Jump to content

Accesorii si mici modificari


75NOR
 Share

Postare recomandată

On 6/9/2016 at 4:16 PM, 75NOR said:

67 si in Brasov. O sa o comand pe alb.

Cotiera aia cu capac si suport de pahare escamotabil venea doar la echiparea Elegance si L&K. Si eu ma oftic ca nu o am.

O mai gasesti la Passat B6 Highline - e acceasi. 

 

si echiparea Elegance avea cotiera cu suporti de pahare. Eu am luat.o din dezmembrari si s.a potrivit perfect pe Octavia 2. Pana si tapiteria s.a potrivit de la Superb Elegance la Octavia Elegance.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru ca am deja aproape 3 saptamani si peste 4.000 de km cu Superbul, am cateva lucruri dupa care duc "dorul" de pe Golful 5:

- pedalele/footrest sport. Aici am comandat pentru pedale (folosibdu-ma de codul 1Z106420), dar pentru footrest codul gasit pe superskoda (3C1864777KIR) nu il gaseau la compexit in ETKA. Stie cineva ce cod are ?

- sertare sub scaune. Aici nu am reusit sa ma dumiresc: Superbul are dotarea asta? Sunt sanse sa gasesc pentru scaune electrice codul sertarelor de sub scaunele fata?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce retin, nu se putea comanda scaun electric cu sertar sub scaun.

Codul celor de la Superskoda nu e original, este ceva facut de ei ( sau fratii cu ochi oblici)

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok! Mersi...deci singura varianta ramane superskoda + paypal + 14 euro transport!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 16.06.2016 at 2:16 PM, Catalin M said:

Am primit ieri termosul si cana termoizolanta skoda. Termosul este foarte simpatic, micut, usor.

Cana neagra arata bine si desi nu intra perfect pana la fundul locasului din consola imi place, o consider utila,  este destul de joasa si nu incurca accesul la schimbator. Mai comand si una alba ca sa am 2. :)

@Catalin M: salut, am primit si eu cana neagra (70Ron) din poza ta de mai sus. Am testat-o si e foarte ok, se aseaza mult mai bine decat cea de BMW pe care o aveam, in plus e mai joasa, nu ma mai incomodeaza cand ma joc cu DSG in Manual.

Cea alba ai mai primit-o ? Mi-au spus ca nu se poate aduce si am verificat si pe superskoda si nu se mai poate comanda :( 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat comanda de mai bine de 1 luna dar nu a venit, probabil ca nu este in stoc. Am mai luat un termos, am 2 si chiar si-au facut datoria cu brio in concediu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ca sa nu ma plictisesc am facut prima modificare la masina:

20160810_084502.jpg

Altceva nu stiu ce as mai putea face! ma batea gandul la camera dar cand am vazut ca trebuie decupat din haion m-am lasat pagubas!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sebip: arata bine cu pedalierul sport, mai ales ca - daca vad bine - ai volanul in 3 spite :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 28.07.2016 at 9:09 AM, 75NOR said:

@Catalin M: salut, am primit si eu cana neagra (70Ron) din poza ta de mai sus. Am testat-o si e foarte ok, se aseaza mult mai bine decat cea de BMW pe care o aveam, in plus e mai joasa, nu ma mai incomodeaza cand ma joc cu DSG in Manual.

Cea alba ai mai primit-o ? Mi-au spus ca nu se poate aduce si am verificat si pe superskoda si nu se mai poate comanda :( 

@75NOR : Am primit intre timp si cana alba, intra ambele una langa alta in suportul de pahare fara sa se loveasca.

Modificat de Catalin M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/10/2016 at 0:02 PM, sebip said:

Ca sa nu ma plictisesc am facut prima modificare la masina:

20160810_084502.jpg

Altceva nu stiu ce as mai putea face! ma batea gandul la camera dar cand am vazut ca trebuie decupat din haion m-am lasat pagubas!

Salut!

E pedalier AM?

Daca da, acceleratia avea doar insertia, fara pedala? A fost necesara demontarea pedalei pentru montajul insertiei? Sunt ok din punct de vedere calitativ? Pentru montajul pedalei false se desface masca de la prag?

Mersi fain!

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Footrestul ii AM, cumparat de pe superskoda.com si da se desfac ornamentele din aceea zona pentru montaj.

Frana ii capac, iar pentru acceleratie vine toata pedala inlocuita. Poti cumpara setul de pedale (frana+acceleratie) tot de pe superskoda.com sau de la orice reprezentanta cu codul: 1Z1064205. 

Ca si calitate, ii ok. Sunt pedale OEM, care vin montate pe GTI si RS!

Modificat de sebip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am emblema pe haion cam "deteriorata" si ma bate gandul sa o schimb, atata pe ea cat si pe aia din fata, cu noul model (alb/negru). Nu are nimeni o sugestie cum is prinse emblemele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Având în vedere ca centura le tot jena pe gat pe fete le-am făcut un cadou. Și bineînțeles am câștigat și 5CP

1478611460250-30227054.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zi-mi te rog si mie de unde le-ai luat si daca se poate, un pret. 

Vreau sa fac cadou un set de asa ceva :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la reprezentanta! Eu le-am găsit într-un catalog de accesorii. Nu am acum factura, dar undeva la ~35 lei/buc

PS. vezi ca sunt roz și albastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi. O sa merg sa-i intreb - in catalogul de accesorii "Toamna" nu-mi amintesc sa le fi vazut, mi-ar fi sarit in ochi :) 

Roz imi trebuie si mie - de fapt nu mie, ci destinatarei :P 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sa îți fie rusine! :) Nu ai putut sa taci...tocmai am stricat niște bani pe o comanda!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sebip: mda, am zis sa fac un bine si sa isi faca si altii gaura in buget/portofel/cont. :rolleyes: 

Discountul era bun, m-am uitat la un set de jante 18'', iesea 3,000Ron. Chiar merita luat in conditiile astea. 

Daca nu sunt indiscret, ce "bunatati" ai atacat ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaaa...nimic semnifactiv. Am luat doar un set de presuri:

http://www.superskoda.com/Skoda/SUPERB-II/Superb-II-floor-mats-PRESTIGE-original-Skoda-Autoas-LHD

si am mai luat o protectie in spate. Ma omoara fetele cand tot trec in spate de pe o parte pe alta:

http://www.superskoda.com/Skoda/SUPERB-II/Superb-II-original-Skoda-rubber-mat-over-the-rear-tunnel

Si ceva maruntisuri (breloc pentru cheie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun asa. Eu nu am avut curaj sa trec la presuri material, sunt cu cele de cauciuc. 

Foarte practic covorasul ala tunel, buna alegere ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am zis ca pentru 8 euro merita sa scap de o grija!

 

Original-SKODA-Superb-III-Gummimatte-für-Tunnel-hinten.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, da, arata foarte bine si e "Simply Clever". E foarte enervant sa ai mocheta murdara acolo si e inevitabil daca ai pasageri in spate. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!