Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

La un Passat CC R-line motor de 2.0 TDI ..... cati cai sunt ? am vazut de 200 , 143 , 140 ... sau am vazut aiurea ? care ii "original"

am gasit unde la 143 ce as vrea sa-l si aghizitionez .. numa cum am vazut mai multe variante de "caluti" ? acum sunt in dubii

 

Ceri codu motor si cauti dupa cod vezi exact cati cai are si kw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Interesant review, dar din cate am inteles, s-au generalizat niste probleme specifice de ce care sincer eu nu am auzit sa predomine la acest model.

Ca de exemplu uzarea prematura a ambreiajelor la DSG dupa 100.000 km, si injectoare Siemens picate la motorul de 2.0 TDI 170 cp.

Asa sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam mult chiar daca are putini km

Sent from my iPad Air using Tapatalk HD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa deci nu crezi ca ar avea km dati inapoi ?? Si undeva in descriere scrie ca ar fi dat 58 000 euro cand a cumparat.o ceea ce nu prea cred

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vanzatorul e cinstit atunci o sa iti puna la dispozitie factura si seria de sasiu. Oricum ceva nu e bine, uita-te la pozele cu bord-ul. In prima are cruciulita lipita de bord, tastatura de telefon scoasa si la oglinda diverse prostii si in ultima poza cruciulita a disparut la fel si tastatura si alea de la oglinda. Acum poate le-a dat jos, cine stie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Navi nu are ci RCD.

Masina noua Euro 5 platea taxa de inmatriculare in 2009? Eu am inmatriculat-o la sfarsit de 2010 fara sa platesc.

 

Posibil sa nu fie primul proprietar.

 

Pretul mi se pare ok. Vezi mai sus in acel review unde olandezul zice ca pe Auto Scout preturile sunt de la 14.450 pana la 35.000 (probabil unul realmente full V6 4motion din 2012)

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica e posibil sa plateac taxa de mediu ?? Oricum am vazut ca e pana in 150euro nu e o problema asta . Si in descriere scrie ca ar avea sistem de navigatie sau Navi inseamna altceva ??

Scrie ca e si primul proprietar .

Modificat de Cristi07
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tocmai asta a spus Ego, in anunt scrie ca are navigatie insa NU are. Sistemul multimedia e RCD 510 si nu are navigatie/navi/GPS. Suna-l pe proprietar si intreaba, nu te costa nimica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci in concluzie la pretul asta nu credeti ca ar avea km da.ti inapoi ?? Multumesc tuturor pt lamuriri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil....totusi 2009

Eu la euro 5 am platit taxa 500 lei...in mai...

Sent from my iPad Air using Tapatalk HD

Modificat de Badx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tastatura am si eu..intr o poza era scoasa in alta nu ..nu e nicio problema. Ca sa o scoti nu trebuie decat sa apesi pe ea


Legat de km..poti suna la reprezentanta cu seria de sasiu si iti vor spune ei tot!

Pretul mi se pare mare. Eu am dat 12.500 pe a mea (acu o luna)..si e la fel ca asta, chiar are in plus cutia automata DSG (170cp).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie unu mi se pare putin, compara cu mobile.de sau autoscout vezi acolo ce preturi sunt la dotarile astea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabi_tro

 

Ne poti da cateva detalii despre masina ta? An fabricatie? Nr. km? Mi se pare exagerat de ieftina!

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2009 (prima inmatriculare 2008), 107.000km. Cumparata din Ro, toate reviziile la VW (am pe cineva acolo si mi a confirmat..a fost zgariata pe dreapta si vopsita..ambele usi)

N are navigatie, are rcd510. 170cp, dsg, culoare bej/auriu..interior bej.

Telefon, BT, comanda vocala, comanda pe volan, pachetul de lumini interior si exterior, bixenon, park assist sau cum se numeste (parcheaza singura), torpedo refrigerat, scaun sofer electric, anvelope iarna nokian noi, un singur proprietar pe carte.

As pune si doua poze dar nu stiu cum, sau probabil nu se poate fiind nou pe forum

..nu ca vreau sa ma laud dar masina parca a fost tinuta in cutie! E impecabila! Consumul la drum (100-110kmh) 4.2%

Ah am uitat. N are taxa platita si e euro4. Deci ar mai fi 1600€ dar lucreaza in avocat la asta acum :) sper sa o fentez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ia uitati aici in Passat CC foarte bine echipat si cu Km putini .

Pentru unii li se poate parea scump dar la ce dotari are mie mi se pare un pret OK .

 

http://www.mobile.de/ro/marcă/vw/model/passat+cc/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:vw,mdl:passat+cc,mld:r-line,frn:2011-01,prn:17500,prx:25001,ful:diesel,mlx:60000,pwn:110,pwx:148/pg:vipcar/187112566.html

 

Spor la cumparat .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune si tu un link ca lumea folosing functia Link disponibila la postare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multi bani....Sent from my iPad Air using Tapatalk HD

La 27 am luat cc nou...si full.....cu m ai multe obtiuni si cu 7000 km...Sent from my iPad Air using Tapatalk HD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Badx

Sal.,

Nu cred ca e scump pentru ca masina aia NEW PRICE este peste 40000 Euro .

In primul rand CC-ul tau nu este R-LINE .

Si nu are o mare prte din optiunile aluia de pe mobile .

Cel putin din pozele puse de tine in topicul deprezentare tu nu ai Urmatoarele :

4 MOTION

WEBASTO 

PARBRIZ INCALZIT

si cel mai important 

DYNAUDIO care nu ai nici tu si nici cel de pe mobile .

Tu ai SCAUNE CU MEMORIE si VENTILARE care dupa parerea mea daca este un singur sofer la masina nu cred ca sunt un MUST HAVE, mai bine cautai una cu DYNAUDIO .

Iar optiunea de PARCAREA LATERALA AUTOMATA  care iar nu mi se pare un MUST HAVE .

Optiunea asta e buna mai mult pentru soferii care chiar habar nu au sa faca o parcare laterala .

ACC are si cel de pe mobile dar din ce am auzit de la un amic cu un B6 cu aceasta optune NU TE POTI BAZA PE EA 100% .

Adica nu e ceea ce este la Mercedes de se opreste masina cand tu te uiti dupa fufele cu fusta scurta .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar eu am 2 avantaje...anu mai nou si km ft putini...

Sent from my iPad Air using Tapatalk HD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar despre acest cc ce parere aveti ?? Costa 17.500 si bugetul ar fi de 15.000 . Credeti ca ar mai lasa neamtul din pret ?? http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/vw/model/passat+cc/vhc:car,pgn:4,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:vw,mdl:passat+cc,prx:17501,ful:diesel,mlx:100000,pwx:111,emc:euro4!euro5!euro6,nvs:true,crc:true/pg:vipcar/187003426.html

Trimis de pe al meu GT-I9001 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma indoiesc... trimite-i mail si vezi care este ultimul pret. Daca masina este buna, iti scade maxim cateva sute.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!