Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Din ce imi aduc aminte,in configurator erau 2 optiuni: pachet R-line exterior si pachet R-line Exterior+Interior. De aceea e posibil sa nu aiba volan R-line.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este pretul corect al unui CC 2010 cu aprox 200K in bord, achizitionat RO, full istoric service si facturi ? 2.0 170cp manuala , esapamentul curat. ca dotari cam full, fara trapa, inclusiv afisaj color intre ceasuri. 4 locuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bancheta de la sofer nu arata de 160 mii km. Verifica km din cutie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cat este de dotata masina si la cati km zice ca are nu ar avea niciodata pretul asa de mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Donici Cătălin

La asta ma gândeam și eu :-?? 

 

Merita sa merg sa o testez?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu zic ca e suspect de ieftina. Oare cu cat o fi luat-o din Germania? :) Testeaz-o ... si testeaz-o foarte bine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu ai prea mari batai de cap,mergi sa o vezi,fa un test drive si daca iti place cum merge ,direct in reprezentanta cu ea pentru o verificRe amanuntita.Succes

Modificat de uratzelul_flo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunul sofer are aceeasi uzura ca al meu (daca nu chiar mai mare), si a mea are 248k km :))

Nu vinde nimeni pomeni .. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, 

Vreau sa achiziționez un Passat cc din anul 2011, 160000 de km cu motor 2.0 TDI 170 cp cu dsg 

ma puteți ajuta cu o parere legată de acesta configurație? 

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, fleerin said:

Salutare.

Ce parere aveti despre acest Passat CC ?

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7Gs6Tm.html#6848797f95

Mi-e greu ca cred ca are NUMAI 73k km.

Multumesc.

Vezi ca intr-una din poze ai seria caroseriei trecuta pe o hartie (presupun ca e o factura).

Daca chiar te tenteaza intra pe autodna si comanda-ti un raport de la ei. Costa 60-70 lei.

Uita-te cu atentie nu numai la numarul de km, ci si la istoricul de daune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare atentie ,sunt prea ieftine si cu prea  putini km .

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, fleerin said:

Salutare.

Ce parere aveti despre acest Passat CC ?

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7Gs6Tm.html#6848797f95

Mi-e greu ca cred ca are NUMAI 73k km.

Multumesc.

Masina e de ceva vreme la vanzare. Initial pretul fusese 11.300 euro. Conform seriei de sasiu masina e 2009 si sunt sanse sa fie Euro 4, nu euro 5 cum e in anunt. Trebuie vazut codul motor. Autodna nu te va ajuta. Verifica istoricul in reprezentanta, dar banuiesc ca nu va avea inregistrari. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Sunt membru pe acest forum de aproape 2 saptamani, pentru ca am in plan sa-mi achizitionez si eu, in urmatoarea perioada, un VW Passat CC (sper sa nu fiu acuzat de egoism :D  ).Nu am vrut sa ma grabesc cu postarea, am preferat sa citesc ce s-a mai scris pe aici si in trecut.La unele intrebari am primit raspuns indirect de la voi, iar acum m-am hotarat sa pun si frecventa intrebare:

Ce parere aveti de masina din linkul urmator?

https://www.olx.ro/oferta/volkswagen-passat-cc-2013-facelift-panoramic-IDa9igH.html

Mentionez ca: - as prefera benzina in detrimentul diesel(nu sunt hotarat 100%) si aici as vrea sa inclin balanta cu ajutorul vostru.In conditiile in care consumul nu este foarte relevant, iar motorina incepe sa fie marginalizata in Europa, ar mai fi argumente legitime de adus in favoarea diesel, in cazul meu?

                          -  buget maxim 14000 euro (dar as opri 1000 din ei pentru alte 'mofturi')

                         -   varianta cu achizitionare din Germania(care a fost prima varianta initial) a picat, din cauza situatiei personale(nu stiu cata relevanta are, dar daca are, pot dezvolta in posturile viitoare)

                         -   An fabricatie, cel putin 2011

                         -   Conducand pana acum numai masini negre, albastre, gri etc. , vreau neaparat alb de data asta

                         -   Masina trebuie sa aiba max 200k  Km (reali)

                         -  Cel putin varianta de 160cp(benzina), 170cp(diesel)

                         -  Nu refuz nici diesel, daca chiar gasesc ceva imbatabil de variantele pe benzina de pe piata

                         -  Nu am preferinte legate de cutie(manuala, automata...chiar nu conteaza pt mine)

                         -   Suspensia adaptiva este o dotare interesanta pe care mi-as dori o .Si de aici apare inca o intrebare; acest tip de suspensie este prezenta doar pe modelel diesel?

 

Multumesc anticipat tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ayrton4ever

Salutare.  Pachetul DCC (banuiesc ca la asta te referi) este si pe modelele "benzinare". 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristian26 stai cuminte cu aia alba benzinara. Pretul nu reflecta realitatea. Are ceva dubios la mijloc. Pozele sunt f artistice...si atat.

Ori are dublu de km rulati si prost intretinuta, ori este facuta din 20 bucati sudate "bine" intr-un service obscur. plus ca 1.8 benzina sunt problematice si nu multi mecanici stiu cum sa le rezolve. Mi se pare ca a avut piele, fetele de usi asa par a fi din piele.  Mai cauta.

Mai frunzareste si sectiunea de vanzari auto aici pe forum, ai sa gasesti masini intretinute si bine dotate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o zic fiindca vand eu masina.. ci fiindca asta e realitatea..

Oamenilor, sau cel putin romanilor.. , le place sa fie mintiti frumos.. km putini.. masini facelift.. eventual si r line sau ceva .. daca mai are xenon.. trapa.. extra full mega full.. e vis, exact ce trebuie.

Apoi dupa 2 saptamani / o luna-doua  apar pe grupurile de facebook dedicate .. si incep sa intrebe de ce nu merge X .. de ce i-a picat Y .. cum face sa nu cheltuie Z mii euro pe cine stie ce picat... :) 

Nu mai bat gura degeaba ... cel mai simplu, intrati pe mobile.de.. cautati acolo o masina cu dotarile si starea pe care o vreti, si o sa vedeti preturile reale (si nu sa gasiti una doua ... ci minim 10-15 masini .. ca sa reflecte pretul real) ... si nu va ganditi ca le iau unii din alta parte cu cateva mii mai ieftine ... fiindca daca ar fi asa nu ar mai exista site-uri de genul mobile.de .. si-ar lua toti de la "licitatii" .. de la firme cu circuit inchis.. si prostii d'astea  (da, ele exista, dar preturile nu difera atat de mult pe cat spera sau cred unii) .

 

Invit haterii sa dea downvote :)) 

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Este un nene pe youtbe din bucuresti ,care merge si verifica masina pe care o doresti ,si iti trimite un raport complet al masinii ,contra unei sume de bani.Pentru cei care nu se pricep foarte bine si nu vor sa se deplaseze la masina 

Modificat de floryn_80
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Benzinarele (cel putin cel de 1.8) sunt renumite pentru "apetitul marit" care l au cand vine vorba de ulei :)

Modificat de Danny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor, m-ar interesa pararea voastra in legatura cu urmatoarele:

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Volkswagen-CC-1.8-TSI-Navi-Leder-Bicolor/vhc:car/pg:vipcar/255250256.html

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Volkswagen-CC-Basis-XENON-NAVI-ALU-PDC/vhc:car/pg:vipcar/260500593.html

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Volkswagen-CC-Basis/vhc:car/pg:vipcar/259199197.html

Cum vi se pare raportul calitate-pret? E posibil ca primul sa aiba doar 52000 km? Am optat pentru benzina deoarece in general au mai putini km si par sa fie mai intretinute, desi am observat ca nu sunt la fel de dotate ca TDI-urile.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Modificat de Sebb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uratzelul_flo

Eu personal as merge pe a2a doar pentrul simplu fapt ca are garantie.

Modificat de uratzelul_flo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar după o inspecție atenta la scaun șofer, cotiera și volan îți dai seama ca mașinile astea au fost destul de folosite. 

 

Este greu să estimezi un km insa a mea la 80.000km nu arata așa la interior și a văzut suficient oraș că să fie frecat scaunul și volanul zilnic. Nu au nici cea mai reușită motorizare 1.8 tsi 160 cp e slab că fiabilitate, părerea mea e că sunt tepe toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Nechiforeasacc

Salutari la toată lumea. Băieți am nevoie de ajutorul vostru , vreau sa cumpar un CC , an 2010 , buget 12.000e  , prefer manuală, ma puteți ajuta cu niste sfaturi !!! Va multumesc ! 

Modificat de Manuel N.
Ideea e ca tu sa vii cu niste variante si noi sa ne dam cu parerea.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sfaturi... verifica masina la reprezentanta etc, sa fie ok kilometrii, uzura.. sa aiba reviziile facute la timp.

Postasem un link cu masina mea din aria de vanzari a forumului, insa a fost sters desigur..

Arunca un ochi in aria de vanzari aici : https://vwforum.ro/forum/110-masini/   

Sper sa nu l stergeti si pe asta aiurea .. :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!