Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Cele din 2011 is mai ok.

Si cea cu R-line e frumoasa.

Iati ceva cat mai nou. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut din nou. cu toate ca suntem pe sfaturi pentru passat cc am gasit inca o masina care sa imi placa. e vorba de opel insignia opc line. cum vi se pare masina ? parca ma atrage mai mult interiorul opelului insignia si cu jantele de 20 arata super. Motorizarea mi se pare destul de ok 160 cp si 350 nm. Daca imi puteti da un pro si contra astept un reply. merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No offence colegu' dar acesta este un forum dedicat grupului VAG. Citeste intai regulamentul si apoi posteaza te rog. Este o arie versus in cazul in care vrei sa faci comparatia intre brandul respectiv si oricare model din grupul VAG - care am impresia ca deja exista. Vezi aici, aici sau aici ceva similar.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

niste pareri in legatura cu preturile ?

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34114813.html

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34062709.html

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C33987335.html

mentionez ca dispun de maxim 15 mii e in care as prefera sa imi schimb ulei filtre si distributie. La ce pret se invarte un schimb de distributie ? va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Prima varianta este, de departe, cea mai dotata. Totusi, are si cei mai multi kilometri. Acum, depinde de tine daca esti dispus sa sacrifici kilometri pentru dotari sau invers...

Distributia te duce in maximum 2000 ron, cu tot cu piese, dar nu stiu un pret exact. Revizia este cam 550 ron, cu tot cu piesele aferente si manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Nu sunt foarte activ pe forum, in general caut informatia care ma intereseaza fara sa deranjez prin postari inutile, dar, de data aceasta nu ma pot abtine, fiind in cautarea unui Passat CC am dat peste urmatorul anunt, unde vanzatorul accepta o verificare in reprezentanta. Sunt curios de parerile voastre... caci daca ar fi adevarat as merge maine sa o cumpar si ii dau si 500 € in plus.

P.S. neamtul o fi vandut-o deoarece e benzina si consuma cam mult :)

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34019001.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca e asa de mare consumul incat un neamt care si-a luat CC sa nu-si permita sa se plimbe.

 

Pentru KM aia si pretul ala, eu as crede ca are alte chestii la ea... Parere strict personala. O masina la km aia e NOUA.. Abia un schimb de filtre si ulei daca a avut (le ei se fac odata la 30 000).

Casca bine ochii si daca totul e ok, atunci isi merita banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea ca e suspect de ieftina. Oricum, km sunt dubiosi in sensul ca la 29000 nu cred ca are istoric de service si nu prea ai ce sa verifici la reprezentanta.E posibil sa fi fost lovita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cade din discutie faza cu nu a avut bani de benzina pentru ca orice muncitor in germania castiga intre 1500-2500 euro deci avea bani sa se plimbe. Dupa mine km sunt dati inapoi pana la prima revizie. Probabil a 2 nu s-a mai facut la reprezentanta deci sare peste 60k km daca s-a facut revizia altundeva. Eu cred ca undeva e lovita..o poti duce la un test de caroserie daca este de acord. Succes si sa ne anunti ce ai facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si faptul ca are farurile schimbate...ar putea arata ca a fost lovita si apoi zis faptul ca "a fost tunata"...

Pe de alta parte, poate fi impecabila sau un accident minor, cine stie...

In ziua de azi cumperi masini facute din 2 si nu-ti dai seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atat farurile cat si senzorii de parcare, nu sunt piese originale. plus kilometrajul este in mile pe ora. 

si mai are si chestiile alea negre la usi. nu e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare ca pragul sub usiile pe partea stanga are o forma cam atipica. Dar poate e iluzie optica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare modelul de america... Si semnalizarea e galbena..tipic pentru USA.

Nu stiu ce sa zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atenție - pentru mașinile care vin din state nu se poate verifica istoricul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bate puternic la ochi  - in primul rand pretul..... farurile de slaba calitate, pozele facute cu efect, ca sa ascunda defectele si sa aduca musterii la masina.....

 

p.s... ce presuri frumoase are....  :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Sau a "uitat" sa puna un "1" in fata kilometrilor. In plus, nu are navigatie si nici scaune electrice cum mentioneaza in anunt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Vreau sa cumpar un Passat CC si m-am orientat spre cel din anunt : http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34049121.html. Ce parere aveti, Km sunt multi, apar probleme peste 100k? La ce anume ar trebui sa fiu atent cand o cumpar? o fi euro 4 sau euro 5? Alte sfaturi?

Modificat de bluedeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A noastra 2.0tsi din 2010 e euro 5, dar uite-te la numar de omologare in acte.

Ca dotariile mi se pare cam subtire.

Sa te uiti bine dedesubt, o masina joasa mai atingi cand mergi 100k km in Romania.

Si negocieaza, eu nu am avut mare succes sa vand cc-ul, lumea cauta diesel si dsg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ bartro, cu cat o vinzi?

Masinii din anunt i s-au schimbat pistoanele in 2013 pentru consum crescut de ulei. Ati mai intalnit aceasta problema la aceste motoare?

Modificat de bluedeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai auzit de consum crescut de ulei la unele TSI-uri. Cand faci revizie la VW te intreaba daca vrei sa primesti un bidon de ulei de rezerva.. Cand am zis ca nu e caz, pentru ca facem cam 6000km anual, mi s-a raspuns ca se poate arde lejer un litru de ulei intr-un interval si mai mic in caz ca mergi tare. Mie mi se pare ridicol, am avut o masina de 18 ani si cu 300.000km declarati la bord care nu consuma ulei vizibil intre reviziile.

 

Cu cat o vand? Nu mai stiu. Are mai nou si o zgriatura urata pe buza de la bara fata, aparut din senin. Anuntul mai e pe site aici.

Pe o parte as vande-o si la 13.000, as vrea ceva mai potrivit pentru o familia, pe de alte parte nu stiu daca gasesc ceva cu ce s-o inlocuiesc fara sa iau vreo teapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

km sunt dubiosi la toate :) in rest, dumnezeu cu mila...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca lasam la o parte km pretul e bun pentru raport dotari/pret/an ? Cele din 2009 au toate probleme la caseta de directie ? Daca ar fi sa se blocheze cat ar costa inlocuirea ei ? multumesc frumos,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dubiosi = multi?

O fi adeverate. Poate o saptamana, 2, o sa aibe jumatate la bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream ca sunt putini. Din 2009 cred ca au cel putin 250000 km :) Stiu de cand am cautat eu...tot ce am verificat la porsche aveau o caruta de km. De exemplu, a mea din martie 2011 pana in dec 2013 a facut 165000 de km...

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!