e ~170 Euro.

Varianta second e 90-110 pe ebay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca este bine unde intreb dar am o nelamurire.

masina mea este din 2006 si am navigatie color cu CD din fabrica, in optiunile navigatiei gasesc AV si AUX, se pot selecta ambele dar nu se intampla nimic ramane ecranul negru cand selectez, unde ar trebui sa gasesc mufele respective??? pentru ca nu am dat de ele inca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BunaciuCostas

Stie cumva daca ADAPTORUL 3c0051435 PA/Ta/TB se potrivesc la IPHONE 4 ? se poate conecta iphone ul prin adaptorul acesta bluetooth?

as fi si eu interesat de el la maxim 100 E :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OFF TOPIC: Colegii, exista arie dedicata de vanzari, nu cred ca e nevoie sa postati aceste solicitari/ oferte in zona tehnica.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BunaciuCostas

HELP !!! stie cineva daca 3c0051435Pa/Ta/Tb merge cu iphone 4S? sau e nevoie se achizitionez 3c0051435CD ?!!! astept feedback. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

am de anul trecut un Passat B6 cu navigatie RNS 510, intrebarea mea ar fi daca in meniul MEDIA scrie BT Audio, am suport pentru telefon si comenzi pe volan pentru telefon, inseamna ca am posibilitatea de a conecta telefonul un iPhone 4 la navigatie.

Am citit ce ati scris pana acuma, m-am uitat sub scaun-ul din dreapta, dar acolo am un fel de izolatie de care am incercat sa trag sa vad ce este sub ea, dar nu am tras foarte tare nevrand sa o rup astfel ca nu stiu ce este sub ea, daca am cutiuta aceea sub scaun cu bluetooth.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tudistef iti trebuie adaptorul special pentru iPhone... Vezi ca se gasesc pe ebay. Bafta!

Exemplu: pentru 3GS cod 3C0 051 435 BA (HBM)

post-18806-0-34826500-1332266547_thumb.j

Modificat de rulotistul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tudistef iti trebuie adaptorul special pentru iPhone... Vezi ca se gasesc pe ebay. Bafta!

Exemplu: pentru 3GS cod 3C0 051 435 BA (HBM)

Deci sa inteleg ca alta solutie de conectare a telefonului prin bluetooth nu este inafara de suport.

Prin suport am acces la contacte/muzica din comenzile de pe volan sau trebuie sa umblu permanent pe telefon pentru asta?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am descoperit si eu ca sub scaunul din dreapta am un modul de bluetooth cu codul:3C0 035 729 C NOKIA.apoi uitandu-ma sus la plafoniera am priceput ca am si microfoanele unul in stanga altul in dreapta,ok acum am activat totul cu vag-ul dar am incercat sa ma conectez cu doua modele de Nokia si nimic , samsung-ul meu nici nu ma gandeam sa-l vada din moment ce este scris nokia pe modul!stie cineva ce tre sa fac ca sa mi activez aceasta funcite pe care o am dar este inactiva!!!!

p.s:dupa ce am citit din acest topic se pare ca trebuie cumparat acel adaptor,dar oare merge sa se conecteze la samsung galaxy s plus!!!!!!

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa o cautare mai amanuntita sub scaunul din dreapta al pasagerului am gasit ca am modul Bluetooth, atasez mai jos o poza facuta la modul.

am desfacut si plafonul din fata si am constatat ca am si microfon-ul instalat cu codul: 3C0035711A

Dar de curand am facut update la RNS510 la SW Version 3980 si a disparut din meniul MEDIA la SETTINGS optiunea de AUDIO BT.

Ce pot face sa reapara optiunea aceasta, inca nu am incercat sa caut cu alte telefoane modul-ul, numai cu un iPhone 4 care nu il gaseste de loc.

Inainte de update aveam aceasta optiune in SETTINGS..

Multumesc anticipat pentru raspunsuri,

Tudor

post-91148-0-31294500-1335790226_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu am reusit sa gasesc daca acest bluetooth touch (3C0051435TA) merge cu iPhone 4S. Are cineva pe VW Passat asa ceva? Imi poate arata cineva acest device? Dau 10 beri :) ...dat fiind ca pana in iunie nu mai am permis :))) Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am o varianta mai ieftina: bluetooth de iphone (3gs+4+4s testat) conectat in preechiparea masinii de car kit, si de cate ori pun contactul se imperecheaza telefonul cu masina si daca am nevoie il pun la incarcat (4+4s) sau il tin in holder (pt urmarire gps). E un simplu plastic infipt in suport (nu bate la ochi celor cu degetele mai lungi) si l-am luat sh, deci destul de convenabil la pret.

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti detalia despre ce e vorba? Pune o poza ca sa ne dam seama. Si eu am iPhone 4 si as fi interesat. Si cat a costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uita-te si la postul colegului rulotistul. compatibil cu iphone 4 si 4s. incerc sa atasez poza. l-am luat sh de la un coleg de la galati, dar am inteles ca se gaseste si pe ebay. codul lui este cel scris in postul din pagina anterioara.

http://vwforum.ro/topic/82997-vand-adaptor-bluetooth-iphone-4/page__p__1651754#entry1651754

Modificat de DonzDonz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, esti din Bucuresti? Pot testa si eu device-ul cu un 4S? L-as lua si din reprezentanta daca as sti ca merge. Nu am inteles daca el schimba ceva la capitolul rSAP al modulului bluetooth cu care iPhone nu este compatibil. Merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adaptorul merge perfect cu Samsung galaxy s. Daca vreti va ajut eu sa testati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fakephobia, ti-am dat pm de atunci. astept telefonul tau daca vrei sa testezi.

Drive Safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!