Jump to content

Astept Jetta


beba
 Share

Postare recomandată

Salut. Am comandat o Jetta in luna Octombrie si m-au sunat de la reprezentanta ca masina a plecat din fabrica au trecut deja 5 luni de la comanda facuta cand ajunge la Curtici ? cei de la reprezentanta nu stiu nimic au zis ca poate sa mai dureze pana un martie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rave

    11

  • beba

    11

  • micuzzu_marius

    9

  • Seth85

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator

masina ta vine din mexic...deci ceva luni poate face dar chiar 6 !! ai ceva mai special in configuratie ? (un motor foarte rar sau nou , o dotare abia bagata gen trapa panoramica ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu am ceva iesit din comun la configurari motorul este 1.6 tdi keyless acess pachet sport Salamanca pregatire tel. premium

Pachet iarna etc nimic iesit din comun. mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am inteles vine pe componente din Mexic(pt a fi taxe vamale mai mici) asamblarea se face in Germania, motoarele tot din Germania sunt pentru Jetta - Europa(e difereta fata de motorizarile USA ), si din aceasta cauza dureaza mult, eu am luat de pe stoc, ca nu puteam astepta atatea luni, e f aiurea asa ceva(parerea mea), oricum asteptare usoara ca nu mai e mult :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiam eu ceva de Mexic dar nu stiam ca se asambleaza in Germania idea este ca e plecata din fabrica de o saptamana dar cu birocratia de la noi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai induce lumea in eroare. Jetta se fabrica in Mexic.Componentele principale sunt fabricate in Germania, iar cele secundare, gen plastic, mochete, sunt fabricate in Mexic.

Masina practic se fabrica in cursul unei singure zile, insa se asteapta aprox. doua luni pana intra pe linia de productie(sta la rand) si o luna sau mai mult pana ajunge din Mexic in Germania.

Trece prin Germania deoarece exista un acord intre tari pentru scutirea de taxe vamale, altfel, ar fi mult mai scumpa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine induce lumea in eroare? Florine asta mi au zis ce i de la reprezentanta crezi ca am inventat o eu sa ma dau destept pe forum? Nici gand, daca m au mintit ei, asta e, spun exact ce mi s a transmis, probabil ca tu ai surse de informare mai sigure, nu contest, asa o fi cum spui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ca unii dintre potentialii cumparatori de Jetta sunt putin reticenti la auzul propozititiei "VW Jetta este fabricata in Mexic" si de aceea ,unii dintre angajati-ce primesc comisioane direct proportionale cu volumul de vanzari ,mai fac si astfel de afirmatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul chiar nu ma intereseaza unde este fabricata Jetta am avut si modelul anterior iar acum sper sa primesc mai repede modelul nou, am fost o masina extraordinara chiar daca a fost fabricata in Mexic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina se produce in cca 4.5 luni, nu prea sunt intarzieri la acest model. Dealer-ul va vedea masina cand e in Curtici si de-acolo vine repede. Pana nu e in Curtici nu vede nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va dati seama ca din Mexic nu vine cu avionul. Vine cu vaporul, de aceea dureaza atata.

Ca sa eliminam orice dubiu unde este fabricata, rog beneficiarul masinii sa ne anunte cand o sa vina masina ( speram cat mai repede), cu ce litera incepe VIN-ul. Daca este W este made in Germany iar daca este 3 este Made in Mexico.

Cu cat vine masina mai tarziu, cu atat este mai noua. Bucura-te ca nu a prins iarna asta grea in Romania.

Modificat de Ebi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de unde stia dealer-ul ca masina a plecat din fabrica?

Are doar aceasta informatie dupa ce paraseste fabrica. Dar nu iti poate spune nimic altceva, ca de pilda cat face pana in Curtici. Sunt doar estimari.

Jetta se produce NUMAI in Mexic, chiar daca seria incepe cu W, impreuna cu Golf Variant si Beetle. Cand vin pe vapor au protectii la jante si stergatoarele date jos si inlocuite cu unele din plastic albastru. In plus pe protectia aia alba de pe caroserie scrie in spaniola.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Astazi am ridicat masina a ajuns dupa 5 luni de asteptare, nu pot sa descriu acum bucuria, este tot ce mi-am dorit. Cand imi mai revin va scriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos. 5luni mi se pare totusi mult, sigur acum nu te mai desparti de ea :D

@Master_Blaster:

17" Salamanca

dscn1495.png

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru masina, sa o stapanesti sanatos. Lucrul nou, este lucru nou.

Si totusi, care este prima litera sau cifra din VIN? 3-Mexic sau W Germania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VIN incepe cu litera W.

Exact cum spui tu Ebi lucrul nou e lucru nou punct, am sa o prezint in sectiunea Masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toata lumea.

Sunt nou pe forum.

Urmeaza sa comand o Jetta 1.4 TSi Highline.

Ma intereseaza in special tapiteria.

Pe langa stofa din dreptul sezutului restul este realizat din piele naturala sau piele ecologica ? ( cei de la reprezenanta mi-au spus ca este din piele naturala dar am mai citit ca nu ar fi asa cum zic ei ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara de foarte putine modele premium, nicio masina nu se mai face cu piele naturala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Este piele ecologica! Doar daca o comanzi cu piele Vienna se schimba situatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mutam.

Consultantul de vanzari mi-a aratat pe brosura care este combinatia dintre tapiterie si piele naturala si era f convinsa ca este vorba de piele naturala.

Este mai rezisenta pielea ecologica decat tapiteria normala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cat este de rezistenta pielea ecologica dar cu siguranta arata foarte bine. Asta spun din proprie experienta. Am masina doar de 3 zile si este cu piele ecologica negru titan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De aratat arata f bine.

Eu vreau interior latte machiato.

Ma gandesc sa nu apara probleme ca la pielea ecologica de la canapele.

In ceea ce priveste motorul 1.4TSi ce parare aveti; 1.2 TSi este prea mic pt aceasta masina ?

Eu am facut un test drive cu 1.6 diesel si mi s-a parut puturos comparativ cu motorul de 1.6 benzina de pe vechea Jetta ce o conduc in momentul de fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!