Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

On 14.09.2018 at 23:55, alexandruph a scris:

Salut!

Apreciez mult ca ti-ai facut timp sa scrii aceste randuri, sa imi dai niste sfaturi ! Multumesc mult!!  Sper sa gasesc ceva ok si sa nu iau ceva naspa.

Sincer mi-a cazut foarte rau cand am vazut ca doi useri mi-au dat haha si downvote la post in loc sa dea niste sfaturi bine venite, dar in fine...in continuare studiez/citesc topicul  "Achizitionare Passat B7".

Si eu doresc cam aceleasi dotari: 170/177 cp,  2012-2014,  xenon, rns510, scaune incalzite, trapa/panorama(poate si fara) , eventual interior cu piele dar nu full.

Cat despre cutia DSG am citit si bune si rele, sincer mi-ar placea sa am automata.

 

La ce vrei tu, 8000-9000 de euro sunt cam puțini. Sincer. Caută și la dealeri. Eu am luat de la un dealer VW - Pillenstein din Furth(langa Nurnberg) și sunt mulțumit. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La banii astia o sa gasesti doar o masina alergata fara prea mari dotari .. Gandeste singur daca in 2014 ai dat pe un Passat 36 de mii de euro ca atata a cam costat unul cu dotarile , motorizarea dorite de ai vinde acuma masina  cu 8 sau 9 mii de euro ? Passat cu banii astia sunt doar oferte la samsari . Te rog sa nu ma intelegi gresit sau sa o ei ca pe o jignire dar 9000 de euro nu sunt multi bani pentru un Passat bine dotat si anii de fabricatie indicati de tine . Eu iti doresc succes sa gasesti o masina buna pe gustul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu are Park Assist, nu are navigatie mare, nu are scaune cu memorii. Si nu am mai citit. De asemenea bag mana in foc ca nu are Km reali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

26 minutes ago, czsilviu said:

Faruri adaptive pe halogen :icon_bounce:

cornering probabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu... full options fara piele!

+ Faruri adaptive – farurile preiau miscarile volanului

+ Proiectoare de ceata cu functie CORNERING – proiectoarele se aprind in functie de viraj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DIn perspectiva mea, scaunele astea Alcantara sau cum s-or numi ele sunt decente ca si aspect, dar ca si comfort sunt dezastru. Cele de la R-Line nu sunt atat de aspectuoase, dar sunt extrem de confortabile. Zice ca are Park Assist dar defapt butonul lipseste. Nu vad cu ce te-ar ajuta o navigatie mai mare, doar nu e ca si cum te uiti la filme acolo. In plus, avand atatea aplicatii pe mobil, navigatia la masina devine inutilizabila. La generatiile mai noi da, unde exista sistemul android auto sau cum se numeste el, atunic da, e perfect un ecran mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc, abia aștept să mă văd mâine cu el să văd ce rahat mănâncă. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
florin.anghelescu
On ‎9‎/‎17‎/‎2018 at 8:38 AM, alextoderascu said:

La ce vrei tu, 8000-9000 de euro sunt cam puțini. Sincer. Caută și la dealeri. Eu am luat de la un dealer VW - Pillenstein din Furth(langa Nurnberg) și sunt mulțumit. 

Am luat eu in August Passat B7 (din Augsburg), 2.0 TDI, 170cp, Highline, 200mii km, -8900 euro si m-a costat 9500 cu tot cu nr si adus acasa (transport, cazare, motorina, etc) destul de multe dotari (xenon, jante aliaj, scaune incalzite fata si spate piele ventilata, scaun sofer cu memorie si reglaj electric, masaj lombar, cutie automata, oglinzi electrice incalzite si heliomate, navigatie si probabil mai sunt si altele pe care le-am omis), merge impecabil. Km I-am verificat si la Porsche si sunt reali.

Modificat de florin.anghelescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut.

Olandezii isi intretin masinile... in general

anuntul este cam " umflat " ici-colo

nu are nicicum spalatoare faruri :) 

trebuie sa intrebi clar daca motorul e de 2 L sau 1.6L... ptr ca zice ca are DSG 7+1 ( asta inseamna ca motorul este de 1.6L si are DSG 200, ala cu ambreiaje uscate care este si cam problematic ).

Daca este motor de 2L, are DSG 6 nu 7 ... In consecinta, cine o vinde o cam umfla altfel, e chestie de noroc.

daca masina nu este manarita/accidentata bine in istoric, eu zic ca face banii....mai si negociezi nitel...

noroc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru raspuns.

Asa citisem si eu, ca 2.0 are DSG6, probabil masina e 1.6.

Exista o diferenta mare intre o masina rulata afara 220k km si una rulata in Romania 120k km ?

Caz concret:

1.https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7GwO73.html#0ae031697a

2.https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7Gw0of.html#0ae031697a

Tind sa cred ca a 2-a are km reali.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Contrar opiniei majoritatii, in Germania nu sunt drumurile ca in palma si nici nemtii nu arunca mii de euro la fiecare revizie ca sa tina masina ca noua urmand sa o vanda la o treime/sfert din pret dupa 3-4 ani.

Nu km rulati conteaza neaparat ci modul in care a fost intretinuta o masina zi de zi. Poti sa dai peste o rabla cu 50.000km sau sa gasesti una de 200.000km ca noua, indiferent unde au fost facuti acei km. 

Sfatul meu este ca atunci cand gasesti o masina care-ti place sa te duci sa o vezi si sa mergi cu ea. Combustibilul “pierdut” pe drum il poti recupera cumparand o masina buna care te va costa ulterior mai putin in intretinere/reparatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă salut.
Sunt în căutarea unui B7 benzină însă am o mare problemă ... nu știu nimic despre motoarele pe benzină pe această mașină (în ultimii 15 ani am condus doar diesel-uri).

Îmi puteți spune vă rog ce motoare pe benzină sunt OK pe B7?

Mulțumesc frumos. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La prima vedere...

Masina este fabricata in 2011(vezi panou clima), iar sansele ca acei Km sa fie reali sunt 0(este provenienta Germania). Dar, daca te incanta asa mult mergi mai bine si o vezi.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot verifica cu diagnoza km reali ai unui VW Golf/Passat ? (sau se pot rescrie fara urme)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, as avea nevoie si eu de un sfat. Din ianuarie voi face naveta 100 km pe zi, si as vrea sa achizitionez un passat b7. Imi puteti recomanda ce motorizare, ce dotari? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Daca vrei consum mic ia motorul de 1.6, daca vrei sa mai si simti placere la condus din cand in cand, ia motorul de 2.0, ambele TDI. Dotari, ce crezi tu ca ai nevoie, ele oricum vin destul de dotate in functie de echipare. Verifica masina temeinic dpdv mecanic, cu cineva priceput, pe elevator, fa proba la drum, si cere informatii de la dealer pe baza de VIN. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!