Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

prunaionutz

Merci! si eu sunt super incantat de ea, la inceput nu vroiam sa pun TSI-ul dar am facut o proba si e perfecta.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

prunaionutz

O bara spate R-line are cineva idee cat costa? Merci.

Link către comentariu
  • 2 months later...

un mic update.. masina a facut 11k km, se comporta excelent, isi revine dupa un drum pana la mare si inapoi. viteza maxima atinsa-220km/h, ma declar multumit!

Link către comentariu
Master_Blaster

220 in germanica, si evident te referi la marea baltica, nu? :P

Link către comentariu

Ai avut si cum sa masori viteza reala?

In carte e dat 200kmh, iar pe vitezometru 220kmh intradevar este maxim cat prinde. Banuiesc ca Vmax reala este pe la mijloc :D.

Link către comentariu

atat imi arata pe vitezometrul electronic din bord :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

dongle de la kufatec. a folosit cineva? ca nu merge sa primesc instructiunile pe site-ul lor..

Link către comentariu

Dongle-ul de stopuri cred. Ce instructiuni sa fie la dongle? Pui cheia la sfert si il cuplezi la mufa pe care o gasesti in stanga jos, fix sub bord iar el va face codarea. Mi se pare ca trebuie sa se aprinda un led verde pe interfata ca a luat codarea BCM-ul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Vezi sa nu-ti fi ars BCM-ul...

Ai folosit doar dongle-ul la activarea stopurilor?

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Am montat triplele, am pus contactul si dadeau eroare...dupa care am pus contactul si am lasat dongle sa-si faca treaba. Am luat contactul, l-am pus din nou si a disparut eroarea. Da' cand am incercat sa aprind proiectoarele manual( adica nu pe auto, pe pozitii/faza scurta) nu mergeau. Nu-mi apare nici martorul din bord cu proiectoare aprinse dar la swich se aprinde martorul. Ceata in schimb merge :)) nu ma deranjeaza momentan dar nu vreau sa o las asa :)

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Cornering merge :) am codat cu dongle.. Si din pacate nu stiu cum sa folosesc vagcom :))

2-3 poze cu telefonul [scuze pt mizeria de pe masina, a stat pe bara ceva timp]

img0144c.jpg

img0143eg.jpg

img0142zu.jpg

img0140es.jpg

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Alta viata cu ele :D. Daca tot ai mers pe aspect clean fara badge-uri eu zic ca a trecut si moda stickerelor.

L.E.: Sa ii mai faci poze

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eeh, chestia cu stickerele e o manie de-a mea :))

Sunt super multumit de triple, completeaza look-ul masinii. Urmeaza eleron de GTI si/sau bara fata de GTI. Brgds!

Link către comentariu

Am avut si eu cateva stickere, dar vremea le-a macinat :))

Eleron + bara spate de GTD = WIN (asa daca nu vrei sa schimbi evacuarea pt cea de GTI)

Link către comentariu

Eleron pun sigur :) nu m-am hotarat inca daca dau comanda sau nu acum fiindca urmeaza prima revizie. Are cineva idee cam cat costa?

Multumesc.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!