Jump to content

Probleme ABS+ESP


eugenus
 Share

Postare recomandată

Multumesc pentru rapunsuri. Nu sunt interesat de alte retrofituri, doar abs si esp functionale. Voi schimba mai intai cu un switch original sa vad daca se rezolva problema. Daca nu se rezolva este vreun cod de pompa care ar fi ceva mai fiabila decat cea pe care o am si sa se potriveasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ai alta pompa ce sa poti monta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

 

 

As avea si eu niste nelamuriri,

In afara de modelul  1K0614517BE mai sunt si alte modele compatibile?  Vad mai multe 'identical parts' pe site-ul acesta Link

Am si eu aceeiasi problema ca ESP+ABS+Break system aprinse plus sunetele de rigoare. M-ar interesa sa cumpar controller-ul din dezmembrari, suma specificata de reprezentanta este muuult prea mare, cam ce riscuri as avea in cazul in care firma de dezmembrari ofera garantie 12 luni si retur 30 zile?

 

 

 

 

Multumesc.

Modificat de Bogdan208
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din dezmembrari, pompa cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bogdan208Cumpara BJ cu DE sau BJ cu DG , astea nu se mai strica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos pentru raspuns.

Si este compatibila? Mecanicul meu tot insista ca trebuie sa fie codul identic.

Poti sa-mi dai codurile complete,te rog?

Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna Ziua

proaspat posesor de Vw Jetta anul 2005 motor 1.6 75 cp,64000 de mii de km de curiozitate am facut o scanare sa vad daca are vreo eroare si spre surprindere mea este una legata de ABS precizez ca nu am nici un bec aprins in bord si nu cred ca persoana respectiva a desfacut bordul sa puna scoci ceva sa acopere becul pentru ca era foarte invarsta,ma gandesc sa nu fi combinat Neamtul ceva canda a schimbat lichidul de frana sau placutele la service,atasez o scanare,O zi buna va doresc

 

Log-MO-BE-2201 VW JETTA-WVWZZZ1KZ6M665859-64010km.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e o problema, posibil caseta inlocuita. Se poate rezolva din codare sau nu, nu afecteaza cu nimic eroarea stocata, nu aprinde nimic in bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Florin poti sa imi spui te rog cum pot sa o codez,unde trebuie sa intru si ce trebuie sa scriu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe 44 caseta, intra la 10 adaptari si fa-mi poza la canalele de acolo, la cele unde ai valori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Florin am facut poze,decat 4 ferestre au valorii,am cautat pana la 222 si erau goale

Multumesc

Screenshot_20210910-103940_Gallery.jpg

Screenshot_20210910-104002_Gallery.jpg

Screenshot_20210910-104036_Gallery.jpg

Screenshot_20210910-104059_Gallery.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru rapunsurii Florin si Al Bundy am rezolvat am facut cum a zis Al Bundy

Seara Buna va doresc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari, am si eu aceeasi problema cu martorii, iar codul meu de pe pisa 1 este 1K0614517BE, insa pentru piesa 2 nu stiu ce coda am deoarece este montata aiurea pe masina si nu pot sa vad..Dupa cum deja v-ati dat seama nu sunt un priceput al mecanicii sau masinilor in general..Mecanicul mi-a spus ca trebuie schimbat modul ABS si recodat. Intrebarea mea, codul piesei pe care o sa o iau din dezmembrari trebuie sa fie la fel ca si codul meu de pe masina al piesei 1, sau si piesa 1 si 2 trebuie sa fie cu exact acelasi cod ca piesele de pe masina? Si daca pot inlocui cu alta varianta, am vazut ca BE nu gasesc nicaieri..mentionez ca am autohold pe masina, am vazut ca unele modele au functii in plus, poate ajuta informatia asta..Va multumesc mult de tot si puteti sa radeti de mine ca nu-s priceput, la ce am scris aici si eu as rade:))  image.png.a9a5d567ca113e96bd5598c16ca639ef.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pot sa folosesc si combinatiile astea, nu fix ce am eu pe masina acum. Multumesc mult de tot de lamurire. Acum ma apuc sa caut, ca la ce preturi am primit, sincer am zis ca mai bine o las asa. Si inca o intrebare, conteaza motorizarea? Am vazut ca multe modele din link ul dat de tine sunt pt 1.6tdi

image.thumb.png.60d5c924b9585bd79debc3ebf6d0b003.png

Modificat de Pdan13
Omis detalii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Nu are imp motorizare ci part number pompa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Pentru MK60EC1

1K0614517 BK si 1K0907379 AE se pot inlocui cu BJ cu DE sau BJ cu DG? 

Eroarea este 16352 Control module Faulty.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegii am si eu o problema nu stiu ce poate fi am doua coduri 16352 si 00778 imi sta aprins abs,esp,frana, si pesiune pneuri 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza erorile EXACT asa cum apar pe tester. Ai aruncat 2 coduri si vrei sa cautam noi dupa ele ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16352 Control module defective

 

daca o ai pe aceasta, trebuie inlocuit modulul ABS. Totusi, inainte de inlocuire, verificati alimentari, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat saptamana trecuta cu 600 ron dar erau de vanzare si cu 1200.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!