Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

Este influentat de temperatura adezivul cu care se lipeste spoilerul pe masina ? Ca nu prea mai am rabdare :)

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da,la cald lipeste mai repede si nu ti-as recomanda sa lipesti al sub 5 grade.

Cauta un garaj sau parcare subterana,lipeste acolo si lasa pe pozitie 12 ore.

Link către comentariu

Fain Golfuletul! Spor la modficat si sa auzim numai de bine. :icon_thumleft:

Un minus la faza cu stickerul pe luneta, dar daca tie iti place... :D

:beer:

Link către comentariu

@ TDR, merci de sfat, o sa tin cont! :D

@ flo86gyf, thanks, imi plac stickerele de pe luneta, probabil la un moment dat o sa ma satur de ele ;)

Best of luck!

Link către comentariu

Mai jos este scanarea centralei electrice de pe masina mea. Ma poate ajuta cineva cu o codare,ceva pentru activarea proiectoarelor?

Multumesc.

Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.clb

Part No SW: 1K0 937 086 HW: 1K0 937 086 M

Component: BCM PQ35 M 110 0651

Revision: 00110 AC

Coding: 48180A3A8825F3C0400800C0340088E44B550088736D8D20E48400240040

Shop #: WSC 00028 028 00001

VCID: EDD54D878A88

Subsystem 1 - Part No: 5K1 955 119 Labels: 1KX-955-119.CLB

Component: Wischer 17021 26 0512

Coding: 009795

Subsystem 2 - Part No: 1K0 955 559 AH Labels: 1K0-955-559-AG.CLB

Component: RLS 230212 05 54 0403

Coding: 0230AD

Subsystem 3 - Part No: 1K8 951 171

Component: DWA-Sensor 00 001 0104

Subsystem 4 - Part No: 1K0 951 605 C

Component: LIN BACKUP HO H05 1501

No fault code found.

Link către comentariu

are debifata optiunea "Fog lights mounted" (sau ceva de genul asta) si nu ma lasa sa schimb codarile pentru ca imi spune ca imi trebuie o Licensed Interface. aceasta Licensed Interface se refera la VCDS original sau la un dongle?

Link către comentariu

La interfata ca e chinezarie.. vezi daca ai sters bin-urile si data este setata in trecut.

Link către comentariu

N-am incercat trucurile astea pentru ca nu le stiam. Atunci, teoretic, cineva cu VCDS original ii poate rezolva problema lui @prunaionutz

Link către comentariu

Nu neaparat,uneori si cu interfata originala trebuie introdusa codarea manual (prin metoda copy/paste si modificat octetul in cauza).

Link către comentariu

pana la urma ce ii fac? :)) caut pe cineva cu interfata originala sa imi activeze proiectoarele?

Link către comentariu

Incerci cu o alta interfata...eu nu am patit sa nu pot schimba long codingul pana acum. Poate la interfata pe care o folosesti nu-ti mai vede "licenta", asta de obicei o poti rezolva prin dezinstalarea programului, stergerea fisierelor remanente si reinstalare. Dar sa salvezi fisierele cu scanuri si debug, iti mai pot trebui pe viitor

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dezamagire mare de la cei cu bara fata de GTI.. De cand am plasat comanda si pana acum nu au reusit sa trimita coletul si astazi imi dadura mail cum ca imi anuleaza comanda pt ca nu au pe stoc bara respectiva si nu o pot aduce la timp.

Asa ca degeaba am prins-o la pret bun daca oamenii nu o au..

In schimb, cei de la Kunzmann mi-au raspuns in sfarsit la email-uri si o sa imi trimita piesele lipsa de la eleronul de GTi. :cheers:

Link către comentariu

Clona mea nici macar nu s-a conectat la centrala.. curios ca mike. a reusit tot cu o clona. Cred ca tot cu Al_Bundy rezolvi traba asta dar in Buc :). Pe la noi prin zona nu are nimeni interfata originala

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi au ajuns in sfarsit piesele de la kunzmann, abia astept sa vad spoilerul pus pe masina. Din pacate trebuie sa astept pana la primavara sa se mai incalzeasca vremea..

In legatura cu proiectoarele, incep sa le simt lipsa :)) Ma gandeam ca daca as gasii o versiune de soft mai noua poate as reusii sa bifez optiunea de proiectoare din centrala electrica, chiar daca ar fi legat programul la masina printr-o clona.

Bafta!

Link către comentariu

Am reusit sa prind si eu un numar rotund de kilometrii:

img0249jl.jpg

Masina se simte excelent, consumul este decent si ma declar multumit!

Dupa revelion o sa las la vopsit eleronul, si sper ca in 2 saptamani sa fie montat pe masina.

img0248kt.jpg

Pana una-alta, un an nou cat mai bun!

Link către comentariu

Problema! De cateva zile, din senin, imi apare eroare de becuri arse la numar. Uneori dispare, dar de obicei apare cand e mai frig afara.

Tin sa mentionez ca am LED-uri din fabrica in lampile de la numar.\

photojei.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Are cineva idee cum rezolv?

Link către comentariu

Asa patesc si eu cu ledurile de pe pozitie desi eu am led-uri aftermarket.

Banuiesc ca ai doar eroare nu si led-ul ars.

Poti le scoti, le deconectezi apoi reconectezi.

Link către comentariu

De aseara nu se mai aprind deloc.. Am eroare in bord si nu se mai aprind deloc becurile de la numar. Am incercat sa pun un bec si nu ajunge curent la ele. Toate sigurantele arata ok. Nu stiu ce sa ii fac

Link către comentariu

update:

s-a montat eleronul de GTI pe masina, arata bine, per total sunt multumit.

pics:

img0056gp.jpg

img0055hzu.jpg

img0054ed.jpg

img0053ih.jpg

img0052fq.jpg

img0051lm.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!