Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Urmatoarele sunt minciuni:

- Speed Signs Recogniton

- Speed Limiter ( Limitator Inteligent De Viteza)--nu e nimic inteligent ci este ceva configurabil

- Scaune sport cu reglare multipla

- Navigatie 4D Color Profesionala + HDD 20GB Integrat

- Lumini Adaptive

- Full LED Spate

Daca nu are vreun chip tuning dubios, din cate stiu, puterea este de 105 CP nu 115.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi se pareau dubioase cele de mai sus, cel putin cea cu speed sign recognition parca prea era trasa de par. Si puterea motorului la fel, 1.6 doar de 105, de 115 nu am gasit anunturi. 

Oricum a fost scoasa de la vanzare. Multumesc pentru raspuns. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fi vândut-o... 

Daca nu te-ai grăbit... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor, caut un Passat b7 si m-am oprit asupra urmatoarei masini:

http://www.olx.ro/oferta/passat-b-7-2013-IDcNpkL.html#c6b9fcfcbe

 

Daca este cineva din Turda / Cluj cu putin timp liber si poate arunca un ochi in prealabil, sa nu bat 1300 km degeaba, as fi recunoscator.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Anuntul acesta nu mai este disponibil. Cum cel mai probabil produsul a fost deja vandut, sa ne bucuram o clipa pentru vanzator. Si acum te invitam sa reiei cautarea.

Poti gasi anunturi similare din aceeasi categorie."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina inca este de vanzare, am vorbit acum 30 de minute cu vanzatorul. Cred ca a dezactivat anuntul din greseala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.6 pentru passat este motor mic. Motorul de 2000 și 140 cp este mult mai bun si mai fiabil. Masina este varianta cea mai ieftina fără prea multe optiuni, fără crom, poze puține la interior deloc. Eu unul nu as da banii. Mai bine una cu doi ani mai veche dar cu mai mukte opțiuni si neaparat putere mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vad anunțul... Dar la 1. 6tdi, sa verifici bine injectoarele, înainte sa o cumperi. Majoritatea au probleme cu ele. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

@Snakesecurity Este topic dedicat pt motorul de 1.6 asa ca nu are sens discutia aici cu atat mai mult ca nu e asa mic cum se crede.

@Costi R25 trebuie sa pui tu in balanta ce vrei: an mai bun sau dotari? Pe ambele la un pret mic nu le gasesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce anuntul continua sa fie inactiv chiar si dupa ce am vorbit cu proprietarul, dar masina are urmatoarele:

2.0 tdi 170 hp cod motor CFGB, an 2013, faruri xenon cu led, jante pe 17 cu cauciucuri noi de vara (plus un set pe 16 cu cauciucuri noi de iarna), tapiterie de piele, navigatie RNS 510, plafon negru etc 68,000 km.... pret 12 500 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare cam ieftin la dotarile ,motorizarea si km parcursi .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, Costi R25 said:

Nu stiu de ce anuntul continua sa fie inactiv chiar si dupa ce am vorbit cu proprietarul, dar masina are urmatoarele:

2.0 tdi 170 hp cod motor CFGB, an 2013, faruri xenon cu led, jante pe 17 cu cauciucuri noi de vara (plus un set pe 16 cu cauciucuri noi de iarna), tapiterie de piele, navigatie RNS 510, plafon negru etc 68,000 km.... pret 12 500 euro.

Suna bine ; ieftina nu este nicidecum pt un B7, insa kilometrajul mic ( care ar trebui verificat) ii tine pretul ; pe langa asta, cele de 170 cp sunt mai rare ; parerea mea ar fi sa te risti si sa faci un drum :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Ce sa zic...cati Km tin niste cauciucuri? In orice caz mai mult de 34.000 Km cat ar veni pe sezon la Km masinii. Dar masina are cauciucuri noi si de vara si de iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7GyygL.html#daca71fa93

Vezi si asta daca crezi ca este ok pentru tine sau asta 

 

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-ID7GyW9y.html#daca71fa93

Modificat de Teodoreanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta o sa ma duc sa vad masina, insa as dori o recomandare de un service sau un mecanic  de la colegii din Cluj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor, sunt în căutarea uni pasat b7, am văzut unele anunțuri unde își trec codul motor bmt, este cod motor sau înseamnă altceva? și dacă este cod motor e chiar asa de reușit de îl trec în titlul anunțului!? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMT = blue motion technology .... n are treaba cu, codul motorului.

la passat B7, codul motorului este din 4 litere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare baieti, as vrea sa achizitionez urmatoarea masina B7, ceva sfaturi optiunile daca sunt, si la ce sa fiu atent, voi folosi si vcds, deci orice sfat e util, ms.

https://www.olx.ro/oferta/vw-passat-nou-adus-an2014-2-0tdi-140cp-euro5-distronic-lineassist-navi-IDd6CNM.html?fbclid=IwAR3wAPOQlpC_nrdDnE9YqVZa10ox6HkdNNdrjEtWzRQl72ZzFdLST5j4XJ8

Modificat de onenozzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

An 2014 a noua apoi 2015 , boss km reali 100% . Istoric service se face cu 50 de euro  . Nu vad o poza cu vin-ul masini sincer nu cred ca are km astia . Dar na mergi sa o vezi live daca te incanta . Plus pretul la banii astia sunt masini de 2011 - 2012 an de fabricatie nu 2015 .

Modificat de Teodoreanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, din ce vad pe OLX prețul pt 2011-2012 a cam scăzut sub 7000, cel puțin când apuci sa suni și mașină este înmatriculată de peste 2-4 ani deja multi o lasă sub 7000, ce e ciudat la mașină de deasupra i-am oferit 7450 și a fost deacord din prima, ajung sa o vad astăzi, sa vad prima impresie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns sa vad mașină, motorul se aude bine, fara sunet de volant, o mică îndoitură aripa stanga spate, capota nu prea se închide cum trebuie, este de un colt ridicata, un senzor băgat înăuntru, și o dunga din grila exfoliata, preț 7450 fara numere, opțiunile sunt toate, mâine as face și un test sa vedem daca găsesc aceiași km pe cutie(163), iar pe partea stângă toate are nici puncte la culoarea ruginii dar nu e rugina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca 2015 B7 sub 10.000 E, masina buna si sub 200k km, nu exista.

Daca are si echipare HL, pretul mai creste.

Deci, mare atentie, chiar daca este un CL.

Nu ti face temele de pe OLX sau Autovit, nu acolo sunt preturile reale.

Intr un final, fiecare masina are pretul ei.

Important este sa cumperi in cunostinta de cauza.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred că este hl, mai mult ca sigur e cl, in mfd am găsit opțiuni ca line asist, acc, sign asist, senzori presiune roti, sunt curios de km pe cutie sa vad cat arată și dacă cumva a fost rescris softul pe cutie(așa mi-aș da seama daca au fost rescris km), estetic are mici bube, motorul se aude bine și fără sunet de volant, numere nu mai are valabile, dar pt proba pune altele că are mai multe mașini la vânzare, cat de parbriz încălzit nu este și nici privacy glass ăla, fata de altele de pe OLX stau in dubii, cauciucurile și alea aproape la semn, ce nu îmi place linia capotei cu aripile, nu sunt egale, spre far aripile ajung aproape de capota, plus cromul matuit de pe jos...ușă de la șofer când e închisă are app 0.3-0.5 cm peste ușa din spate, adică nu e l același nivel..sincer și 300 mii km daca ar fi real, cred că tot ar merita, asta daca ar fi schimburile făcute cum trebuie.

Modificat de onenozzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omul are la vanzare numai VAG'uri, diesel, break / berlina / suv, toate cu km asemanatori ~ 200-225k, vechi de 9-10 ani. Nu ai cum..daca treci peste un kilometraj posibil non realist ( ceea ce cu greu vei gasi pe piata SH ) si te raportezi la pret vs starea masinii, atunci go for it. Cred ca e mai importanta starea in momentul achizitiei si sa nu ceara bani multi pe viitor decat obsesia unui nr real de km..daca merge bine si nu are probleme ascunse, 7500 e un pret bun. Cele 2011-2012 le iei la ~ 6500-7000€..dar nu importa nimeni breakuri diesel care au rulat 20k/an..poate doar sa ai vreun noroc sa fi fost luata licitatie la un pret bun si sa o vanda el cu un adaos modic..am 3 masini in familie ( inclusiv a mea ) pe care le'am cumparat cu km dati inapoi si care nu au avut nicio problema si merg bine mersi..nu zice nimeni sa dai 10k pe un b7 si sa aiba 370k reali si in bord 170..dar chiar daca ar avea ~ 260.000 reali si nu necesita investitii, eu zic ca e ok. 

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Buna ziua dragi colegi ! Sunt in cautarea unui B7 motorizare diesel si neaparat varianta de 2.0. Din ce am spicuit in paginile relatate aici de dumneavostra inclin sa inteleg ca morizarea de 140 cp este cea mai fiabila si recomndata . Acum tinand cont de faptul ca este foarte greu sa gasesti o masina sub 200K, peste acest numar de km mai mult ca sigur incep sa apare si unele probleme , uneori foarte costisitoare cand vb de bani . Tot de aici am inteles ca unele din problemele cele mai comune raportandune la numarul de km sunt ....volant ( chit ambreiaj ), filtrul de particule , EGR-ul si uneori injectoarele .Intrebarea este urmatoarea ...In afara de cele mentionate mai sus si aspectul estetic la care tin foarte mult , mai trebuie sa punt accent si pe alte lucruri atunci cand vizionez o masina ?Orice sfat este util . Multumesc frumos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!