Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Schimba touch-ul sau dezactiveaza-l din codare.Numarul la care suna poate fi modificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian sovieticu

Apeleaza singur.Numarul respectiv apare cu o bifa in fata,este bifat dsr nu pot sa-l debifez pentru ca nu merge touch-ul.Nu stiu catre cine suna.Repet,mie pe telefon,nu imi apare ca se efectuiaza vreun apel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu suna catre nimeni la 10000

 

asa apare cand intrii pe telefon pe o sursa de sunet, gen o camera web, etc sau cand suni pe Whatsapp / mess

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian sovieticu
în urmă cu 23 ore, andrei_221 a scris:

nu suna catre nimeni la 10000

 

asa apare cand intrii pe telefon pe o sursa de sunet, gen o camera web, etc sau cand suni pe Whatsapp / mess

Ok.Mersi mult pentru lamurire.Este posibil sa se conecteze cu camera de bord.Sarbatori fericite,tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut Baieti! Am cumparat un modul Bluetooth Premium model: 3C8 035 730 D

am inlocuit modul cu cel vechi de pe masina.. Acest model:  5N0 035 730 B.

Pun contactul dar nu mi apare in bord scanarea deviciurilor.. absolut nimic nu mi apare. daca il pun inapoi pe cel vechi, apare mod scanare device, pairing . ce se intampla???? 
Daca apas pe butonul phone in rns 510 in apare mute pe display.
Va rog sa ma ajutati...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce display ai la ceasuri? Rosii? E un motiv ptr care nu merge...

La diagnoza 3c8....d poate fi accesat?

Mi-ai facut seara buna. ....cu ,,deviciurile" tale. Am ras cu lacrimi..:))

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar acum, spido a scris:

Ce display ai la ceasuri? Rosii? E un motiv ptr care nu merge...

La diagnoza 3c8....d poate fi accesat?

Mi-ai facut seara buna. ....cu ,,deviciurile" tale. Am ras cu lacrimi..:))

aici e cu cel vechi

 

Imagine WhatsApp 2023-12-18 la 14.01.40_10ec6aff.jpg

Chiar acum, pronet a scris:

@CataljnSper sa te ajute: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

Daca modulul nou pote fi accesat il pui pe "visible" si vezi daca poti face pairing. 

Cauta un 3c8..B.

sa l pun pe vizibil din vcds??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa apara meniul si cu cel nou. Pare defect 3c8....d. Nu are lagatura cu vizibil....invizibil. Meniul trebuia sa apara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 10 ore, spido a scris:

Trebuia sa apara meniul si cu cel nou. Pare defect 3c8....d. Nu are lagatura cu vizibil....invizibil. Meniul trebuia sa apara.

 

WhatsApp Image 2023-12-18 at 22.35.41.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I am aratat diagnoza magazinului online de dezmembrari si mi a zis ca nu il vede, ca nu e defect ca nu suporta masina mea acest modul :D

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai da quote postarii anterioare. Citeste regulament forum!

Mda...ce sa zica si ei..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, Cataljn said:

I am aratat diagnoza magazinului online de dezmembrari si mi a zis ca nu il vede, ca nu e defect ca nu suporta masina mea acest modul :D

Tare asta. Nu, nu are treaba. Atunci sa il accepte inapoi si sa trimita unul care il.....suporta. Adica unul functional

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Dețin un Passat b6 din 2009 , și aș dori să schimb modulul bluetooth , m-am tot uitat să văd ce model să găsesc dar nu îmi dau seama care din ele merg cu iPhone , las o poză cu bordul mașini să mă lămuriți și pe mine ! IMG_2293.thumb.jpeg.8c0a40a95969e4b280b55b6737eaf752.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Evita 3c8..posibil nu va merge pairing din cauza volanului. 7P6-da. 5N0-nu (e rsap). 5K0-da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 5N0 nu merge , am acum acel modul 5n0 035 730 A și îmi spune ca nu e compatibil cu telefonul ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, spido said:

Nu. Evita 3c8..posibil nu va merge pairing din cauza volanului. 7P6-da. 5N0-nu (e rsap). 5K0-da.

5K0 am vrut sa scriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Florin,  L am trimis ieri inapoi....  Sa iau tot acest model pentru vw b6 ul meu???    am gasit alt modul identic in zona mea.... Baiatul asta a zis si el, primul cuvant, e ars.  

Imagine WhatsApp 2023-12-18 la 14.01.40_10ec6aff.jpg

Modificat de Cataljn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Am schimbat modulul , se conectează cu iPhone dar muzica se aude doar pe partea dreaptă ! Cum pot rezolva și acesta problema ? Am rcd 510

IMG_2303.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie tras cablaj ptr canal stanga. Sunt 2 fire intre modul BT si Rcd. Ai nevoie de pini dedicati ptr fiecare conector.Nu sunt identici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare si, La Mulți ani! Spido...?? am luat alt modul Bluetooth. cod 5N0035730D. totul in regula pe vcds. Conectez telefonul xiaomi note 10 g5 la masina, il imperechez cu acel cod aparut in bord..se conecteaza isi ia ageanda si tot ce mai face acolo. dar mi se dezactiveaza simul de pe telefon! daca vreau sa ascult muzica de pe youtube nu pot ca nu e semnal.... ce trebuie facut ca sa fie in regula si apelul si media cu internet, fara sa se dezactiveze simul de pe telefon...??

Imagine WhatsApp 2024-01-12 la 10.01.10_95b01c4f.jpg

Imagine WhatsApp 2024-01-12 la 10.01.35_0cf8c1bf.jpg

Imagine WhatsApp 2024-01-12 la 10.01.35_9825791d.jpg

Imagine WhatsApp 2024-01-12 la 10.01.36_96d9daf9.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mai e o chestie... iconitile cele mici din imaginea cuiva de pe internet., baterie, bluetooth, telefon. de ce nu imi apar si mie in bord si, sunt acele 3 patratele goale fara iconite??  sau, de ce mi se da un cod de asociere din 4 legaturi a 4 cifre?? ca la altiii le apare un cod din 6 cifre in bord pentru asociere

icon.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!