Jump to content

GOLF 5 - 2.0 TDI - BKD


Doomy

Postare recomandată

Se vede ca ai grija de masina, interiorul arata foarte frumos. Dar grilajele din bara fata ar trebui sa fie negre...si bandourile in culoarea masinii..arata ciudat asa! Drumuri bune! 

Link către comentariu

Multumesc ! 

 

Deocamdata mie imi place asa , dar posibil la sfarsitul anului sa revin la culorile ei native. 

Link către comentariu

Am uitat sa precizez ca imi place mult portbagaj-ul. Daca nu sunt indiscret...la ce pret a fost si de unde l-ai luat? 

Link către comentariu

Pentru un Sunday drive cu tot cu porbagaj pe masina? Ce-i drept asa arata a Golf 5 Adventure Pack :D

 

Mi-ai dat o idee cu Gura Diham pana cand am vazut cum se prezinta drumul.

Link către comentariu

Pai doar iarna intentionez sa il dau jos , in rest va sta pe masina , am avut deja situatii cand am avut nevoie si a fost destul de util. 

 

Drumul nu e chiar de speriat ,  se lucra la el ( sa il niveleze) , chiar daca arata asa , incet incet tot se poate merge. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mi-au sosit si protectiile de amortizoare , urmeaza toata surubaraia pe spate oem. 

post-59697-0-25011300-1430504727_thumb.j

Link către comentariu

La ce pret a fost unul? :) Si eu am de schimbat!

Link către comentariu

Ma bate si pe mine gandul sa schimb tampoanele de la motor. Cat au fost? Ai ceva coduri?

Link către comentariu

Cam 600 ron au fost toate 3 , coduri nu am cum sa le vad acum , abea peste o saptamana ajung acasa si ti le pot da de pe cutie.:( 

Link către comentariu

Au venit si puddle lights pentru oglinzi , sa vad cand am timp si pentru ele

post-59697-0-44440600-1430935589_thumb.j

Link către comentariu

Trebuie decupat/traforat?

Modificat de sebip
Link către comentariu

se decupeaza,dar nu e greu...tai cu un cater incins si dupa lipesti cu silicon,ori tai cu o freza foarte mica si la fel lipesti cu silicon,tot pe forum am auzit variantele astea si din poze au iesit perfecte.

Link către comentariu

Eu am trecut prin acest retrofit(poti sa vezi ceva detalii pe topicul meu de prezentare) insa singurul mod in care poti monta acest puddle lights in oglinda de golf v este sa pastrezi doar placa led-urilor si plasticul acela transparent, pe care le izolezi ori cu silicon, ori cu plastic topit...chiar si asa, eu dupa un an jumate, am aproape toate ledurile arse. Mi s-a parut dificil sa trag firele prin oglinda si usa. Bafta!

P.S. La golf VI este mult mai simplu sa montezi fiindca este loc in carcasa oglinzii!

Link către comentariu
pr_cata  am vazut cum le-ai montat tu , dar eu nu am acele lampi , ale mele sunt copii dupa OEM de G5  nu de G6 . 

 

 

 

Se monteaza in bratul de prindere al oglinzii. (Foto atasate) 

 

Stiu cam ce ma asteapta , trebuie sa dau oglinzile jos pentru a face lucrarea ca la carte , include si putin dat cu minipolizor . Oricum vreau sa le fac "removable" in caz ca se ard sa imi fie usor sa le schimb cu altele. 

 

Estimez o zi de munca pentru operatiunea aceasta. 

 

 

post-59697-0-14343900-1431261708_thumb.j

post-59697-0-60081900-1431261716_thumb.j

Link către comentariu

Nu ai loc in brat, am distrus o oglinda incercand.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Iti dai seama ca nu ba bag sa o tai decat daca sunt sigur 100% .  

Link către comentariu

Sa stii ca am incercat si eu sa gasesc spatiu in brat si tin sa cred ca nu este. Probabil cele ce vin cu optiunea asta din fabrica, au alt brat. Oricum, bafta!

Link către comentariu

Daca vrei, intreaba-l pe Al Bundy cum sta treaba. El a incercat pe oglinda mea cu aceleasi dispozitive.

Link către comentariu

Iti dai seama ca te cred , nici daca incercai sa tai din carcasa lampii? (care este 90% goala) nu mergea cat de cat ? 

Link către comentariu

Codago ai avut dreptate , la masuratorile de precizie am vazut ca munca si chinul s-ar putea sa duca la o oglinda noua , asa ca lampile vor ajunge lumini de portbagaj :)  

 

 

In alta ordine de idei , inca astept toate suruburile /saibele si piulitele de pe articulatia spate . Sunt 58 la numar total .   

Ce pot sa zic ca sunt multi incompetenti la preluare comenzi in reprezentantele noastre.......  

Link către comentariu

Doomy..daca vrei sa pui puddle lights,poti pune,numai ca nu forma asta cum ai luat tu(sau poate poti cu anumite riscuri),cred ca,, colegul cu Golf 5 din bucuresti cu numarul "Jaf" si-a facut la masina,dar numai stiu exact numele lui de pe forum sa-l intrebi,el isi pusese si mi-a aratat poze,erau perfecte!

 

 

P.S B 76 JAF ceva de genu avea numele userul..

 

SI l-am gasit,sper ca el este cel de care vorbesc cu puddle lights,bafta!

  b_76_jaf

Modificat de popalin90
Link către comentariu

Il stiu pe Jaf , stiu cum sunt cele de G6, dar deocamdata renunt temporar la idee. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Saptamana aceasta montez piesele. 

 

Am si confirmarea pentru concediul din Iunie ,   un estimat de 4000 spre 4300 km.  In care includem si Stelvio PASS + alte locatii  care inca nu sunt toate 100% sigure . 

 

 

Sa vad cum fac cu timpul ca mai vreau sa bag si o Transalpina pana plec in marele concediu. 

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!