Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

Si la mine partea stanga sta mai interior decat partea dreapta wtf ?!?!

 

on: imi place cum vine cu distantier si felicitari pentru semnalizarea dubla, arata ff bine 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
Adrian Marius88

Arată foarte bine Golful cu flanşe, iar farurile cu semnalizare dublă sunt ce trebuie!

Legat de suspensie pot să îţi spun că nu e chiar imposibil de folosit iarna, mergi mai atent şi mai încet, acest aspect din urmă putând fi singurul inconvenient uneori, exceptând probabilitatea mult mai mare de a sparge baia de ulei, desigur. Legat de confort, suspensia reglabilă nu e tocmai cea mai bună alegere, mi se pare mai confortabilă combinaţia de telescoape clasice cu arcuri sport, chiar dacă se spune că telescoapele sunt mai solicitate astfel. Nici eu nu am optat pentru scut metalic, în ciuda suspensiei, acesta fiind mult mai jos decât scutul din plastic şi m-ar deranja să lovesc în permanenţă cu el.

Link către comentariu

Rudi nu stiu care e treaba cu roata, dar se pare ca e la fel la toti :))

Ms pt ajutor !

Adrian stiu cum sta treaba cu reglabila si tocmai daia fug de ea :)) acum am sport fixa si este ok, dar iarna este cam naspa cu santurile, iar scutu are de suferit... tocmai daia as vrea sa pun metalic si aia e, nu m-ar deranja sa ating cu ala :)

Nemtzalau sa stii ca a fost una pe olx in stare buna si ma caiesc ca nu am luat-o...

Ok...am sa raman cu distantieri pusi

 

Link către comentariu

Am avut cup kit de -60 /40... foarte foarte foarte joasă pe față inutilizabilă în condiții de... România

O reglabilă bună e... ce trebuie.

Link către comentariu

air ride si gata :P e ciudata faza cu rotile pe spate,trebuie sa verific si la mine sa vad daca tot asa se prezinta

Link către comentariu

Guppster 50/50 sau 50/40 e ce trebuie, ramane de vazut daca iau alta suspensie fixa sau alte arcuri si cand o sa se realizeze pt ca anul asta este cam naspa cu investitiile de genu...vedem.

Ar mai fi sa dau Pro kit-urile si sa iau Sport Line.

Reglabila nu ma pot acomoda cu ea 100%

 

Mariuse pernele mi-ar placea la nebunie :))

Link către comentariu

puntea spate se reglează cu totul, când am schimbat-o mi-a poziționat-o la unghi cu... o rangă, pare pe mijloc. se mișcă greutatea pentru compensarea rezervorului.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Azi am trecut la dimensiunea asta pe fata 205/50/17 cu 2 anvelope foarte bune Michelin Primacy 3 dot 2015, alta viata cu astea... au un pic de stretch si ce am observat ca servo lucreaza mai usor, absorb denivelarile foarte bine si nu sunt zgomotoase.

20160510_143545.jpg20160510_143556.jpg

Link către comentariu
Adrian Marius88

Pune şi fotografii când ai timp, sunt curios cât sunt de înalte...

Link către comentariu

Da,drumuri bune,poze si o intrebare-sunt mai blinde Sport Line ?

Link către comentariu

Adrian o sa revin cu poze, s-a mai inaltat dar foarte, foarte putin...ori mi se pare.

Mariuse ms la fel, dar nu am inteles intrebarea ta :D te referi la interior sau la arcuri ?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Sport line sunt putin mai rigide si coboara mai mult, dar ai grija sa fie de benzina cand dai comanda ( 8500101 asta e codu de benzina ) si sa le iei cu drop egal -40/40 sau -50/40 pt ca ele o sa se mai lase putin mai mult pe fata ( asa am patit eu ) sau daca nu mergi pe H&R cele rosiiDSC06006378.JPG

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
13 hours ago, Adrian Marius88 said:

Pune şi fotografii când ai timp, sunt curios cât sunt de înalte...

 

12 hours ago, ~LauR~ said:

Adrian o sa revin cu poze, s-a mai inaltat dar foarte, foarte putin...ori mi se pare.

Mariuse ms la fel, dar nu am inteles intrebarea ta :D te referi la interior sau la arcuri ?

dacă vă referiți la cauciucuri... nu știu ce ai avut înainte, dar balonul la este același la 205/50 cu 225/45

Link către comentariu

Stiu...daia am si mers pe 205/50 pt ca inainte am avut 225/45 iar la inaltime este o diferenta infirma in favoarea 205/50 iar astea care le-am pus acum fiind foarte bune se vede diferenta :))

Link către comentariu

Așa folosesc pe față de ceva ani, e mult mai ok pentru... tot cu 205, direcția e mai ușoară, gumele sunt mai ușoare și ca aderență... nu câștigi mare lucru cu cei 2cm lățime în plus.

Întradevăr, balonul la 205/50 este mai mare față de 225/45 cu... 1,5mm :D oricum în funcție de uzură... sunt egale :D

Link către comentariu

Aprob tot ce ai zis :)) si trebuia sa fac schimbarea asta mai devreme.

Link către comentariu

F**k , cu ce ai dat-o de arata in " halul" asta ? :wub:

Link către comentariu
flaviusmaff

Like. Ce arcuri ai pe fata? Sunt in cautare de arcuri noi ca m-am saturat de reglabila.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!