Jump to content

Vreau sa cumpar un B8!


GunX
 Share

Postare recomandată

alexandru12345

Salutare tuturor,

 

Ce parere aveti de : http://www.autovit.ro/audi-a4-C36692788.html  ?

 

Multumesc pentru eventuale raspunsuri

Cand cumperi o masina te gandesti si la revanzarea ei. Daca o iei o folosesti 3 ani si faci 250000 km cu ce bani o sa o mai vinzi si cine o sa o cumpere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine vreau sa o verific la reprezentanta sa vad ce istoric are. Pretul nu e cel afisat, e sub 11

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ne spui ce afli despre ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Km par/promit  a  fi  reali 

Vezi tu  maine...

De ce e pus peste  11 mii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e cam mult?

Sau  poate mi se pare mie

30% din pret pt o masina de 3 ani e prea mult?...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mult ? :)) asta e problema la noi…cine o mai ia? Pai cand ajunge la 300.000 o dam la 100.000 si tot asa, pana face milionu, iar cand o cumpara altu cu 100.000 reali in bord in loc de milion blesteama marca…mai stiti melodia aia a lu 1qsapro? Romaniaaaaa…trezeste-te !!!!!

Asteptam impresii :) spor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am verificat

 

an = 2011

in sept 2014 ultima intrare la reprezentanta - 183000

fara accidente

la 40000 s-a schimbat pompa de injectie , in garantie, in rest fara nici o problema , doar consumabile

eu as vedea un pret correct de 10500 sau chiar sub

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Nu e cam mult?

Sau  poate mi se pare mie

30% din pret pt o masina de 3 ani e prea mult?...

 

 

 

Mult ? :)) asta e problema la noi…cine o mai ia? Pai cand ajunge la 300.000 o dam la 100.000 si tot asa, pana face milionu, iar cand o cumpara altu cu 100.000 reali in bord in loc de milion blesteama marca…mai stiti melodia aia a lu 1qsapro? Romaniaaaaa…trezeste-te !!!!!

Asteptam impresii :) spor !

A raspuns  danny pentru mine 

''pretul nu e cel afisat....e mai mic"

Eu nu as  da   aproape  12 mii pe o masina cu  200k 

Si cu cine  stie cu ce probleme 

Nu are  rost sa  vorbim ca  e impecabila....ca e in stare perfecta ...ca e ca noua...

Sunt doar presupuneri....

DOAR PAREREA MEA 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, insa parerea ta influenteaza si pe altii ; este greu sa gasesti o masina buna fara probleme ; cat despre km, conteaza starea ei ; dupa cum am zis, in cei 200.000 km poate avea toate piesele originale si in stare foarte buna, fata de una de la noi care in 80.000 schimbi ambreiaj, volant, amortizoare, samd ; conteaza starea masinii in momentul achizitiei ; faptul ca majoritatea vedeti masini relativ identice cu ~ 1000 euro si 100.000 km mai putini nu inseamna ca asta dicteaza pretul pietei ; au mai fost multi colegi in aria B6 care au pierdut sute de euro in total pe teste pt ca nu se gaseste o masina buna, care sa nu fi fost facuta conserva sau manarita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta am zis si eu in postul de mai sus 

km multi ....si sa mai fie si cu probleme....

Asta  reiese din postul meu de mai sus...

Nu stie nimeni in ce stare e ...buna....nu 

 

 

Later edit :


Daca imi zici tu un singur motiv pentru care sa dau pe o masina   12000 de euro 

Cu 200k

Fara sa  stiu ce probleme are...

Ce trebuie schimbat si ce nu trebuie....

Despre asta e vorba

Nu stie nimeni ce are si ce nu  masina aia....

mai aduci ceva banuti la aceea suma si cauti altceva.....

Modificat de eyesbloom
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce passat cc cu 120 000km?(nici macar nu le poti compara) e asa departe in viziunea ta 120 000km de 190 000km? Masina a pierdut deja 70% din pretul de noua, cat crezi ca se mai poate devaloriza in urmatorii 3 ani? o sa aiba 250 000km si o sa o vinzi la aprox 7000-8000euro, adica pierzi 3k in 3 ani, nu e rau deloc, parerea mea. Cat despre piese, cand ai 11000euro cash (si banuiesc ca nu imprumuti la banca sa-ti iei audi) mai ai 1000-2000euro pt orice reparatii.

 

Cat despre ironia mai aduci ceva banuti si cauti altceva, ce-ai vrea sa cauti ? un logan full la 12500 euro, ca altceva ce sa cauti?

Modificat de deenman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine vorbea de CC?

Eu nu....

Citeste mai bine posturile...

Nu sti in ce stare e masina 

Pana la verificat mai e ...

Si din nou...200k  12mii de euro.,,,,

M as gandi de 2 ori 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Defapt e sub 11 000 euro si ce are daca are 200 000km? cum ziceam ce imi e ca-s 150 000km ce imi e ca-s 200 000km? nu e tot acolo? daca vorbeam de 90 000km atunci era altceva, dar asa e tot aceasi chestie. 

 

Daca tot zici, da-ne o sugestie cu o masina la 11 000e~ care sa fie la acelasi nivel cu cea din link, sau macar apropiata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca e sub 11000

Asta e altceva....am aflat deja asta..

Pretul afisat era aproape  12 

Deja sarim de la 120 000 la  150 000

Eu nu am pomenit nimic de    cifrele astea....

Deja cred ca suntem off topic...

Ai nr meu la profil....

Suna ma si mai stam de vorba...

Nu are rost aici....

Nu am ce sugestii sa ti dau...

Trebuie sa vezi masina inainte....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Daca imi zici tu un singur motiv pentru care sa dau pe o masina   12000 de euro 

Cu 200k

 

 

Pentru acelasi motiv pentru care ai cumpara si una cu 100.000 km sau 300.000 km ; sa te folosesti de ea ca si mijloc de transport, corect ? sau la noi in tara, sa o scoti pe pitzi la un cico cu becu la motorina pe rosu sau sa faca toti burtorsii impresii mergand cu o mana paroasa pe jeam si cu bratara de haur vara, fara AC on, ca poate se consuma ! cine este putin cu capul pe umeri si isi cumpara o masina premium pt strictul necesar si pt nevoile lui, presupun ca filtreaza putin acest topic si restul in care se discuta parerile despre achizitie ; cei care nu va pricepeti deloc in a da sfaturi, mai bine va abtineti, pt ca sunt multi care nici nu stiu ce este ala DPF, ce rol are si ce costuri implica dar vorbesc si ei de masini... aveti mare grija cu audi-urile vandute de samsari ! autovitul este plin in proportie de 80% de audi ( a 4 / a 5 ) ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce  grija sa aiba cu audi?

Nu ziceati mai sus ca e super masina....

Ca nu e mult..

Cand am zis  de pret ...ati sarit ca  arsi....

Acum  ca e plin de   samsari....

Eu ce crezi ca ziceam mai sus?

Poate ai cumpara tu cu  300 000 ....eu nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa aiba grija cu cele manarite, pt ca in autovit nu sare niciuna de 130.000, tocmai pt ca romanii nu ar cumpara niciuna la km peste 200.000 ;) asta e gandirea de turma ! Nu e vorba ca este o masina proasta in sine, ci sa aiba grija sa cumpere o masina corecta ! Nu doar sa plateasca numarul de km din bord ; inchei aici, pt cine are ochi si creier sa il foloseasca cred ca a inteles esenta. Si preturile sunt destul de piperate, pt ca deh, rar se gasesc ocazii ca in autovit cu km asa putini !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am  vazut  SUB 130 000,peste da...

Si tu zici ca ar trebui sa   cumpere  doar peste  200 000?

Cred ca esti singurul care si ar cumpara masina cu  400k  500k 

Eu prefer cu mai putini....si reali

Despre asta  vorbim aici,nu stiu ce ai inteles tu ..sau cat  te duce capul....dar  in fine....

Prea mult off topic 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai vazut nicio masina SUB 130k? Poate n-ar mai trebui sa pui filtru de pret maxim la un pret ridicol gen 11.000 pentru o masina de 3 ani. Daca faci asta, iti garantez ca vei gasi si masini sub 130.000km. Eu am avut masina la vanzare cateva luni la 25% din pretul de nou cu 90.000km si toti care sunau ma intrebau "da' de ce e ma asa scumpa, ia uite, cu 3k mai ieftina gasesc d-abia adusa din germania". Oamenii se plang ca masinile sunt samsarite dar realitatea e ca nu sunt dispusi sa dea banul pe una nesamsarita. Prefera mereu sa se auto-convinga ca au nimerit ei singurul samsar prost din lume care le da o masina super la un pret de nimic. Si dup-aia ii vezi pe forum cu diverse probleme si cum balacaresc marca ca face masini proaste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca se mai crede faza cu batranul sau doctorul cu masina de weekend? :)

inca se mai crede ca dieselurile prin germania..se iau de placere. inca se mai crede ca nemtii fac 2-3-4-5 000km pe an...

 

f bine, zis ICE...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa treci peste mentalitatea stupida a romanului ca in Germania, Franta, Olanda e rai si ca o masina rulata aici e praf este foarte greu.

O masina sincera vinzi foarte greu pentru ca automat lumea vrea Audi cu km putini si dotari la pret de VW. Samsarii ofera acest aspect, ba chiar si un kilometraj mai frumos in bord. Totul invelit intr-un "ambalaj estetic si tehnic impecabil, recent adus din Germania".

 

Nu mai simplu este de dat un ban in plus pentru o masina onesta decat una incerta?

Sigur ca nu o sa te mai lauzi la vecin cu ce bolid ai luat mai dotat ca al lui si cu 3k mai ieftin. Mai e si Audi A4 TDI.

Sincer cred ca e in topul masinilor samsarite.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multi cumpara una samsarita cu gandul ca nu se va strica, iar daca se strica diferenta de 2-3k poate sa o repare pana o duce pe linia de plutire. Poti sa cumperi o masina cinstita si sa inceapa problemele la ea dupa ce ai cumparat-o. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pareri si pareri, eu am luat masina cu 250 000km reali in bord si cu dovezi/facturi, km pe facturile/inspectiile  din DE si istoric reprezentanta, si tot am luat-o cu 250 000km, pretul a fost decent, nici prea scumpa (nu cel mai ieftin golf 5) nici prea ieftina, era practic lipsita de dotari, atat mi-am permis. Dupa cautari de masini cu km mai putini (2 luni) dupa niste drumuri in tara facute dejeaba am gasit-o pe asta. N-am bagat o caruta de bani in ea, mai inlocuiesc piese pt ca totusi vorbim de o masina de 11 ani, insa nu e ceva critic. ASta e masina si ma mandresc de felul cum se comporta, cum arata si ca imediat fac 300 000km cu ea, e totusi o realizare. Orice masina se repara, nu e capat de lume.  

 

Am o intrebare la modul general: ce se intampla cu masinile cu peste 200 000km din 2010 incoace? unde dispar, sunt absorbite intr-o gaura neagra? la modul cel mai serios. Problema majora, si frustrarea service-urilor si a utilizatorilor e ca se repara ieftin si cat mai multa carpeala si nu tine, de asta fuge lumea de o masina cu km multi, ieftin si prost, nene.

Modificat de deenman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa luam cele mai ieftine masini ca oricum se strica? Cine cumpara de la samsari cu gandul ca nu se strica atunci este un naiv.

Se poate strica si o masina onesta, ce sa mai spunem de una adusa recent.

 

In cazul in care nu se cumpara de la samsar poti sa discuti cu proprietarul anumite aspecte. Vezi cum s-a mers cu ea, ce s-a mai facut pe la masina. Mi se pare un aspect important decat de la un intermediar care nu a folosit masina decat 1000km si imi garanteaza el ca e impecabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Mai conteaza si modul in care a facut km respectivi. Nu compara 250.000 km de autostrada ca.n palma cu 250.000 km de Romanica,bara la bara,crater, frana, 100 m mergi si iar frana..

Oricand o sa prefer o masina adusa din strainatate uneia de la noi, pt simplul fapt ca exista diferente de calitate.

Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!