Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

daca nu te deranjeaza km si daca nu a fost grav avariata pana acum eu zic ca e ok.. chiar daca in viitorul apropiat o sa mai bagi minim 2000 Euro in el ( volant, ambreiaje DSG,  poate si pompa de inalte si injectoare la km si anii astia + alte maruntisuri....)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai pune ceva bani si cauta una din 2014, nu ar trebui sa fie mare diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare :)  vreau sa achizitionez un passat b7 , motor 2.0 , 2013 + intr-un buget de 12.000 E, am gasit aceasta masina dar mi-se pare ft ieftina in comaparatie cu numarul de km afisat .

Voi ce parere aveti ?

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Volkswagen-Passat-2.0-TDI-COMFORTLINE-PDC/vhc:car,srt:mileage,sro:asc,ms1:25200_25_,frn:2013,prx:11000,mlx:200000,dmg:false/pg:vipcar/275771377.html

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta pare Passat de SUA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, pentru America de Nord si China, AC climatic, fara xenon, e.t.c...

Vezi   AICI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare mai buna e ce cauta masina asta in Europa ? Adica ce motiv ai avea sa aduci o masina practic europeana din America :). A mai vazut una vanduta in Romania de genul asta si cautand VIN-ul am gasit imediat ca a fost dauna totala in America. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ipotetic si statistic vorbind, cam asta se intampla ; masina cu 48k km in 4 ani, probabil 1-2 ani sa fi zacut pe undeva avariata, ori la vanzare si nu a iesit pretul, ori intr-un garaj pana s-au gasit piese / bani pt ea, si apoi vanduta sau data la buy back ; desigur, asta ar trebui verificat inainte de achizitie ca sa eliminam speculatiile..oricum, ciudate combinatii mai fac unii...interior de piele electric si AC climatic..

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E plin internetul de masini din SUA, daune totala sau inundate, in special benzina. La passat e evidenta diferenta, dar alte modele sau marci sunt identice, difera doar semnalizarile si putin barile.

Sunt foarte ieftine, chiar si cu transport si taxe. Prin europa polonezi sunt specializati in tepe de genul asta.

La noi prin Constanta se gasesc multe, in special Bmwuri si Audiuri

Modificat de Justin91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, Iulian234 said:

Salutare :)  vreau sa achizitionez un passat b7 , motor 2.0 , 2013 + intr-un buget de 12.000 E, am gasit aceasta masina dar mi-se pare ft ieftina in comaparatie cu numarul de km afisat .

Voi ce parere aveti ?

https://www.mobile.de/ro/Automobil/Volkswagen-Passat-2.0-TDI-COMFORTLINE-PDC/vhc:car,srt:mileage,sro:asc,ms1:25200_25_,frn:2013,prx:11000,mlx:200000,dmg:false/pg:vipcar/275771377.html

 

Multumesc

Ups!

https://autoauctions.io/public/15782821/2015-volkswagen-passat-se

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua tuturor,

Va cer parerea in legatura cu urmatorul anunt

https://www.olx.ro/oferta/volkswagen-passat-IDcvbz8.html

Masina mi.a atras atentia, in ciuda faptului ca sunt anumite detalii precizate care nu sunt prezente pe masina ( xenon ). 

 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cere seria de sasiu, verifica cu rarom, eventual plateste pe autoDNA daca esti chitit pe ea, mergi, vede'o, si fa'i o verificare. 

Poate are xenon pe oglinda :-)) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nici navigație, nici încălzire parbriz, nici head up display, etc... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încălzire în parbriz au toate :) vad gâștele dezaburirea... 

Aia cu head up display Nu ma prind de unde a scos-o.... Pe Passat parcă nu am văzut... Nici AM... Pe A6 modele mai noi... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua. Vreau sa cumpar acest passat, de pe adesa.eu, in descriere nu e mentionat ca are trapa panoramica.

Am platit raport autoDNA, totul e ok, numai ca intre coduri pr, apare acest cod "PS6 Panoramic tilt/slide sunroof, electric"

Pozele nu sunt foarte clare, voi ce spuneti, are sau nu are trapa?

DSCN4908.jpg

DSCN4909.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parca se vede o sticla pe plafon.

nu ii poti contacta, sa iti confirme ca are sau sa trimita inca o poza>?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poza nu se poate, am scris mail, dar inca nu am primit raspuns si nu prea am timp pentru ca se termina licitatia

Modificat de csferko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu vad ceva acolo, dar nu sunt sigur. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva se vede clar acolo, o reflexie..si eu as spune ca are ; chiar si daca ar fi murdara, ar trebui sa se vada uniform, dar se vede o diferenta de nuanta si o dunga destul de bine conturata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu mentioneaza si are trapa, o optiune in plus!

daca nu are trapa si nu mentioneaza, anunt cinstit si o grija in minus (trapa cere timp si bani sa nu ai prbleme cu ea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Muale zice bine... Cu trapă probleme în plus...

Nu e un motiv sa nu o iei... Verifici scurgerile, dai cu vaselina siliconica de jur sa etansezi perfect și gata, uiți ca o ai... Eventual scoți siguranța de la ea, după aia. Eu zic de citeva luni ca fac asta... Sa scot  ala de siguranță... 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce scoti siguranta? oricum multumesc pentru sfaturi, chiar nu e o optiune "must have".

Inca ceva, lane assist in b7 cum functioneaza? fara pilot automat are sens? cam ciudat configurarea 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!