Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Am sa incerc si asta . Mai gasisem la welt auto romania ceva asemanator fara trapa . Pot sa am incredere deplina in ei ??

Trimis de pe al meu GT-I9001 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca ai aflat dar la CC trapa nu se deschide de tot, ca la alte masini ci doar se ridica de pe pozitie. In conditiile astea mie mi se pare semi-inutila, de luat doar daca se nimereste pe o masina care are ce vrei tu, motorizarea si km OK. Eu cand am fost in Ger sa imi iau masina am vazut si ceva masini cu alcantara aia bej me mijloc la preturi foarte bune. Scaunele erau curatate profesional dar uzura se vedea altfel decat la negru, in fine nu as fi putut lua asa masina in conditiile in care port blugi, pantaloni scurti in care mai si trasnpir vara, etc.

P.S. Asta cu increderea deplina cred ca poti sa ai doar in mama, in nici un caz intr-un dealer auto :)

Modificat de filterVW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catre Cristi07...La masina aia iti lasa vreo 500 E maxim 1000 E ..Maxim..daca o iei persoana fizica deci nu pe firma...Eu am luat luna trecuta una cu 15800 170 CP aceleasi dotari fara trapa cu 2 seturi jante aluminiu cauciucuri noi vara si iarna.2010 110k km de la reprezentanta...dar am cautat 2 luni.Cu rabdare gasesti..Daca te intereseaza una de vreo 170 cp ce e acuma pe mobile cam 80% din ele am sunat.Pot da unele eventuale detalii

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Doresc sa achizitionez un Passat CC din anul 2009-2010, ma intereseaza sa fie cutie automata DSG, km max 115-120.000, computer de bord cu navigatie, suspensie adaptiva, senzori parcare, comenzi volan, pilot automat, incalzire scaune, interior piele si jante Interlagos. Exista ale dotari care sunt esentiale pentru acest model? Unde ar fi cel mai bine sa caut? Bugetul meu este de 13.000 Euro. 

 

Multumesc.


Ma intereseaza modelul de 170 cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei, daca vrei masina curata - nu cu vicii ascunse sau care a mers cu spatele de cand a venit in Romania - nu prea te incadrezi in buget, avand in vedere optiunile pe care le doresti.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dulau Andrei

 

Pentru anul, kilometri, dotarile alea si cum zicea Florin mai sus "fara vicii ascunse" mai pune 3500 EUR sau poti incerca varianta fara "MwSt" :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doresc sa achizitionez un Passat CC din anul 2009-2010, ma intereseaza sa fie cutie automata DSG, km max 115-120.000, computer de bord cu navigatie, suspensie adaptiva, senzori parcare, comenzi volan, pilot automat, incalzire scaune, interior piele si jante Interlagos. Exista ale dotari care sunt esentiale pentru acest model? Unde ar fi cel mai bine sa caut? Bugetul meu este de 13.000 Euro. 

Multumesc.

Ma intereseaza modelul de 170 cp

Sal .,

Fara sa te jignesc sau sa te superi pe mine .

Dar persoanele care cauta ceea ce vrei tu la banii care ai vrei tu sa-i oferi ori sunt tampite ori nu gandesc .

Uite un anunt aici in care se vede destul de clar care este pretul unui CC cu optiunile alea carele cauti tu :

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-cc-2-0-tdi-125kw-dsg-direktionswagen-voll-braunschweig/188511785.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2010-12-31&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=CRUISE_CONTROL&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=MULTIFUNCTIONAL_WHEEL&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=ON_BOARD_COMPUTER&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=100000&maxMileage=125000&categories=Limousine

Uite una mai ieftina oleaca dar care nu are XENON si jante INTERLAGOS :

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-cc-2-0-tdi-dpf-dsg-leder-navi-netto-14360-lieboch/186957914.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2010-12-31&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=CRUISE_CONTROL&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=MULTIFUNCTIONAL_WHEEL&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=ON_BOARD_COMPUTER&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=100000&maxMileage=125000&categories=Limousine

Si aici ai un avion R-LINE care este aproape FULL pentru ca nu are SCAUNE CU MEMORIE / WEBASTO si DYNAUDIO :

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-cc-2-0tdi-dpf-dsg-navi-xenon-r-line-stuttgart/188151861.html?lang=de&pageNumber=1&action=eyeCatcher&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2010-12-31&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=CRUISE_CONTROL&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=MULTIFUNCTIONAL_WHEEL&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=ON_BOARD_COMPUTER&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=100000&maxMileage=125000&categories=Limousine

DYNAUDIO de fapt nu are nici una din cele trei .

Pai ce vezi tu la 13000 Euro pe autovit sau ce site de vanzari auto din RO si scrie ca au 115000 - 125000 km in realitate au 250000 - 350000 .

Bagativa mai oameni buni mintile-n cap ca IEFTINA / NELOVITA SI CU KM PUTINI NU EXISTA .

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti dai seama ca multa lume cauta ieftin si bun....si cu dotarii....si cam este un vis....mai sun putine excepti....

Sent from my iPad Air using Tapatalk HD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu bugetul de 13.000 Euro ce as putea sa cumpar sa fie ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dulau Andrei citeste tot topicul si dupa cauta pe mobile.de sau autoscout24.de si ia sa vezi ce gasesti. Minim 150k km si Chel line.

Modificat de mva987
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa zic ca nu merita, poate ma voi interesa intr.un credit sau leasing

Modificat de Dulau Andrei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai pune 3-4k euro si o sa gasesti ce vrei, poate si in leasing pe 1-2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu bugetul de 13.000 Euro ce as putea sa cumpar sa fie ok?

Uite cam ce poti lua de banii astia si la km care-i vrei tu .

BINE NU GARANTEZ CA SUNT REALI KM .

Toate din link-urile de mai jos sunt TDI-uri 2.0 de 140 Cp si cu cutie manuala .

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-cc-2-0-tdi-navi-klimatronic-euro-5-nürnberg/186638650.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&maxPrice=13000&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=125000

Link-ul 1:

AN FABRICATIE 06.2009

NU ARE XENON .

NU ARE SCAUNE DE PIELE SI NICI CU MEMORIE .

NU ARE ROTI PE 18 INTERLAGOS DAR ARE PE 17 .

NU ARE RNS 510 CI RNS 300 .

NU ARE SUSPENSIE ADAPTIVA .

NU ARE SENZORI DE PARCARE .

NU ARE PILOT AUTOMAT .

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-cc-sport-klimaaut-leder-alu-107tkm-bad-dürrheim/184976511.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&maxPrice=13000&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=125000

Link-ul 2:

AN FABRICATIE 07.2010

NU ARE XENON .

NU ARE SCAUNE CU MEMORIE .

NU ARE ROTI PE 18 INTERLAGOS DAR ARE PE 17 .

NU ARE RNS 510 CI RCD 510 .

NU ARE SUSPENSIE ADAPTIVA .

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-cc-passat-cc-2-0-tdi-cr-navi-pdc-klimaaut-bremen-arsten/187518652.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&maxPrice=13000&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=125000

Link-ul 3:

AN FABRICATIE 01.2009

NU ARE XENON .

NU ARE SCAUNE DE PIELE SI NICI CU MEMORIE .

NU ARE ROTI PE 18 INTERLAGOS DAR ARE PE 17 .

NU ARE RNS 510 CI RNS 310 / 315 .

NU ARE SUSPENSIE ADAPTIVA .

NU ARE SCAUNE INCALZILTE .

Cam asta am gasit eu acum pe mobile de banii care ai ai tu si km care ai vrei .

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimul este un dealer bun...nu prea negociaza adica nu prea lasa din pret..in rest masinile care le are sunt 80% ok ..este destul de departe...celelalte... una e Euro4 si cam turcaleti handlerii.

Sent from my GT-I9001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conteaza daca e euro 4 sau euro 5?

Modificat de Dulau Andrei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da conteaza. Daca e euro4 taxa ar fi in jurul sumei de 1300€. In schimb, daca e euro5 taxa e undeva la 150€, deci ATENTIE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua, sunt posesorul unui VW Pasat CC an 2010, cutie automata DSG,  as vrea sa stiu ce dimensiuni au cauciucurile, pe masina is 235/45/R17 si in brif scrie 235/40/R18, o sa am probleme la rar, masina are 168234 km, am tot istoricul masini inclusiv facturile cu serviceurile facute la 30000km, as vrea sa stiu la cati km este recomandat schimbarea distributiei, de la reprezentanta cluj a spus ca la modelul din 2010 se schimba la 210000, ukeiul din cutie am inteles ca se schimba din 60000 in 60000, as vrea ceva sfaturi. va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- ok referitor la schimbul distributiei si ulei in DSG

- la passatul meu CC anvelopele sunt 235 / 45 / R17, iar daca ai inmatriculat masina trebuie sa ai dimensiunile posibile / acceptate de lege trecute in Cartea de Identitate a Vehicului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor! planuiesc cat de curand sa achizitionez un Passat CC 2.0 170HP preferabil..4motion..dati-mi niste sfaturi..merita nu merita? e sensibil un passat CC?..mentionez ca sunt posesor de Passat B6 4motion si sunt foarte multumit de ea insa este timpul sa trec la ceva mai sport..si daca stiti spuneti-mi si niste site-uri auto din germania unde sa caut inafara de mobile  si autoscout24

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Doresc sa imi cumpar un CC din germania pe firma. din cate am inteles eu va trebui sa platesc doare pretul net in germania, iar apoi o introduc in contabilitate si am scapat. bine stiu sau mai trebuie platit ceva tva?

Modificat de Dulau Andrei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare reusiti sa faceti un efort si sa ramaneti la subiect?

Nimic din cele discutate in ultimele posturi nu are de-a face cu Passat CC, iar pentru sfaturi achizitie autoturism din Germania, exista topic intitulat sugestiv... Cumparare masina din Germania, sau daca ala nu ajuta, Pasi de urmat pentru inmatriculare autoturism importat din UE.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cat ar mai fi valoare de piata pentru un Passat CC din 2010, 2.0 tsi 200cp cutie manuala 6 viteze, rulaj 40.000km?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba de masina personala, dar nu e prea potrivita pentru o familia.

 

Nu stiu ce dotari sunt standard pe un CC, sa ma iertati daca scriu banalitati.

Are suspensie reglabila, frana de mana automata (nu stiu denumirea stiintifica), interior negru piele / alantara, scaune fata incalzite, 4 locuri, xenon adaptiv, PDC, parcarea asistata, tempomat, sensori lumina si stergatoare, negru metalizat, geamuri spate sunt negru. Handsfree care merge numai cu RSAP (avrianta cu tastatura numerica care iese din bord).

 

Pe sticker in portbagaj are coduri asa (le am introdus la un moment dat intr-un decoder online):

B0A = Component parts set without country-specific design requirement
CA6 = Alloy wheels 8J x 17
G0K = 6-speed manual transmission
H01 = Tires 235/45 R 17 94W (polymer coating)
J1L = Battery 280 A (60 Ah)
D2L = 4-cyl. SI engine 2.0 l/147 kW (16V) turbo FSI, homogeneous base engine: T59/T61/TQ2/TU2/TD6/TN6/TT8
1AT = Electronic stabilization program (ESP)
1G3 = Alloy spare wheel with original equipment tires
2PP = Leather multi-function steering wheel
5RQ = Right exterior mirror: convex
5SL = Left exterior mirror: aspherical
TD6 = 4-cylinder gasoline engine 2.0 l unit 06J.D
3S0 = Without roof rails/roof load rack
8TC = Rear fog light for driving on the right
QG1 = Service interval prolongation
8AI = Radio "RCD510 MP3"
8GU = Alternator 140 A
8RM = 8 speakers (passive)
1ZM = Disc brakes, front (Geomet D)
L23 = Suspension range 23 installation control only, no requirement forecast
0BY = code not found :-(
G61 = Front shock absorption
7MG = Emission standard EU5

Modificat de bartro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as zice cel putin 20.000 euro, verifica si pe mobile si vezi cum stau preturile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!