Jump to content

Accesorii si mici modificari


75NOR
 Share

Postare recomandată

1 hour ago, 75NOR said:

Golful are aprox 1,300kg. Superbul break vreo 1,600kg. Ti se pare o idee buna sa muti arcurile in felul asta - presupunand ca s-ar potrivi ?

Done deal. S-au potrivit si s-a ridicat si garda la sol cu 2cm. Am avut un set de vanzare si cineva voia sa stie daca se pot monta, nu a fost ideea mea. Totul e bine cand se termina cu bine :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 14.05.2016 at 10:03 AM, Catalin M said:

Are cineva pe Superb modelul asta de cos de gunoi pentru interior? http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/bin-for-door-panel-5ja061107--9b9x

Mi se pare interesant si util am vazut ca exista si pe bej.

 

On 14.05.2016 at 8:24 PM, kthor said:

În mod normal se montează pe buzunarul compartimentului din spătarul scaunelor din față și, firește, este util pentru cei din spate. Montat în compartimentul din ușă (cum îl țin și eu) va avea capacitatea redusă de câteva ori dar va putea fi folosit și de către șofer sau pasagerul din față.

Multumesc pentru raspuns. Am dat comanda de 2, au venit repede, le-am montat in usile din fata de la Superb si vin foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10.05.2016 at 0:28 PM, Catalin M said:

Urmaresc o astfel de solutie si iau in calcul inclusiv varianta mai accesibila de a cumpara genul asta de accesorii si sa folosesc ca monitor tabletele pe care le am deja:

Smart Holder - adaptor http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/smart-holder---adaptor-3v0061128x

Smart Holder - multimedia holder http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/smart-holder---multimedia-holder-3v0061129x

img_0076_576x768.jpg

img_0077_1024x768.jpg

img_0079_576x768.jpg

Am intrat azi in posesia accesoriilor comandate, 2 adaptoare, 2 multimedia holder si un suport de haine foarte fain care se fixeaza tot in adaptor. Se monteaza foarte repede, am facut proba cu un ipad air 2 si un un ipad mini 4, ambele vin bine, suportul tine tableta la inaltimea potrivita pentru vizionare.

Adaptorul de tetiera se fixeaza sigur la multe modele din grupul VAG, asa scria pe cutie, eu le-am probat inainte sa le pun la masina mea pe o Octavia 3 si au mers perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intrebare pentru posesorii de Superb. Suportul de sticla/pahar din consola centrala are dimensiuni atipice, este foarte mic, intra sticla de 0,5 de apa.

Ma intereseaza daca aveti si ce imi recomandati ca si cana termica cu capac si sa intre in suportul respectiv, am incercat cateva modele mai normale ca dimensiuni si nu intra, aveti asa ceva la masina?

Ceva de genul asta: http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/thermo-mug-superb-3v0069604x

ORIG_3V0069604_1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta imi place si mie.

L-am vazut la reprezentanta in BV, e vreo 60Ron. E ok facut, calitativ si intra in suportul din consola centrala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca l-ai probat pe Superb 2 in suportul de pahare si a mers? Daca este asa as face comanda de unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu l-am probat personal ca era ambalat, dar astea OEM sigur se potrivesc De unde vrei sa-l comanzi? Poate facem un group buy :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat la un dealer Skoda care nu il avea pe stoc si nu a stiut sa-mi dea raspuns si deocamdata nu a primit raspuns nici de la furnizor daca este compatibil cu Superb 2. De asta vroiam sa fiu sigur ca l-ai probat, exista posibilitatea sa nu se potriveasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca baza acestor termosuri e standard (pentru Europa, am avut surprize cu alea de US, nu intra)

Am incercat cu Starbucks, OMW, BMW :) si Ferrari :) si toate intra :)  Sigur merge cu ala de Skoda :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comparat suportul de pahare si este cu mult mai mic decat cel din modele BMW spre exemplu, acolo este dimensiunea standard pe care am intalnit-o in multe alte masini, la Superb spatiul este cu mult mai mic, o fi tot un standard dar la scara mai mica si tot felul de pahare/termosuri care intra in celelalte modele perfect aici nu intra. Am testat la masina 3 modele diferite de cani termice pe care le am pe acasa si nu a intrat nici una cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan folosesc un coffee mug de la BMW, cu baza de 6.3cm diametru si intra foarte bine. Oricat am insistat pe viraje nu se clinteste de la locul lui :)

Ma nemultumeste doar ca are 20cm inaltime si ma incomodeaza usor (daca stau cu antebratul pe cotiera imi strica linia cu schimbatorul si ma incomodeaza cand ma joc pe M :) )

Concluzionand, orice mug cu baza de 6.3-6.5 cm diametru si inaltime de max 18 cm e perfect. Parerea mea.

Ai idee ce dimensiuni are cel postat de tine mai sus ?

Daca te ajuta fac o poza cu asta actual, desi apare sigla alb-albastra pe el :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cel de la Skoda. Dimensions: conical mug, height 18.5 cm, base diameter 6.5 cm, top diameter 8 cm, lid diameter 7.5 cm, volume 400 ml

Fa te rog o poza si la al tau sunt curios cum arata, cel mai bine este sa-i faci poza cand este in suport. Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Catalin M: scuze de intarziere, uite pozele. E conic, are 6.3cm in baza, dar acolo ramane mult loc fata de suportul in sine. Din cauza ca e conic, nu intra pana jos in suportul de pahare, caci in partea de sus are 9cm diametru. 20cm inaltime. 

Eu zic ca ala de Skoda e perfect la 6.5cm la baza si 8cm catre varf, va intra pana jos de tot in suportul de pahare si nici nu va incomoda la condus.

Daca te hotarasti, sa-mi zici si mie, sunt interesat :) 

IMAG2037.jpg

IMAG2038.jpg

IMAG2040.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru poze,stiu cana asta dar asa cum ai spus si tu nu intra perfect pana jos. Cred ca voi comanda la dealer cana de superb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vede in prima poza cat loc ramane intre baza acestui mug si baza cup holderului.

Cat e la dealer cana de superb ?

Parca aveau si pe alb daca imi amintesc bine din BV...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 10Eur, adica 45 Ron, merita platit 60Ron. Daca ar fi sa platesti individual transportul, ai iesi mai scump.

Intreb si eu maine in BV daca il au pe stoc si va zic.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit pret pentru termos, este 98 lei iar cana alba de mai sus este 67 lei. Din cate imi dau seama este identica cu cea neagra.

M-ar interesa daca are cineva idee daca se poate gasi separat si la ce pret o cotiera spate cu suport de pahare, varianta cu tapiterie textila. Am cotiera in spate dar nu are suporti.

 

149906.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

67 si in Brasov. O sa o comand pe alb.

Cotiera aia cu capac si suport de pahare escamotabil venea doar la echiparea Elegance si L&K. Si eu ma oftic ca nu o am.

O mai gasesti la Passat B6 Highline - e acceasi. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit ieri termosul si cana termoizolanta skoda. Termosul este foarte simpatic, micut, usor.

Cana neagra arata bine si desi nu intra perfect pana la fundul locasului din consola imi place, o consider utila,  este destul de joasa si nu incurca accesul la schimbator. Mai comand si una alba ca sa am 2. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Catalin M: perfect, una pentru albe, una pentru colorate ? :)

Totusi, ambele nu o sa intre in suport in acelasi timp, din cauza ca sunt conice - cred.

Eu astept sa-mi ajunga cea alba. 

Poti sa pui o poza cu cel alb in suportul din consola ? Sa stiu ce astept :) 

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fac poza cand o primesc pe cea alba.

Am montat pe masina 2 leduri OEM pentru numarul de inmatriculare din spate, sunt albe, in ton cu celelalte lumini led din stopuri.


http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/Exterior-accessories/led-license-plate-light-000052110x/0/1/24/43/1001
 

La capitolul modificari din soft as vrea sa stiu daca a facut cineva la masina o modificare de genul asta?

 

lampi led numar.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Catalin M: salut, ai comandat alea direct de pe ehop.skoda-auto.com ? 

Mie mi-au spus ca nu livreaza in Ro, doar in Cehia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, le-am vazut acolo, am luat codul si le-am comandat la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!