Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

Da...am vb si astea sunt preturile cu tot cu intercooler. Variaza in functie de cate materiale intra.

Sunt putin nehotarat...cica nu prea ar fi nevoie de FMIC la 170 cp dar pe caldurile astea se "inmoaie" foarte putin.

Link către comentariu

daca nu doresti sa maresti puterea,nu prea vad rostul sa dai 15 milioane doar pt un moft sa zic asa :D

 

Link către comentariu

Imi ajung 170 cp nu vreau sa urc mai sus...cu toate ca daca pun FMIC pot scoate mai mult...

Vreau mai mult FMIC sa o mai ajut pe caldurile astea.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Se vede ca-i usoara. Cam asa fuge si tancul.. :)  Sau fugea inainte de FMIC. 

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu
1 hour ago, stefz said:

Ai pus FMIC- ul ? merge merge negresa :))

Inca nu...am tot sunat, dar imi dau niste preturi de pic jos :)) am salvat poze de pe net cu trasee de FMIC si o sa iau tot ce trebuie si il fac in BR doar ca e mai greu cu timpu...

Andrei face treaba buna un FMIC :)

Link către comentariu

O face. Eu inca n-am apucat sa testez. Cert e ca in oras, la bara la bara, tot cam aia e. In mers la drum calumea se simte treaba mai mult.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Imi plac la nebunie si ma cam bate un gand :D ce parere aveti, dau bine pe golfulet, or fi grele ? :))$_57.jpg$_57 (1).jpg

Link către comentariu

Daca sunt de a1, din ce imi aduc aminte au un Et cam mare si trebuie disantiere pe masura. In rest sunt frumusele.

Link către comentariu

Sunt de A1 si au specificatiile astea 7.5 J, ET 36, R17 prindere 5x100 oare sa atinga in franele de pe fata 312 mm ?

Nu prea cred sa am nevoie de distantiere, eu acum pe OZ-uri am 8J, ET 35, R17 si nu am probleme.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Nici cu et 42 nu o sa iti atinga in franele de pe fata.jantele sunt frumusele doar ca stau de ceva vreme pe net...sa nu fie ceva dubios cu ele...

Link către comentariu

I-am cerut poze cu fiecare janta in parte, sa vedem daca le primesc :))

Link către comentariu

Sa te vad cum maschezi sigla dintre prezoane ca peste nu poti pune ca e gaura de tras cu cheitza :)):P

Facem iar un photoshop sa vedem cum ar bate? :D

Link către comentariu

Bani pt intercooler s-au dus pe jantele de Audi A1 :)) dar nu imi pare rau :wub:

Cele OZ Superleggera ramane sa ma hotarasc daca le dau sau le pastrez si le revopsesc.

Am revopsit si capota ca era ciuruita de pietricele...

Nu am mai pus distantierele pe spate ca cel de la vulcanizare mi-a recomandat sa nu le mai pun, datorita faptului ca noile jante nu stateau deloc pe marginea la distantiere ( butuc ) si jantele se tineau doar in prezoane... oare are ceva daca totusi le pun ?

Pareri ? :)

20160805_144435.jpg20160805_144452.jpg20160805_144503.jpg20160805_144517.jpg

Drumu dupa jante, colectie de ganganii :))20160805_122930.jpg

 

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Arata :wub:

Pusesem si eu ochii pe ele dar stii ca eu nu ma impac cu peste 16 :))

Sa le invarti sanatos si ai grija la borduri pentru ca imi par cam greu de reconditionat :)

Link către comentariu

Mie unu... imi place mai mult cu Superleggera, dar gusturile nu se discuta. sa le invarti cu placere !

Modificat de stefz
Link către comentariu

Ms Laure !

Ehh...cu mai multa atentie si ia sa vezi ca te impaci :))

Ms Stefz !

Superleggera mi le-am dorit foarte mult, tocmai daia nu stiu daca sa le dau sau nu :)

 

Azi am luat ambele modele in maini si am ramas placut surprins ca cele de A1 sunt destul de usoare, nu cred ca au mai mult de 9-10 kg/janta

Link către comentariu

Sunt frumoase, sa le invarti sanatos. Din experienta iti zic ca nu are nimic daca pui distantierele, janta se centreaza in prezoane, inelul e mai mult pentru un montaj rapid. Sta larg pe distantier? Probabil jantele au CB 66,6 in timp ce tu ai 57,1. Daca strangi prezoanele in diagonala cate putin, se vor centra perfect fara probleme. Garantez. 

Link către comentariu

Nu arata rau, dar imi placeau mult mai mult OZ-urile! :)

Link către comentariu

Ms Rudi !

Astea au tot 57,1 numai ca distantierele au foarte mica buza de centrare ( care la butucu masini are vreo 2 cm ) si prinde putin din ea, daia a zis ca nu recomanda, ca s-ar tine numai in prezoane...practic distantierele nu mai au acel inel de ghidaj, asa sunt ele.

Flaviuse si mie imi plac OZ-urile dar si astea de A1 acum ramane sa vad pe care le pastrez :))

Link către comentariu

Pai si care ar fi dif atunci intre cum stateau oz si cum ar fi stat astea pe distantier? :)) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!