Jump to content

Consiliere achiziție (Tiguan facelift - 5N2)


nexus
 Share

Postare recomandată

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • optzeci

    61

  • nexus

    57

  • scoalaveche

    20

  • dexim

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

avea geante din standard la sport&style

Nu m-am gindit era dimineata ,graba mare dar am stat un pic sa o privesc .Era una din cele 2 optiuni ,am ales passat in final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vine in 3 zile asta inseamna ca maxim martea viit e aici... Ar fi tare.

---

- Tapatalk 4 iPad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

de luni sunt proprietarul unui tiguan negru sp&st 140 tdi cutie manuala.4motion, sunt mai de moda veche si am cautat neaparat cutie manual. poate ca nu am mers pana acum deloc cu automata. gustul omului... Ca si modalitate de achizitie, dupa ce am citit pe aici , pot spune ca sunt ff baftos. am intrat sapt trecuta la tess in BV si am vazut 2 tiguanuri si sapt asta , luni, am primit cheile la unul din ele. Probleme au fost cu firma de leasing dar s-au rezolvat.

Ca si configuratie are: climatronic, xenoane, rcd 510, alarma, preg telefon, conector usb, priza 220, parc asist, comp de bord plus, volan multi,, si inca cateva . nu mi le amintesc acum. Am negociat cu ei si am primit cauciucuri de iarna pe jante de otel, carlig de remorcare fix si presuri de cauciuc. eu zic ca am obtinut destul de bine. Ca prima impresie, dupa cca 400 km masina e super. cand lasi in urma un golfulet IV cu 320k km si cam jumate din cei 90 cp in viata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nexus daca este masina ta si iti vine saptamana viitoare poate postezi si tu ceva impresii si poze. Exact asa este si a mea, alba,dsg,4 motion...etc si chiar sunt curios cum arata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapinesti sanatos saisnoua :icon_cheesygrin:

Daca nu sint indiscret................cam cit a costat?

Si cit mai multe impresii pe forum...............

Modificat de dexim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e un tiggy deja parcat la dealer dar nu este al meu 100% / e cutie manuala si roti NewYork de 18 ... false alarm... for now :)

Modificat de nexus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ha ha...l-am vazut si eu azi si credeam ca e al tau.

Ma pregateam sa-i fac poze, sa ti le postez aici, dar am vazut cutia manuala :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper ca toata lumea sa puna cat mai multe poze cu tiggy-ul lor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yupee! Dealerul mi-a facut o surpriza placuta azi ... Am ridicat tiggy!

Revin cu pozne imediat ce reusesc sa le descarc, si un review complet asa cum am promis, deocamdata sunt in masina, nu m-am dat jos din ea de la 11am ! ;) deh! Nebunia si febra cadourilor :-&

Nu pot sa spun decat ca sotia mea este fericita si i-am facut un cadou frumos de Craciun

Un mic teaser de pe iphone mai jos:

tiggy.jpg

---

- Tapatalk 4 iPad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper ca ai coborat din ea si esti la capitolul poze :))

Felicitari si muuulti km fara probleme, s-o stapanesti sanatos!! De treaba mosul anul asta. :) :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente nexus!

Eu unul astept pozele, dar mai ales detalii despre DSG si impresia din primele cateva ore de cand o ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari! arata superb dar pune si tu mai multe pozeee!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari! a venit repede nu avenit marti dar a aparut miercuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta zic si eu cadou de Mos Craciun... Sa il stapanesi cu bucurie, si drumuri bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei_traznitul

Am discutat eu azi de o posibila comanda si dealeru Porsche a zis ca e estimat sa ajunga masina la sfarsitul lui aprile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hello! Super multumit de masina ... Sunt la Fundata pe zapada! Am hotarat sa facem Craciunul la munte ... Din graba (si din disperare sa fac cerculete pe zapada de fapt .. lol)nu mi-am luat si card readerul la mine .... Revin cu un pictorial de sezon in curand... ;)

---

- Tapatalk 4 iPad

Omg acu citisem threadul ... Eram cu labradorul pe afara... Multumesc tuturor de urari! Mosul a fost 4x4 anul asta! Un Craciun fericit si voua si asteptare usoara tuturor celor care au comandat sau sunt pe cale sa... Pentru noi asteptarea a meritat si data de livrare a fost perfecta!

---

- Tapatalk 4 iPad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nexus

Credeam ca te-am pierdut de pe forum :) Ti-a luat ceva timp sa reapari. Adevarul e ca si eu as fi dormit in masina vreo doua zile :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nexus Sa o stapaniti sanatosi si fara evenimente neplacute. La unii vine Mosu mai devreme cu o luna si ceva fata de termen.

Pe mine Mosu asta m-a lasat mai la coada listei, adica masina e la dealer in curte dar nu are cine sa o livreze. :( Oricum termenul de livrare estimat initial de dealer s-a marit doar cu 3 zile si asta din cauza sarbatorilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Octavian asteptare usoara... E bine si dupa craciun asta in cazul in care nu vroiai sa pleci pe undeva cu ea... Eu recunosc ca am sacait dealerul un ultimele 2 sapt ca sa am livrarea mai dev. de Craciun caci aranjasem deja plecarea la munte...

---

- Tapatalk 4 iPad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa te duca sanatos pe unde vrei tu si sa nu stie drumul spre service ! P.S. De curiozitate in cat timp s-a dezghetat parbrizul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! In alta ordine de idei, pentru cei care sunt in asteptare ar fi bine sa mai verificati starea comenzii pentru ca eu am fost anuntat (de fapt am intrebat) ca masina va ajunge chiar mai tarziu decat e in contract cu 1 luna. Ba mai mult masina intarzie si din cauza anumitor repere cum ar fi jantele,camera,player-ul etc. Iar pentru cei care vor sa isi cumpere sfatul meu e sa se gandeasca mai bine daca vor sa astepte 5 luni si daca merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Andrei_72 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!