Jump to content

Inlocuire volan standard cu volan Passat CC


Ace83
 Share

Postare recomandată

al meu este passat b6 fab.2009 si imi ofera cineva unul la vinzare de golf 5 tot in 3 spite cu un singur igniter,al meu tot 1 igniter, spunindu-mi ca merge sa pun de la el capsula,ca nu are firele cu mufe.anul de fab.de la golf nu stie nici el.

 

stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge sa schimbi capacele intre ele, daca la asta te referi si sa pastrezi tot ce tine de airbag de la tine... asta daca vb de volane identice - cele in 3 spite, cu airbag-uri plate, pana in 2009.

 

dar daca sunt lafel, nu inteleg de ce si ce vrei sa schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc tare mult,cred ca renunt la varianta asta.

al meu fiind sarit,din lovitura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles - sa iti dea cateva poze cu ce are el, sa ne uitam la ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca pe capsula de airberg volan 3 spite sint 2 mufe cite 2 fire fiecare,pe care il las bagat si pe care scos,am nevoie numai de o mufa.[indiferent care]?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conecteaza pe cel de la stage 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,dar cum imi dau seama care este stage 1 si 2,pe capsula are doua mufe,una de culoare verde,cealalanta de culoare portocalie.

 

stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am si eu o problema . Am volanul de passat cc descris mai jos, insa nungunctionraza claxonul decat daca apas in partea de jos a volanului. Va rog sa imi spuneti daca ati intampinat ptoblema si daca se poate rezolva. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa airbagul si mai ridica de contactele unde actioneaza claxonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Help !

Am un Passat B6, DSG, 10.2010, fara comenzi volan, am cumparat volan CC, complet- comenzi + airbag, in momentul de fata nu merge claxonul si comenzile volan.

Am nevoie de Calculator coloana volan 3C0 953 549 AJ sau AH ?

Seria sasiu este WVWZZZ3CZAE212462.

Multumesc.

 

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niciunul dintre acestea - ai nevoie de unul cu AB, T sau S la sfarsit. Fa o scanare la masina sa vedem ce ai acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, am desfacut capacele de langa volan si am gasit:

5K0.953.569.R

HW 009   SW 0136

Puteti sa ma ajutati cu modelul de calculator pentru comenzi volan.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neata !

 

cumpara 5K0.953.569T sau 5K0.953.569AB

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,

Am sa revin cu informatii, sper sa gasesc calculatorul cu pricina.

O zi buna va doresc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut,am un volan de CC si vreau sa pun comenzi,m-am uitat pe net si am gasit 3 modele,atasej poze cu volanul,ce comenzi imi trebuie,ce cod ? multumesc

post-114028-14295450902252_thumb.jpgpost-114028-14295451091702_thumb.jpgpost-114028-14295451254993_thumb.jpg

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

geoland, de ce nu iti iei un volan care are deja comenzi? Eu am original volanul si e chiar ca ala de CC si are si comenzi, si e din nov. 2009 masina. Cum D-zeu pun astia pe CC din 2010 volan fara comenzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asa o lungesc prea mult,trebuie sa il vand pe asta dupa sa caut unul cu comenzi....si tot asa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e mare diferenta, daca puneai de Gti era altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul de gti e 90% ca al meu, difera partea de jos si ornamentele cromate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,am un volan de CC si vreau sa pun comenzi,m-am uitat pe net si am gasit 3 modele,atasej poze cu volanul,ce comenzi imi trebuie,ce cod ? multumesc

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1429545088.313672.jpgattachicon.gifImageUploadedByTapatalk1429545108.307227.jpgattachicon.gifImageUploadedByTapatalk1429545123.023716.jpg

 

 

geoland, de ce nu iti iei un volan care are deja comenzi? Eu am original volanul si e chiar ca ala de CC si are si comenzi, si e din nov. 2009 masina. Cum D-zeu pun astia pe CC din 2010 volan fara comenzi?

 

simplu - era optiune... si in 2014, tot optional este - in functie de echiparea masinii, vine la pachet cu alte dotari

 

pai asa o lungesc prea mult,trebuie sa il vand pe asta dupa sa caut unul cu comenzi....si tot asa

 

cumpara alt covrig, cu tot cu comenzi.

 

Volanul de gti e 90% ca al meu, difera partea de jos si ornamentele cromate

 

asta cam asa este... cum si CC-ul e aceelasi lucru ca B6.... seamana dar nu rasare.. :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

De ceva timp mi se aprinde martorul bujii și uneori martorul motor și rămâne aprins pt câteva zile și bineînțeles pierd din putere. Am pus testerul și îmi dădea din câte am observat sensor termic1 bank1 l-am schimbat dar după vreo 50 km din nou aceeași problema.stie cineva ce ar putea fi? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cablaj, etc - dar posteaza unde trebuie, te rugam - nu are legatura cu inlocuirea volanului la B6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!