Jump to content

Jante Passat B6


miezuonline
 Share

Postare recomandată

Merci, n-am stiut, poti sa-mi spui daca acest lucru este foarte vizibil, adica da urat pe masina si 2. da a afecteaza cumva stabilitatea masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre ce jante ar fi vorba?

 

Sunt 3 variante: fie sunt de 17, cu 7x17 ET54 caz in care stau foarte mult spre interior (oem de B6 sunt 7.5x17 ET47) sau 7,5x17 ET51 sau 7.5x18 ET51 (oem b6 8x18 ET44).

Oricum este foarte vizibil fata de unele de B6 cu aceeasi dimensiune.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa spun acum ce fel de jante sunt , insa maine le fac poze pentru a discuta in cunostinta de cauza.

Cert este ca au fost luate de pe un golf 6 si ca sunt pe 16.

Modificat de felix12xwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa fac poze, insa nu prea ma descurc cu incarcatul lor, de aceea o sa scriu exact ce am gasit marcat pe jante. H2 15 APR 2011 (0403) 19.05. BORBET S.A. 6:5jx16H 2 ET50. Acum, va rog, spuneti-va opiniile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poți sa le pui dar vor sta urat pe Passat, băgate destul de mult sub masina. Vor fi minusuri, atat estetice cât si tehnice, afectând stabilitatea mașinii.

Sfatul meu este sa le vinzi si sa îți iei ce trebuie, mai ales dacă vrei sa tii masina.

Distantiere nu-ți recomand, in niciun caz!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele daca nu ma insel sunt Mugello.

Nici eu nu recomand, pe langa ET si latimea e destul de mica pt montarea anvelopelor 215.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, am inteles, multumesc colegilor.

 

Apropo, nu vrea cineva niste jante?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa-mi nr tau de telefon pe PM.

Poate te pun in legatura cu cineva din zona ta sa ti le ia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si eu o dilema si am nevoie de un raspuns rapid! Am un b6 sportline (suspensia e sport si coborata vreo 10 cm) si am gasit niste jante foarte frumoase dar nu stiu daca se potrivesc. Sunt pe 17'' ET35, 7J cu anvelope 225/45-17. 

Et mi se pare cam mic pentru b6 insa cred ca e ok dat fiind J doar 7.

Vreau o parere de la cineva mai priceput, maine vreau sa le cumpar. Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc foarte bine fara sa iti atinga in aripi. Vor arata bine!!

Problema este ca in mod normal la passat trebuie sa pui anvelope 235/45/R17. Daca pe viitor vei dori sa pui anvelope 235 pe jante 7J, nu o sa-ti mearga. Trebuie sa ai minim 7.5J latime.

Verifica-le daca ai posibilitatea inainte sa le cumperi, la 100-120 km/ sa nu-ti vibreze masina. De obicei producatorii de jante after market nu reusesc sa faca diametrul la butuc de 57.1 mm si atunci roata nu se va centra perfect, dand-ti vibratii in masina care se simt cel mi bine imediat dupa 100 km/h si in special la accelerare!!

Modificat de meghitz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ET35 face ca janta sa iasa in exterior, riscand sa-ti atinga in contra aripa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta nu atinge... pt ca daca ar fi fost asa i-as fi spus!!

Ar fi atins (poate) daca janta era 8J, dar cu 7J nu atinge.... mai ales ca are si anvelope 225!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut din nou! Spune-mi te rog cat pot sa iau pe 4 jante d-astea? Ca banii pe care ii aveam de jante a trebuit sa-i dau pe altceva si trebuie sa stiu cum organizez restul, sa stiu daca imi iau inapoi de la astea. Merci frumos

 

Uitasem linkul... :screwy:

 

Astea sunt jantele: imgur.com/a/z9ueU#0

 

Cu anvelope vara destul de bune 205/55/16 si le dau chiar si pe astea de iarna!

 

Aproximativ asa... cam cat as putea lua si minim si maxim... mai mult minim ma intereseaza ca nu vrea sa ma imbogatesc ci doar sa acopar costul celorlalte.

Modificat de versATiL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am niste jante AM si vreau sa. pun capace pe gaura centrala de la jante de VW. diametrul gaurii centrale este de 73,1 asa zice producatorul! ce model de capace se potrivesc? va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a mai spus.......... singurele care ar putea (dar nu e sigur) sa fie bune, sunt cele de Touareg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si eu o dilema si am nevoie de un raspuns rapid! Am un b6 sportline (suspensia e sport si coborata vreo 10 cm) si am gasit niste jante foarte frumoase dar nu stiu daca se potrivesc. Sunt pe 17'' ET35, 7J cu anvelope 225/45-17. 

Et mi se pare cam mic pentru b6 insa cred ca e ok dat fiind J doar 7.

Vreau o parere de la cineva mai priceput, maine vreau sa le cumpar. Merci!

Sal.,

Chiar daca raspund mai tarziu .

Eu am avut niste replici de interlagos 8J x R15 ET 35 cu cauciucuri 235/40 si atingeau la orice denivelere .

Daca incarcam masina era nenorocire .

In oras mergema si fara rezerva ca sa usurez cat de cat spatele ca sa nu mai atinga dar degeaba .

Acum la cele de 7J x R17 nu stiu ce sa zic .

DUpa mine as face intai proba sa vad daca ating si dupa aia asa da banii .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta oare cineva? Am gasit niste jante MAM pe 17, 7,5J, cu ET38 si anvelope 225/45/17.

Oare potrivesc pe passat sport line fara probleme? Oare o sa frece in aripi sau la viraj? Nu ma deranjeaza ca is 225si nu 235.

Rotile costa 260 euro cu tot cu capacele din mijloc cu semn de vw si sunt aduse acuma din germania nerulate in romania.

Sunt model cu 10 gauri...5X110 si 5X112.

Va multumesc pentru raspunsuri.

Aveti si un link sa vedeti modelul. 

http://www.ebay.de/itm/4x-Alufelgen-Felgen-MAM-6-16-Zoll-Volkswagen-VW-Jetta-16-16H-162-/191073518258

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anuntul nu mai este activ ca sa pot/putem vedea modelul, insa.....le poti monta fara probleme pe masina.

Eu am avut pe masina 7.5j, ET35, H16 si nu au fost probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut.

Momentant am pe masina jante Adelaide, pe 16, ma bate un gand sa trec la cele pe 17, modelul Le Mans.

Masina mea are aceeasi culoare ca si cea din fotografia atasata, ce parere aveti, s-ar potrivi modelul de jante mai susmentionat?

Jantele sunt postate si aici, pe forum, astept opinia voastra cu privire la modul cum arata ele pe masina, pareri ale celor care detin asa ceva precum si pareri in legatura cu pretul cerut.

passat_le_mans.jpg

Modificat de cbogdanel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cbogdanel

Sal.,

Poti lua jantele ca se potrivesc 1000% .

Eu am avut de cand am luat masina de noua si a venit si cu suspensie sport .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

ce dimensiuni anvelope de vara recomandati pentru 7.5 J x 16 H2

passat SL 2.0 tdi 170 CP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!