Jump to content

Ce motor/echipare ati alege pe Octavia 3


codz
 Share

Motorizare / echipare pe Octavia 3  

526 voturi

  1. 1. Ce motor ati alege pe Octavia 3?

    • 1.2 tsi 85 cp
      2
    • 1.2 tsi 105 cp
      63
    • 1.4 tsi 140 cp
      113
    • 1.8 tsi 180 cp
      55
    • 1.8 tsi DSG 180 cp
      66
    • 1.6 tdi 105 cp
      42
    • 1.6 tdi DSG 105 cp
      13
    • 2.0 tdi 150 cp
      94
    • 2.0 tdi DSG 150 cp
      78
  2. 2. Ce echipare?

    • Active
      19
    • Ambition
      75
    • Elegance
      432
  3. 3. Ce culoare?

    • Black Magic
      91
    • Gri Platin
      46
    • Cappuccino-Bej
      45
    • Topaz Braun
      29
    • Rosu Brunello
      11
    • Rosu Corida
      10
    • Albastru Race
      60
    • Albastru Pacific
      31
    • Denim Bleu
      13
    • Albastru Lava
      22
    • Argintiu
      68
    • Alb
      95


Postare recomandată

Laurentiu Risnetu

Desi am votat pentru 2.0 TDI DSG Albastru Race, echipare elegance, cand am cumparat a contat foarte mult bugetul si spiritul practic. Ca atarea am ales la dealer, din doua masini aprox identice ca echipare si motorizare (difera culoarea negru vs. beige-cappuccino), disponibile la drive test, varianta beige-cappuccino, motor 1.6 TDI 110 CP, echipare STYLE + ceva suplimentare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am selectat 1.8 TSI DSG, dar e valabil doar pentru 4x4 pentru ca vine cu DSG6. E singura combinatie din lista care m-ar interesa, in afara de RS 2.0 TSI DSG care vad ca n ue prezent in lista..

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda octavia III 2.0 tdi, 150cp, 340nm, ce sa vrei mai mult de la o masina....consum redus, fiabilitate mare, confort. Parerea mea este ca acesta motorizare este cea mai buna pentru acesta masina. Dupa ce am citit sute de pagini de prin toata lumea pe forum-uri am ajuns la concluzia ca este un motor reusit si de cursa lunga. Daca vreti o masina cu care sa ramaneti pentru o perioda mai mare de timp este o recomandare buna. In rest, nu prea sunt atat de incantati, la benzina se plâng de consum, la motorizarile mai mici de putere si tot asa...acum depinde si de bugetul fiecaruia. Un sfat: nu va zgarciti. Nu fac reclama la motorizare sau masina, este parearea mea personala dupa lungi cautari despre noile motorizari. Numai bine si alegerea dvs este cea mai buna categoric. Fiecare dintre noi ne dam cu presupusul aici. 

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, rkn_alex said:

 nu prea sunt atat de incantati, la benzina se plâng de consum, la motorizarile mai mici de putere si tot asa..[..] este parearea mea personala [..] Fiecare dintre noi ne dam cu presupusul aici. 

Presupui lucruri despre care nu stii si nu ai (4.2, 5.2 - extraurban cum e?) Mai bine ne spuneai ce iti place la masina ta si motorizarea aleasa de tine. 

Succes si tie! Drumuri bune!

Modificat de warlock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Stiati ca exista si motorul 1.6mpi 110cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!