Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Pai daca ii pun motorul de 184 CP probabil pun si suspensia, ca altfel e buna numai de drag race :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niste presuri pentru tara noastra. Cele pentru spate imi plac pt zona de mijloc. Sper sa apara si pe la noi:

http://www.avito.ru/saransk/zapchasti_i_aksessuary/skoda_octavia_a7_2013_kovriki_salona_274805256

 

SI vad ca la rusi se gasesc si perdelutele spate: 

http://www.avito.ru/moskva/zapchasti_i_aksessuary/karkasnye_shtorki_octavia_a7_116895544

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am ridicat masina :wub:  :wub: o masina de nota 10 . Am sa revin cu impresii dupa ce mai asez din multitudinea de informatii . Clar nu se compara Meganul detinut anterior .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pardon, o masina de nota 2.0 TDI :D Sa o stapanesti sanatos si voios si POZEEEE !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari si sa o stapanesti sanatos. Pana revii cu impresii revino cu poze :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pass_elegance

Eu nu m-am conformat pana acum "obiceiului" de a posta poze cu masina, asa ca o sa o fac acum. Chiar daca sunteti familiarizati deja cu O3, aceasta este A MEA si este cea mai cea ! :P

 

post-131395-0-65230900-1393931057_thumb.

post-131395-0-03869600-1393931058_thumb.

post-131395-0-55520800-1393931059_thumb.

post-131395-0-98778600-1393931061_thumb.

post-131395-0-80921600-1393931062_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci se poate si fara Nexen pe 16'' :) Frumoasa culoare. Nu-mi place ca nu e break :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru masina. Sa o stapanesti sanatos si multi km.

 

La mine asteptarea este crunta  :icon_bounce: !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am profitat de vremea frumoasa si am facut cateva poze . Despre masina am numai cuvinte de lauda in general.
Plusuri
-motorul face toti banii are putere si este foarte silentios
-sistemul de navigatie si informatii touch screen face toti banii investiti pe el
-farurile bi xenon lumineaza foarte bine
-sistemul audio se aude bine nu face urat nici la volum mare
-nivelul de finisare si materialele folosite sunt cateva clase peste vechiul Megane
-toate comenzile sunt la indemana nu ai nevoie de adaptare
-scaune foarte bune sustinere laterala ok
-spatiu la interior urias
-de portbagaj ce sa mai vorbesc are aproape 600 de litrii
-stabilitatea masinii pe curbe fata de Megane

la minusuri pot trece
-sistemul keylees inca nu sunt familiarizat cu el tot timpul caut cheia
-si suspensia este clar mai rigida decat la megane
In rest motorina si talpa

Modificat de Teodoreanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, as putea sa combat putin unul din + urile de mai sus... sunt putin mai carcotas...

- motorul nu e chiar silentios

aceeasi 2.0 + elegance am si eu..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

printre anvelopele pe 16" venite din fabrica au existat si din cele cu buza de protectie a jantei ?

din pozele studiate aici pe forum nu am vazut decat din cele simple.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare cand o sa apara suspensia adaptiva la O3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil niciodata..sau la O4 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pass_elegance

@Teodorescu: nu cred ca este corect sa cataloghezi sistemul Keyless ca "minus", doar in virtutea obisnuintei utilizarii cheii de contact. Este ceva novator, util si sunt convins ca in scurt timp vei realiza acest lucru si iti vei schimba parerea. Asta este parerea mea si cred ca si a multor altor proprietari care au optat pentru acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu ar fi corect sa isi exprime opinia personala? :) ..

Parerile sunt personale si subiective, de ex, mie nu mi se pare motorul 2.0 TDI mai zgomotos decat generatia anterioara, bine nu e nici la fel de silentios ca un HDI(atat sunet cat si vibratii)..asta nu inseamna ca xoft2003 catalogheaza incorect acest motor din punct de vedere zgomot...

 

PS: nu sunt avocatul nimanui, dar impresiile personale sunt personale si atat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pass_elegance

Fara-ndoiala Bogdan, fiecare are acces si dreptul la parerea sa personala. Cred ca (si) in acest scop a fost creat si functioneaza acest forum. Doar ca, tot ca parere personala, am zis si eu ca "etichetarea" cu "-" a unei fuctiuni pentru care nu s-a costatat o deficienta in functionare, ci doar o lipsa de acomodare, ar putea crea confuzie in randul aspirantilor la masina, respectiv la aceasta dotare. Nu a fost o luare de pozitie, ci doar o "incurajare" in sensul in care i-am prezis lui Teodoreanu ca se va obisnui repede cu acest sistem si ca nu are motive tehnice sa-i dea "-". No anger, ok ?! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Eu nu am kessy, dar recunosc ca mi ar fi placut...la cealalta aveam cartela, la asta am cheie ca la dacia bunicului...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacia bunicului avea închidere centralizată si cheie pliabila?? :P glumesc. Si mie mi-ar fi placut sistemul dar nu mai erau bani la buget. Partea putin aiurea este ca vine la kessy tot cu cheia pliabila. Puteau "împrumuta" cheia de la passat spre exemplu daca le-a fost greu sa inventeze alta cu lama ascunsa ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trec eu kessy la plusuri ca sa iasa bine. :D Eu la minusuri am doar luminile din oglinzi care mi se par mult prea chioare si lumina din portbagaj care si ea mi se pare cam slaba pentru ce ar trebui sa fie. Dar astea se rezolva usor cu niste leduri de pe superskoda si dupa aia o sa fie numai plusuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Intre timp am luat si eu masina. Cum am mai zis e un 1.4 TSi, Elegance cu Park assist si hill hold control ca optional.

Atasat sunt cateva poze. Cand am timp am sa fac topic cu o prezentare mai detaliata.

O zi buna.

post-130791-0-71779800-1394005375_thumb.

post-130791-0-22130700-1394005376_thumb.

post-130791-0-70576700-1394005376_thumb.

post-130791-0-20676100-1394005377_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos ! Eu mai am de asteptat aprox. 1 luna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pass_elegance

Felicitari Florin, ai intrat in "clubul kessy" ! :icon_thumright: :icon_cheesygrin:

Drept urmare, primesti gratuit o informatie utila despre luminile din portbagaj. Eu mi-am pus LED-uri (CREE) si s-a modificat semnificativ iiluminatul. M-a costat 110, pentru ambele lampi. Cele de pe superskoda parca erau 8 Euro. Cu transport, cred ca tot acolo ajungi.


Felicitari ! Ai vazut, a trecut si asta ?! (asteptarea)

De-amu' da-i "ghiciushca" !! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pass_elegance Multumesc de info. Vreau sa le iau de pe superskoda ca am vreo 3-4 lucruri de luat si atunci transportul se imparte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pass_elegance

@kidmanis: inca o data felicitari.

Am mai postat urarea, din greseala/viteza, la un replay pentru florin02. Asa ca o mai repet si aici : De-amu' da-i "ghiciushca" !

(sper sa nu-l fi "confuzat" pe Florin cu expresia asta... :lol: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam fain de urari. Ghiciusca, bre, dar dupa 1500 km, sa fie legit... haha.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!