Jump to content

Drive test la Noul Leon


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

drivetest8yq.th.jpg

Tocmai am primit o invitatie la drive test(pe care o asteptam demult) de la Metrotehnica!

Poate ne vedem acolo mai multi, ce ziceti?

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    15

  • nadir@boosted.ro

    13

  • D_T_Z

    11

  • vincentsv

    9

cand vrei sa mergi?

daca vin, stii daca exista posibilitatea sa fac un drive test sau trebuie sa primesc invitatie? (am completat datele pe pagina cu test drive dar nu am primit nici un raspuns pana acum)

Modificat de ishvian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce motorizari sunt la drive test dar aflu dimineata!

@ishvian: nu cred ca o sa fie problema cu invitatia. Trebuie doar sa ne hotaram cand mergem. Tot maine ma interesez daca e neaparat cu invitatie sau nu. Daca e va fac rost la care vreti sa mergeti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as merge; o sa urmaresc forumul sa vad cand va hotarati sa mergeti (eu nu pot sa merg sambata asta; oricum vorbim)

tks

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incepe pe 30 septembrie si se termina pe 2 octombrie. Toata treaba incepe din parcul tineretului. Daca faci click pe imaginea care am pus-o in primul post o sa vezi toate detaliile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ne vedem acolo mai multi, ce ziceti?

<{POST_SNAPBACK}>

Executoare, de data asta chiar vin! Vineri e zi de servici :beerchug:, dar sambata vin sa vad ce te-ar face sa renunti tu la ibiza :beerchug:.

Daca este nevoie de invitatii ... poate ma ajuti cu una ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

pai hai sa ne strangem si sa il testam :lol: imi e frica ce e drept poate au vreo motorizare ;:lol: si poate ma indragostesc (tre sa o iau si pe sormea ca isi cauta masina)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am fost la sediul SEAT Timisoara si am facut un scurt drive-test cu Leon Stylance 2.0 TDI.

Reglajele iti ofera gasirea unei pozitii foarte bune, scaunul e comod iar volanul, schimbatorul si pedalele sunt dispuse ergonomic, acomodarea se realizeaza relativ repede.

In ciuda finisajelor interioare de o calitate indoielnica, la capitolul tehnic lucrurile stau cu totul altfel.

Leon are foarte multe in comun cu Golf V, plecand de la aceeasi platforma. Suspensia este ferma, acceleratia si rapoartele sunt setate altfel.

Directia precisa si sunetul motorului turat te indeamna la o maniera de conducere sportiva, e o bestie care rage, dar pe care o poti stapani foarte usor.

La fel ca majoritatea masinilor moderne Leon este deosebit de dinamic si stabil, agilitatea insa o face sa se detaseze de concurenta.

Sentimentul de aderenta este profund, viteza mare chiar nu e o problema...160km/h pe calea Aradului ... in curbe!

Insonorizarea este buna, din exterior aerodinamica ajuta, de la motor sunetul e placut.

Controlul precis ofera sentimentul de siguranta, la o franare violenta masina s-a oprit fara ezitare.

Prin oras drumul mai prost nu te zdruncina, iar virajele sunt o placere.

Chiar daca testul a fost scurt, concluzia imediata este ca SEAT cu noul Leon este in avantaj.

Modificat de vincentsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro
Ieri am fost la sediul SEAT Timisoara si am facut un scurt drive-test cu Leon Stylance 2.0 TDI.

Reglajele iti ofera gasirea unei pozitii foarte bune, scaunul e comod iar volanul, schimbatorul si pedalele sunt dispuse ergonomic, acomodarea se realizeaza relativ repede.

In ciuda finisajelor interioare de o calitate indoielnica, la capitolul tehnic lucrurile stau cu totul altfel.

Leon are foarte multe in comun cu Golf V, plecand de la aceeasi platforma. Suspensia este ferma, acceleratia si rapoartele sunt setate altfel.

Directia precisa si sunetul motorului turat te indeamna la o maniera de conducere sportiva, e o bestie care rage, dar pe care o poti stapani foarte usor.

La fel ca majoritatea masinilor moderne Leon este deosebit de dinamic si stabil, agilitatea insa o face sa se detaseze de concurenta.

Sentimentul de aderenta este profund, viteza mare chiar nu e o problema...160km/h pe calea Aradului ... in curbe!

Insonorizarea este buna, din exterior aerodinamica ajuta, de la motor sunetul e placut.

Controlul precis ofera sentimentul de siguranta, la o franare violenta masina s-a oprit fara ezitare.

Prin oras drumul mai prost nu te zdruncina, iar virajele sunt o placere.

Chiar daca testul a fost scurt, concluzia imediata este ca SEAT cu noul Leon este in avantaj.

<{POST_SNAPBACK}>

waw

se pare ca acum nu putem decat sa stam sa vedem daca se va pune si 2,0 TFSI pe caroseria asta !

in rest nimiq oricum arata de nu se poate imi place mult mai mult de cat g5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vb la Metrotehnica! Oricine de pe forum poate sa vina la drive test fara invitatie.

Nu stiu cum vreti sa faceti voi! Eu merg cand vreti voi. Ma gandesc acum la un poll cand sa mergem mai multi la drive test! Asa ar fi cel mai frumos ca sa avem ce discuta pe urma :) .

Ideal ar fi sa mergem sambata sau duminica spre dupa-amiaza asa, ca sa nu fie lumea la servici.

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro
Am vb la Metrotehnica! Oricine de pe forum poate sa vina la drive test fara invitatie.

Nu stiu cum vreti sa faceti voi! Eu merg cand vreti voi. Ma gandesc acum la un poll cand sa mergem mai multi la drive test! Asa ar fi cel mai frumos ca sa avem ce discuta pe urma :) .

<{POST_SNAPBACK}>

Super :)

ar fi perfect oricum in 100 care testeaza daca nu cumpara macar pot sa indrume pe altii catre asa ca, cred ca le convine si lor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu m-am inscris pe site da nu a primit raspuns. Acum as vrea sa vin. Parerea mea ca in weekend e cel mai bine...majoritatea avem timp liber. Ce spuneti de sambata mai pe la pranz? Daca nu, propuneti altceva. Face-ti un pool.

In fine...am vazut si eu ieri noul Leon in showroom la PBA si nu m-a impresionat asa mult...cel putin la cum arata. Parca si-a pierdut caracteristicile latine, indreptandu-se spre "germanisme". Poate la performante o fi mai bun! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu m-am dat cu el. Tot 2.0 tdi. Credeti-ma pe cuvant, nu merge rau da' pe leon TREBUIE motor mai mare. Am vazut ca pe golf s-a pus deja 2.0 tdi cu 170 cai. Il asteptam si pe leon, pe urma comandam. Si pe urma, EVIDENT, il impingem la 220 cel putin!

Modificat de altea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai m-am intalnit (by chance) cu directorul de vazari de la Seat Metrotehnica, care surpriza...conducea noul leon si mai era si negru pe deasupra. Am condus paralel de la universitate pana la opera. Toata lumea se uita la noi :D :P Este atat de jos leonul....m-am indragostit.

Sa revin: la drive test mi-a spus ca ne asteapta oricand vrem noi. I-am spus ca e posibil ca sambata in jur de 12 ne infiintam acolo.

Masinile de drive test:

1,9 TDI - negru

1,6 16 V

2.0 FSI

Mergem sambata pe la 12?

E bine sa facem si o lista pana ne hotaram la data (scriu pe care a zis ca vrea in weekend):

1. FLP

2. Toni

3. X-Ecutor

4. crazyidane

nadir & dre & seto & ishvian?

Continuati voi lista daca se poate!

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Count me in ! Mai ales ca Parcul Tineretului e la 2 pasi de mine :D Asa ca orice ora votati , o sa fiu acolo.

1. FLP

2. Toni

3. X-Ecutor

4. crazyidane

5. Kilowatt

Modificat de Kilowatt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ramane stabilit atunci sambata la ora 12 ? (eu zic ca n-are rost sa mai facem poll)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu pot veni sambata

astept impresii de la drive test si o sa ma duc si eu intr-o alta zi

Modificat de ishvian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, ramane pe sambata!

Sper ca nu o sa ne certam pe motivul cine conduce primul, sau cine conduce 2.0 fsi :D !

@ishvian: sorry man, next time!

Cine mai vrea sa continuie lista!!!

1. FLP

2. Toni

3. X-Ecutor

4. crazyidane

5. Kilowatt

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista anumite conditii ce trebuie indeplinite pentru a face un drive-test?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!