Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Merci...nu cred ca sunt aceleasi...daca ne luam dupa cauciucuri...dar cine stie...

rau nu arata...dar parca ies mai in evidenta pe argintiu nu?

deci pana acum nu dormeam cu gandul ce jante sa iau...acum nu dorm cu gandul ce culoare sa le fac :))

Link către comentariu

Ce au jantele de trebuie reconditionate?Sunt patate,zgariate,sparte,decolorate..etc?

Fa-ti jantele culoarea initiala oe...smechereste ...cu tot tacamul si cu lacuire la final.

Asta este tot farmecul modelului asta de jante,culoarea initiala,ai schimbat culoarea..isi pierd din farmec si din frumusete.

Daca nu necesita vopsire sau reconditionare totala,iti dau o sugestie ieftina sa faci jantele sa arate beton fara impuritati si fara urme de bavura de la placute...

 

post-64586-0-90416500-1362552281_thumb.j

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Gabi merci...dar nu cred ca exista solutie ieftina...trebuie reconditionate...

post-14266-13625561586053_thumb.jpgpost-14266-13625561960818_thumb.jpgpost-14266-13625562170044_thumb.jpg

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Sper ca le-ai luat foarte foarte ieftin... Ca arata rau...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Foarte foarte ieftin...hmm...fiecare interpreteaza cum stie...suma pentru unii poate este mare pentru altii ok...din moment ce le-am luat inseamna ca mi-a convenit ca si bani...totusi stiu sa pretuiesc un lucru...nu sunt genul de jmecheras sa incerc sa pacalesc vanzatorul sa ies eu bine...

Cu cat dau pe reconditionat ajung la suma ceruta pe piata...si la final nu stiu care vor arata mai bine...cele de pe piata sau ale mele...proaspat sablate si vopsite...

Link către comentariu

Stau si ma intreb:ce m..tii lui a facut fostul posesor cu masina de arata asa rau jantele?A arat,a folosit masina pe post de buldozer in cariera de piatra...etc?

O sa coste ceva-ceva reconditionarea lor...asta daca vrei sa iasa totul tip-top.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Sunt luate de pe o masina de UK...unde din ce am inteles...cam asa arata toate...pe ei nu prea ii intereseaza ce si cum...nu tin la aspect...

Cat depre reconditionare...vreau sa iasa tip top drept pentru care am buget cam de 600 ron...

Link către comentariu

ies ca noi.

unde e julit rau se incarca cu sudura. apoi fuller,vopsea si lac (electrostatic).

despre buget ar trebui sa te incadrezi daca treaba cu sudura nu e mai mult de 100-150 lei.

Link către comentariu

Unde e julit rau se incarca cu chit de fibra sau un chit mai special ;).Numai profesionisti incarca cu sudura ...dar reconditionarea costa destul de multicel in cazul asta.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Cand le-am luat...asa am sperat si eu ca ies ca noi :D

Cat despre julituri...bratele nu prea sunt afectate...totul este la nivel de chit...deci la sablare...ajung la nivel...mai afectate sunt buzele... cea din poza este cea mai afectata...lipseste cu desavarsire:)) ramane sa ma decid daca o refac sau le fac ci pe celelalte fara acea buza de 2 mm :)

Link către comentariu

Eu zik sa faci singur lucrarea acasa...ceva de genul asta :lol:

Stai linistit,am vazut eu jante si mai tavalite care au iesit impecabil dupa reconditionare.

Link către comentariu

incarci cu sudura daca vrei sa nu ai probleme.

colegul Elspa face asa ceva (o fi sau nu profesionist,decideti voi).

 

Laurentiu, pune-i o intrebare sa vezi daca ajunge bugetul

Link către comentariu

Am trecut prin Sema si nu ti-am vazut masina. Doar pe cea a colegului cu eleronul :D.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai la el m-am gandit si eu...altcineva nu stiu...o sa ma duc o data la el sa le vada si sa zica o vorba...una e cand vezi o poza altceva e cand vezi live ceva...

Ma incanta totusi culoarea propusa de The Ego...tot ma gandesc intre aia si argintiu oem...

Gunmetal ar fi ceva mai special...care nu vezi pe toate drumurile...ceva mai aparte...pe cand argintiu arata foarte bine...scoate forma in evidenta dar intra in categoria toate-s la fel...de aici grea decizie :))

Azi nu am chef de munca...ieri am fost...dar fara masina...nu ma duc cu masina mereu la munca... :) tot asa mare ti s-a parut eleronul? :))

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Am luat topicul la rand... bravo!

Daca faci si jantele sa arate ca noi o sa arate foarte tare...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Merci merci...m-am tot gandit si o sa le fac argintii...doar ca la elspa sunt 2 variante de argintiu...perlat si oem...iar trebuie sa aleg:-))

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Salut, ce ai mai facut cu jantele? acu 2 zile am fost la http://www.topwheelsauto.ro/  si am indreptat jantele mele Santa Monica. Plecat foarte multumit, in alta ordine de idei reconditioneaza si jantele . Am vazut pe viu cateva exemplare care aratau foarte bine , unele care aveau bucata lipsa. Poti sa vezi ce iti ofera si ei, si te si incadrezi ca bani ! Bafta. Cand facem o intilnire cu ASZ-urile ? :)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Merci merci...

Jantele asteapta cuminti in depozit...a fost o saptamana cam full la munca si nu prea am avut timp de ele...

Am aruncat un ochi si la cei indicati de tine si sunt cam in acelas pret ca si cei de la ELSPA doar ca un pic mai departe...vreau neaparat sa le sablez...cred ca saptamana viitoare le duc la vopsit...dupa care mai trebuie sa vanez 2 cauciucuri cat mai bune...am deja 2... :D

Cat despre intalnire...am vazut ca frecventezi intalnirea duminicala...poate vin si eu o data :)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Putina curatenie de primavara :)

 

post-14266-0-22663100-1363611256_thumb.j

 

post-14266-0-40131500-1363611257_thumb.j post-14266-0-21076600-1363611255_thumb.j

 

Sticker nou :D

 

post-14266-0-30334100-1363611312_thumb.j

 

Cel vechi s-a tinut cam tare...pana nu am scos cardul nu s-a lasat :))

 

post-14266-0-91713300-1363611381_thumb.j

 

Urmeaza jantele...pana la sfarsitul lunii cred ca le fac...oricum vremea nu ma incurajeaza sa trec la incaltari de vara...aseara cand am plecat era bruma pe masina...deci...

Ma bate gandul...daca tot fac jantele argintiu...sa fac si oglinzile la fel...implicit sa revin la emblema fata cromata...ce spuneti?

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Mie nu-mi place deloc cum vine bara fata...parca nici nu vezi emblema din cauza barii

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Iti atrage atentia sau la ce te referi? :)

Cu bara este o problema pe care am tot amanat-o...pentru ca pe langa ea sunt mai multe chestii care vreau sa le fac si nu prea sunt finante...

Am o bara originala(asta de pe masina este AM) dar trebuie vopsita...si daca tot ma duc la vopsitorie trebuie si capota vopsita si daca tot vopsesc capota as vrea sa ii fac si bad boy look si daca ii fac bad boy look trebuie si emblema fara semn...deci este un intreg carnat :))

Link către comentariu

E pacat de masina s-o strici cu badboy look. Parerea mea!

Ar merita sa vopsesti bara originala si s-o pui sus, capota...o sa sara iar vopseaua, deci daca nu e sarita pana la tabla cat sa apara rugina las-o asa

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu sunt foarte convins cu bad boy...ma tot gandesc ca fara o suspensie pe masura sau niste jante mai mari nu o sa arate spectaculos...cum ai spus si tu...o sa o cam stric...

Capota a fost vopsita acum ceva timp si nu stiu cum au vopsit-o ca lacul a disparut...este matuita...plus ca sunt unele locuri in care voseaua a incepus sa se cojeasca...a ajuns la primmer...deci trebuie si ea revopsita:(

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!