Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

Sunt zgomotoase, insa A3 erau si mai zgomotoase la viteza. Ca idee, A4 se aud doar la peste 80-90 km/h si se manifesta doar ca un huruit usor la accelerare, la viteza constanta nu se mai aud.

Si eu merg tot fara capace, arata mai bine asa.

Modificat de cristian
Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu mi se par zgomotoase deloc..

@ ego, nu am reusit nici pana acum sa filmez semnalizarile si nu am rezolvat nimic la revizie.

@ circo nu mai am pe acasa stig dar o sa postez link-ul de pe ebay maine pt doritori :)

@tdr nu cred ca o sa am drum in bucuresti curand, dar daca apare ceva ne auzim :)

Brgds!

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Buna alegere cu anvelopele. Si eu tot Alpin A4 am ales pe golf, am avut A3 pe cealalta masina si s-au comportat f ok. Dar cred ca mai astept vreo saptamana, azi de ex in tm au fost 20 de grade la amiaza.

Modificat de luciteck
Link către comentariu

Si in craiova e destul de cald da' am zis sa fie puse sa-mi iau o grija :)

Link către comentariu

Vezi sa aiba roti de 16" :D Daca sunt 15", verifica te rog codul de pe spate ca as vrea si eu sa pun la table. Mersi

Link către comentariu

Se prind de prezoane si nu conteaza diametrul jentii doar sa fie 5x112, pe 5x100 (cum are polo) NU merg.

Link către comentariu

Sunt pe 16" rotile, le-am si furat capacele :)) lipseste doar cromul de pe logo :)

photopd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Tre sa dai o tura cu ea sa se murdareasca si capacele in tonul masinii. :))

Link către comentariu

M-am gandit sa arunc un verde turbat pe ele :)) sau sa dau un strat de lac sa fie glossy

Link către comentariu

Codarea online se face "online" cu fabrica/serverul VW din Germania. Se poate face doar la o reprezentanta VW.

Cei din Romania nu se complica cu codarile, pentru ca nu sunt siguri pe ei si nu stiu sa le faca 100% perfect, asa ca zic ca nu se poate sau, mai direct, ca nu vor.

Daca programezi si platesti sedinta de codare online poti sa faci ce vrei tu, cei din Ro doar se uita la masina, codarea este facuta, iarasi, online, de fabrica/VW/niste indieni angajati de VW...

Codare on;line inseamna ca pe un anumit modul sa se faca codarea asa cum a iesit masina din fabrica, si o face cel de le reprezentanta din Ro.

Link către comentariu

Singura poza adevarata cu ce vand ei ar fi asta

golf6roofspoiler3.jpg

E un pret ok, dar nu pare calitativ si imbinarea trebuie sa fie una foarte buna, sa se potriveasca perfect. Eu am pus oem, iar la pbv1 mi l-au lipit cum au stiut ei si tot are niste gap-uri de 2-3mm prin unele parti :( . In plus stopul din poza parca nu are mufa si va trebui sa dai bani si pe duza.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Gap-urile alea de 2-3 mm sunt scurgeri si sunt absolut normale...

Nu stiu cat de normal e sa imi siroiasca apa pe luneta dupa ce spal masina.

Link către comentariu

Cel original are gaurele ?Nu prea cred..mai degraba as crede ca nu a fost fixat cum trebuie dupa ce au aplicat adezivul.Daca un eleron nu reusesc sa il puna bine tare sunt curios la o fusta/prelungire cum procedeaza.

Ionut sfatul meu este sa mergi pe original sau macar o firma de renume, la celelate ai sansa mare sa nu cada bine si este pacat.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!