Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Nu , nu....DS performance este altceva , astea sunt DS2500....sunt ceva mai scumpe decat Performance !!

Sunt scumpe , dar si calitatea lor este superioara , de aici vine si pretul mai ridicat !!

Nu cred sa fie asa de scumpe Performance pt masina ta , eu am dat vreo 800 pe placute pt sistemul meu ! Daca vrei te pot ajuta la placute DS2500 pentru sistemul tau . Daca esti interesat da-mi un pm si iti zic la cat scot eu un set , oricum mult mai jos decat in magazin , doar ca ar mai fii si transportul prin posta !!!

Link către comentariu

Mai scumpe?clar nu ma intereseaza :-))

Totusi este o masina care merge mai mult in oras...bara la bara...tin la ea...dar mai mult decat sistemul original nu as alege...adica ceva mai scump decat ATE...nu ma atrage din pacate:-(

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

De EBC nu e decat numele, sunt la fel de slabe ca delphi de exemplu

Combinatie care mie imi place f mult - am pe 156 (tot discuri pe toage patru dar si motor de 190cp):

- discuri stock cu placute textar si furtunase in plasa metalica. Raspunsul este foarte bun, fading mic, si blocheaza foarte tarziu - comparat cu sistemul de franare stock

Pe bora fostul proprietar a schimbat de putin timp discurile si placutele si nu se justifica un upgrade deocamdata, chiar daca diferenta de franare intre cele doua este destul de mare (la dimensiuni comparabile ale discuriloe si etrierilor

Link către comentariu

Ce intelegeti prin discuri stok?

Masinuta mea a iesit din fabrica cu ATE pe fata...deci ATE ar fi stok pentru ea...cele mai scumpe:))

Link către comentariu

De ce nu mergi pe niste discuri ate power disk si placute ceramice?

Link către comentariu

Pentru ca ma gandesc ca nu am unde sa le folosesc la capacitatea lor....cele ceramice...nu cumva franeaza mai bine dupa ce le incingi un pic?

circul mai mult in oras...si ma gandesc ca le-as lua degeaba...

Link către comentariu

Nu, sunt fix ca cele normale la rece dar la cald sunt peste cele normale.

Link către comentariu

Da, ATE. Sunt scumpe, dar si foarte bune. La oem ate sunt excelente, variantele mai "performance" nu sunt insa la nivelul altor marci. Daca nu cauti performante extraordinare, varianta cu care a venit masina din fabrica e mai mult decat ok

Link către comentariu

ii trebuie neaparat o baie cant te intorci. si placuta o poti sterge inainte,sa nu ai probleme .

ti s-a ars becul in stanga?

(regleaza balansul de alb - white balance sa nu iasa zapada mov ;) )

Modificat de Muale
Link către comentariu

Nu s-a ars becul doar ca nu se vede din orice unghi....asta ma deranjeaza la ele...:(

Am plecat cu masina boboc si acu e varza....o sa curat numarul si farurile cand plec...am mai oprit eu de le-am curatat dar venind cu zapada din fata n-am lasat pagubas...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Inca nu...mai inspre martie aprilie...nu are rost sa blochez banii:-)) ca oricum nu am ce face cu ele acum...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

vezi poate pana atunci te intereseaza jantele mele de vara alea de S-line spitate,stii tu,gumele inca 2 veri cel putin nu ai treaba cu el,adica la cati km faci tu ,poate si 4

Link către comentariu

Stiu jantele...sunt frumoase...din pacate sunt pe 17...:(

Ma rezum doar la 16....in teorie stiu ce vreau...Montreal 2....astept doar sa vina sezonul lor:)

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Nu depasesc bugetul...sunt cam la aceeasi bani....o sa vad in perioada aia care le gasesc mai repede si sunt mai ok...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Gata plimbarea...merita premiul de cea mai murdara :))

post-14266-0-49547800-1357740268_thumb.j post-14266-0-32144900-1357740270_thumb.j

Nu am avut probleme cu ea...la dus se auzea un hurit in treapta 5/6 dar la intors nu a mai facut...ma gandesc ca stau prost cu uleiul din cutie...si fiind nefolosite in oras erau neunse...dar drumul acesta am tot folosit toate treptele si nu a mai huruit nimic dar oricum am de gand sa ii fac o verifivare/chiar schimbare

tot am impresia ca imi conuma cam mult...am ajuns acasa cu 6.9%...si chiar a fost liber drumul...

Link către comentariu

post-14266-13578291801094_thumb.jpg post-14266-13578294496664_thumb.jpg

post-14266-13578295054115_thumb.jpg post-14266-13578295406524_thumb.jpg

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Ce bine arata comparativ cu loganul!

Ca sa nu mai vorbim ca ingroapa 3 dacii si 2 renault. :)

Link către comentariu

Nu a fost intentionat :))

oricum...si acum imi aduc aminte cat m-a batut la cap maicamea ca sa imi iau un logan nou...cand am luat-o...doamne cate discutii de convingere a trebuit sa indur :))

Sunt foarte multumit de faruri...atat de functionalitate cat si de design...nu ezista comparatie cu cele care le aveam inainte...imi plac cum au iesit...chiar daca mai am de lucrat le ele...Xenon si motorase.:D

Link către comentariu

Cu motorasul ala am uitat sa-ti zic... acuma merge. Deci n-am de ce sa renunt la el.

Gasesti sub 50 ron unul oricum.

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!