Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Am cumparat un Bluetooth Touch Adapter 3C0051435TA de pe Ebay.

Salut,

Pana la urma cat a fost costul final??? (cat ai dat pe adaptor si cat pe transport)

Thx

Modificat de simplu_dj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

148 euro cu tot cu transport din DE, cu posibilitatea de urmarire a coletului.

Am cumparat 2 bucati si am negociat cu vanzatorul.

Vanzarea nu s-a facut practic prin ebay pentru a nu il mai comisiona pe vanzator, insa plata a fost prin Paypal astfel ca puteam reclama oricand ca nu am primit coletul si sa imi primesc banii inapoi.

Modificat de cyp2mobile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o problema. Pana azi mergea perfect bluetooth-ul pe Passat b6 al unchiului meu si a venit un destept si a scos de acolo din suport adaptorul acela(nu inteleg de ce)l-am pus inapoi si de atunci nu mai functioneaza. Nu se mai aprind nici beculetele. Aveti idee ce ar putea fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am citit topic-ul asta dar tot sunt in ceata, asa ca o sa pun o intrebare, probabil, idioata.

Am acel suport pe bord, asta inseamna ca am obligatoriu si cutia pe care scrie Nokia sub scaun? Ca eu am pipait p-acolo si nu am simtit nimic. Suportul acela, are ceva contacte electrice? sau e doar un suport si atat?

Mersi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pai numai tu poti sa sti daca ai "cutia" sub scaunul din dreapta. :rolleyes: Dai scaunul la max in spate si ar trebui sa vezi capacul de la modulul telefonului.

Suportul din cate stiu are "firele" trase.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi dj :))

Dar suportu ala nu vad sa aiba niste cleme metalice, unde sa fac un contact cu device-ul. Asa is de paralele la chestiile asstea :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Nu pre stiu cum sa-ti explic.....la partea de sus a suportului de pe bord este ca un "zavor" care da voie ca partea de jos a suportului (unde este umflatura aia) sa se retraga si sa "dezvaluie" contactele :blah:. Scuze pt explicatie (cred ca te-am bagat mai mult in ceata) ......sunt rupt de oboseala

Modificat de simplu_dj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi :))

Tre sa caut cutia magica in seara asta :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am bagat sub scaun si am gasit un fel de capac peste o cutie, din ceva material dar am tras de el si nu iese afara. Mi-e frica sa-l fortez sa nu-l rup. Sub chestia aia am simtit cu mana ceva ce da a o cutie :) Asa e si la voi "ambalata"? Am gasit si contactele electrice de la suport. Mersi dj.

Modificat de danmatyas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Capacul nu se rupe...este prins spre covoras cu un fel de balama (cred)...eu am tras usor de el spre fata masinii si a iesit (vezi pozele).

Cutia mea, cum ii spui tu, arata ca in postul 144.

nokia11.jpgnokia22.jpg

Bafta

Modificat de simplu_dj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca la mine arata altfel chestia de deasupra cutiei... woai.. ca ma duc acum si o rup toata pana iese!

Modificat de danmatyas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa jumatate de ora de chin, am dat jos capacul care ascundea cutia cu pricina. Am rupt si un piciorus de la capac dar se pare ca sta si fara... :)

La mine arata asta cutia, am sa pun o poza.

Gadget-ul acela, adaptorul e acelasi la toate modlele sau trebuie cautat unu in functie de ce se potriveste cu cutiuta mea?

Va multumesc pentru rabdare :)

Codul de pe modul e unul ce nu l-am vazut pe-aici scris (sau poate nu l-am observat):

3CO 035 729 G

post-54929-0-26904200-1294938133_thumb.j

Modificat de danmatyas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu este 3C0 035 729E....cu siguranta diferenta dintre ele este ca al tau este mai nou (G fata de E).

Parerea mea este sa cauti la tine in oras un posesor de Passat care are adaptorul 3C0 051 435 TA / PA (cutiuta cu 2 butoane care se prinde in suportul din bord) si sa faci o proba.

Modificat de simplu_dj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare,

Are cineva din Iasi 3C0 051 435 TA sau PA sa fac si eu o proba.

Nu as aunca banii pe unnul si apoi sa vad ca nu merge.

Nici eu nu am acest cod 9W8... Cred ca o sa incerc sa ma duc pe la vw sa incerc sa fac acel update de softwere. tare mi-e sa nu fie nevoie sa fac unul de hardwere si sa fie necesara inlocuirea modulului de sub scaunul dr.fata. Va tin la curent!

multumesc!

Ai mai reyolvat ceva

Sunt in aceasi situatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Am pe Passat-ul meu din 2008 pregatire Premium UHV, compatibil doar rSAP, RCD500, volan multifunctional cu comenzi pentru telefon. Sistemul functioneaza perfect cu Nokia E51 (a functionat perfect si cu celelalte telefoane folosite pana acum). Modulul de sub scaun are codul 5N0 035 730.

Am vrut sa-mi iau un iPhone dar inainte am cautat putin pe forumuri si am vazut ca Apple nu suporta conexiune bluetooth rSAP.

Am gasit si rezolvarea problemei, schimbarea modulului de sub scaun cu unul cu codul 5N0 035 730 D care suporta conexiune rSAP si HFP (compatibil iPhone).

Am achizitionat modulul de pe net, l-am gasit nou in Portugalia.

L-am montat pe masina dar am o problema cu codarea, long coding-ul nu are help menu si mi-am prins urechile in VAG (am VAG 10.62). Am incercat si la reprezentanta in Galati dar VAS-ul nici macar nu-l vedea montat pe masina.

Are cineva modulul asta 5N0 035 730 D pe masina sa ma ajute si pe mine cu codarea?

Address 77: Telephone Labels: 3C0-035-730.lbl

Control Module Part Number: 5N0 035 730 D HW: 5N0 035 730 D

Component and/or Version: Telefon 009 0511

Software Coding: 020000000000000000000000

Work Shop Code: WSC 00000 000 00000

ASAM Dataset: EV_UHVPremi A01005 (VW46)

VCID: 2952E120BFA33454

7 Faults Found:

9457427 - Negative output audio channel for speech/telephone

B104F 13 [009] -- Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 145

Mileage: 144102 km

Date: 2011.06.14

Time: 12:58:26

9455635 - Telephone Microphone

B1048 13 [008] -- Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 185

9458451 - Cellular Antenna:

B1053 13 [008] -- Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 2

Reset counter: 185

9457937 - Telephone baseplate

B1051 11 [008] -- Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

9458193 - Control Module for Cellular Telephone

B1052 14 [008] -- Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 185

13633792 - No Communication with Diagnostic Gateway

U0146 00 [008] -- -

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 185

13636352 - Control Module Not Coded

U1013 00 [024] -- -

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Modificat de moshucocoshu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Care dintre suporturi e pentru Nokia 6310i? cel de pe bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna,

am cumparat un Passat Variant din 2007 cu motor de 2.0, 140 CP. Vreau sa cumpar din Germania de pe Ebay un adaptor 3C0051435TA. Oare se potriveste sigur in suportul ce am in masina (suportul standard)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Eu am reusit sa activez Bluetooth`ul sa fie vizibil din VCDS > Telephone > Adaptation. Este un canal acolo "Bluetooth vizibility", unde se salveaza valoarea 1 si devine vizibil pt cca 2 minute.

Treaba este functionala, deoarece am reusit sa "vad" masina pe telefon, FARA adaptorul acela montat in talpa bord (nici macar nu am adaptor).

Problema la mine se pune ca nu am reusit sa imperechez cele doua device`uri deoarece telefonul meu (LG Optimus Black P970) nu suporta rSAP (remote Sim Access Protocol), fara de care nu se poate conecta.

In cazul in care adaptorul acela are doar functia de a activa vizibilitatea BT a masinii, se poate si aceasta metoda.

Pentru cei care au probleme in conectare, exista acolo si o functie de resetare a conexiunilor vechi.

Voi incerca sa caut un telefon care suporta rSAP si voi reveni cu detalii daca merge si fara acel adaptor, doar cu VCDS.

Modificat de alexstacescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

aceeasi situatie :

posesor de cutiuta neagra cod 3c0035729E dar fara adaptor .

are cineva de vanzare asa ceva sau macar sa probez in Brasov un astfel de adaptor ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu mi am luat de pe ebay un modulator fm cu bluetooth si merge super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua, proaspat tatic de Passat : 2009 2.0D Euro 5, Navi mare cu Touchscreen, HDD intern, tempomat, park - assist cu camera, bi-xenon adaptiv, trapa, automata, fara comenzi in volan, fara bluetooth dar cu acea cutiuta neagra pe care scrie nokia sub scaun. Vreau si eu bluetooth !!! Am citit pe aici si nu i9nteleg mare lucru. Eventual daca e cineva care poate sa imi rezolve problema ca ma fost si la reprezentanta in Timisoara si rezolvarea lor a fost : " mergeti la CarSystems ca va pun ei ceva aftermarket" - sa te apuce rasu' plansu' nu alta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva un VW Handy Bluetooth Pairing Adapter, codul 3C0051435PA. sa incerc daca merge si la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, proaspat tatic de Passat : 2009 2.0D Euro 5, Navi mare cu Touchscreen, HDD intern, tempomat, park - assist cu camera, bi-xenon adaptiv, trapa, automata, fara comenzi in volan, fara bluetooth dar cu acea cutiuta neagra pe care scrie nokia sub scaun. Vreau si eu bluetooth !!! Am citit pe aici si nu i9nteleg mare lucru. Eventual daca e cineva care poate sa imi rezolve problema ca ma fost si la reprezentanta in Timisoara si rezolvarea lor a fost : " mergeti la CarSystems ca va pun ei ceva aftermarket" - sa te apuce rasu' plansu' nu alta.

Trebuie schimbat acel modul nokia cu unul care are bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrie ceva cu bluetooth pe ea, oare nu e suficient ? si mai e si talpa ai pt adaptor pe bord.

Modificat de DentalTours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci inseamna ca ai bluetooth, ai incercat sa te conectezi si nu ai reusit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!