Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

stie cineva pe unde gasesc si eu praguri R-line/R20 la un pret decent?

brgds!

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dar pe ele ai incercat sa le alimentezi direct de la baterie sa vezi daca se aprind?

gica, nu-i ajunge curent la numere. am incercat cu un alt bec de pozitie, facut pentru a testa daca ajunge curent... si smd-urile proriu-zise nu prea poti sa le testezi 'pe direct' pentru ca sunt incadrate in plasticul ala si ca sa bagi direct din mufa, e foarte greu pentru ca pinii sunt prea aproape si n-ai cum sa ajungi cu fir la ei... o sa dam bara jos zilele astea sa vedem daca nu e firu crestat pe undeva

Link către comentariu

pe direct insemna sa le scoti de acolo si sa le pui pe baterie sa vezi daca se aprind. la asta cred ca se referea @Gabi.

Link către comentariu

incercam toate variantele, mi se pare cam aiurea sa se arda amandoua in acelasi timp, cred ca e vreun fir pe undeva..

Link către comentariu

De ce nu te intalnesti cu Mike si le testezi pe masina lui?

Macar sa stii ce sa cauti exact, sa nu desfaci bara degeaba, poate chiar sunt arse...

Link către comentariu

prezent, aici sunt :D.

pai il chemam pe celalalt Mihai si testam la el, daca vrei. ai mai incercat ceva cu vcds-ul? sa nu fii schimbat ceva si de acolo sa se traga..

Modificat de mike.
Link către comentariu

n-am incercat nimic cu vcds pt ca n-am avut cablu.. trebuie sa-mi iau si eu in curand :)

Link către comentariu

Poti sa le pui pe orice alt Golf V sau VI, prinderea e aceeasi. Indiferent daca dau sau nu eroare in bord ar trebui sa mearga daca nu sunt arse.

Link către comentariu

stie cineva codurile pt piesele necesare pt retrofit de bara fata GTI/GTD in afara de spoiler in sine? ma refer la grile, proiectoare,plastice,etc.

multumesc!

Link către comentariu

Nu stiu daca sunt exact astea, m-am uitat in ETKA si ti-am scris piesele in dreptul carora scrie GTI/GTD:

5K0 805 903 B 9B9 - FATA SUS

5K0 807 110 GRU - MIJLOC JOS

5K0 807 110 A 9B9 - JOS

5K0 807 287 A 9B9 - SUPORT PLACUTE NUMERE

5K0 807 261 - PIESA GHIDAJ FAR STANGA

5K0 807 262 - PIESA GHIDAJ FAR DREAPTA

5K0 807 723 A - PARTE DE SUSTINERE STANGA FATA

5K0 807 724 A - PARTE DE SUSTINERE DREAPTA FATA

5K0 853 651 AK - MASCA RADIATORULUI GTI CROM/ROSU/NEGRU

5K0 853 651 BG - MASCA RADIATORULUI GTD CROM STRALUCITOR NEGRU

5K0 853 677 C - GRILA DE VENTILARE MIJLOC

5K0 853 655 G - ORNAMENT

5K0 853 665 C - GRILA VENTILARE STANGA EXTERIOR PT FAR CEATA

5K0 853 666 C - GRILA VENTILARE DREAPTA EXTERIOR PT FAR CEATA

Link către comentariu

arata frumos pedalele cu aluminiu...ai cumva si footwell lights?

Modificat de danny2012
Link către comentariu

iti recomand sa cauti unul cu intrare video, in caz ca vei vrea ulterior sa faci retrofit la camera.

Eu am dat 310 pe 510, dupa care am dat 510 pe 510 cu video in :))

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!