Jump to content

Maurul lui Dun


Dun

Postare recomandată

Este nasol cu DRL-urile pe proiectoare...mai bine ca nu aveti asa ceva.

Sunt ok si becurile Narva...bine ca ai rezolvat problema.

Link către comentariu

Nu este realmente pe proiectoare. Se si vede ca exista un bec separat. Intocmai ca la octavia 2 FL sau la Passat B7 fara xenon.

Da, politistii pot confunda cu proiectoarele, dar se poate veridica destul de usor ca nu sunt ele aprinse.

IMG_6031.jpg

Becul din colt este pe drl. In mod normal pe 0 sunt aprinse si la orice alta pozitie a comutatorului se sting (daca nu ai senzor si AUTO). Posibil sa fi intervenit o codare ulterioara?

 

Mi se pare ciudat ca aceasta optiune sa fi fost initial si ulterior scoasa din moment ce in februarie 2011 au devenit obligatorii DRL-urile pe masinile noi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cred ca au picat odata cu priza din portbagaj care, pe versiunile de pana in vara lui 2011, era o caracteristica civilizata si extrem de utila celor ce ar fi dorit sa transporte ... o lada frigorifica, spre exemplu, din care sa serveasca la destinatie ... o bere rece, spre al doilea exemplu !!!  :hainoroc:

 

Macar daca inlocuiau aceste lucruri cu un amortizor pneumatic la capota  :D

Link către comentariu

Este a mea si abia astept sa vie acasa ca tare de mult o asteptam.

Treishu ... nu am cuvinte sa iti multumesc pentru ajutorul pe care mi l-ai dat.

 

PS: de draga ce-mi este as face o aroganta si as purta-o o vreme asa, bleu.

Link către comentariu

Ai reusit intr-un final!

Sa modifici si evacuarea in consecinta.

 

Oricum pe spate nu vad diferenta fata de R WRC

2013_volkswagen_polo_r_wrc_3_1024x768.jp

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

La R WRC spoilerul este vopsit negru lucios. Asa cum mi l-am imaginat eu de la bun inceput.

Link către comentariu

Bravoo...buna treaba. Hai si cu bara fata de R WRC. :D

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Asta o sa faci si tu, asa ca pe spate cu acel spoiler negru lucios si cu eleronul deja prezent ai Polo WRC.

Link către comentariu

Imi pare rau, dar aici ma separ de formularea ta: nu urmaresc sa ma dau ceea ce nu sunt. Fac ceea ce fac pentru ca vreau sa am pe masina mea cea mai frumoasa combinatie OEM.

Link către comentariu

Estetic ai combinatia prezenta pe Polo WRC, better? :))

Oricum eleronul il aveai dinainte, asa ca nu se pune problema de copiat, iar bara stock de Polo 6R arata destul de trist si trebuia schimbata. 

Link către comentariu

Unde o sa imi fac evacuarea?

 

Caut

 - cluster Polo 6R Blue GT

 - urmat de comenzi pe volan si cele necesare activarii lor

 - faruri GTI

 - jante Oz Ultraleggera 7.5x17" ET 35 la jumatate de pret

 

Nu ma pot hotara care sa fie urmatorul pas

Ochi + nervi optici sau negru in cerul gurii

Link către comentariu

Plafonul nu il vei observa in timp ce conduci. Cel putin eu nu simt diferenta intre plafoane cand conduc, dar diferenta de la faruri o sa isi faca simtita prezenta.

 

Votez faruri

Link către comentariu

Plafon schimba interiorul, insa nimic wow dar poti face o aroganta si sa imbraci in alcantara. Mai greu cu piesele mici insa, dar alcantara va avea un impact mai mare.

Asa ca faruri +1. Plus ca transportul unui plafon ca sa iti ajunga perfect mai greu.

 

La evacuare sfatul meu este sa schimbi doar finala daca nu iei catback dedicat (adica scump).

Daca poti gasi toba de GTI cu atat mai bine. Nu te apuca sa refaci tot traseul cu ceva custom ca sunt sanse mari sa nu iasa cum vrei.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu iti e bun modulul reglare automata faruri din link-ul de la polonezi, e de Golf. Tu ai nevoie de 6R0907357 Z03.

Si senzorul de nivel e diferit, arata asa.

 

Comenzile se gasesc usor si la pret bun. Numai ca trebuie sa schimbi si calculatorul de coloana.

 

Si eu asa face exact cum zice George: Alcantara.

Link către comentariu

La cat de mult mergi tu noaptea cred ca raspunsul e evident. Plus ca daca mai astepti or sa apara faruri LED de pe facelift la preturi decente asa ca...

 

Toti cainii rai au cerul gurii negru. Tu ce fel de catelus ai sub maini?

Daca vrei alcantara trebuie sa iei toate plasticele negre si apoi sa imbraci plafonul si stalpii. Asta inseamna ca per total o sa iesi mai scump decat daca il iei OEM.
Link către comentariu

Ma refeream la tipsuri. In momentul asta nu are nici un sens un alt traseu. Poate dupa ce voi inlocui motorul.

Parca si eu as inclina spre o finala de GTI. Ma poate ajuta cineva cu un cod, ca sa stiu ce sa caut pe net?

 

Interioare nu prea am vazut si fiind ceva ce mi-am dorit de la bun inceput, tentatia este imensa. Faruri se vor mai gasi.

Varianta asta cu alcantara pare tentanta doar la inceput. La o a doua privire tare mi-e ca va fi atat de departe de conceptul OEM incat va da in tiganism. Nu stiu cum as putea depasi starea asta de scepticism.

Rave ... nu stiu ce sa zic ca sa nu par penibil. Catelandrul asta ar putea ca la anul sa se transforme in lup. Dar chiar si daca ar ramane asa cum este acum, tot mi-ar aduce multa bucurie la pipota.

 

Hayate sunt excelente informatiile pe care mi le-ai dat. Am sa le pun deoparte pentru care tare mi-e ca in curand voi avea nevoie de ele.

Pe de alta parte Rave, tu ai foarte mare dreptate: de ce sa ma opresc la fararile lui 6R cand as putea avea farurile facelift-ului ?!


Offf ... nu erau suficiente planurile mele. A mai venit si Circo cu o chiftea.

Modificat de Dun
Link către comentariu

Nu e nicio tiganeala pt ca s-ar potrivi cu interiorul. Ai scaune piele+alcantara, fetele de usi parca tot ceva piele. Plus volan piele, schimbator la fel. Tot ziceai de rama de la RCD si cele de la ventilatie sa fie negru lucios. Ar completa foarte bine alcantara. Unde mai pui ca stalpii A la Polo sunt din plastic si n-au nicio stofa pe ei :(. Daca aveai un trendline chel si era plafonul de alcantara poate arata deplasat, dar asa ar complimenta foarte bine masina.

 

Daca tot stai dupa alte faruri si tot asa cine stie daca iti mai pui. Mai bine astea de 6R decat sa faci pe pionierul in retrofit LED de pe 6C.

Link către comentariu

Ala seamana cu difuzorul pe care il are si Ego pe masina, banuiesc ca e din acelasi film/loc.

 

Legat de interiorr, eu unul votez OEM. Tiganeala nu e, dar lasa-i pe aia cu S-uri si SL-uri, sau mega masini tunate, sa puna alcantara pe plafon. Noi astia cu masini mai de doamne ajuta putem sa ne rezumam la un interior negru, normal, de panza/plastic.

Prea tipa "tiuning" plafoanele in alcantara. Ma astept sa vad si jante pe 18" (pe Polo) vopsite in cine stie ce culoare si masina "pe burta" pe langa Alcantara si parca nu e din filmul tau...

Link către comentariu

Mda ... nu stiu ce sa zic. Ma simt ingust la minte cu interiorul asta de alcantara. Simt ca nu este ce trebuie. Poate daca as vedea ceva asemanator mi-as schimba parerea.

@Rave - de multe ori tu esti vocea ratiunii distilate. Ai respectul meu pios :)!

 

Sunt unii in Bucuresti care fac interioare de piele. Cum ar fi sa imbrac bordul in "piele" neagra cu cusaturi albe?  :D

Trecand peste faptul ca ar costa cat un set sau poate chiar doua de Ultraleggera noi.

 

Hai cu codul ala de finala de GTI. Poate gasesc una pe net la pretul lucrarii de modificare a tipsurilor.

 

Si poate stie cineva un link pentru spoilerul ala de pe masina postata de Circoloco, ca nu se stie cum s-or alinia astrele.

Modificat de Dun
Link către comentariu

Pfuuu..cata bataie de cap :))

 

Felicitari pentru bara, Bogdane ! In vara cand vin in Buc, sper s-o vad finalizata masina :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!