Jump to content

Demontare manson schimbator viteze


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

kinderheim511

Eh, aveam niste vouchere pentru amazon.de si nu stiam pe ce sa le folosesc, m-am uitat la piese pentru masina. Pretul lui in sine nu e scump, din pacate platesti transport inca pe-atat. 

E ok oricum ca alternativa la croitorii nostri, adica nu stiu de unde faceam rost de piele albastra la noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Inginerul

    11

  • Mihai25

    7

  • marius1982.11

    7

  • alexrosiu

    5

imi da si mie cineva o idee unde as putea sa montez in bucuresti un manson cumparat pe G5? sau ma poate ajuta cineva contra cost?

Modificat de golf5owner
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria Prestati servicii - suntem mai multi colegi in Bucuresti care te putem ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare, stiu ca este un topic vechi, dar imi pare cel mai potrivit pentru intrebarea mea. Incerc sa cumpar un manson cu nuca pentru golf 4 tdi, dar am vazut multe anunturi care spun ca ce au la vanzare se potriveste doar pentru variantele pe benzina. Exista vreo diferenta de prindere a ansamblului intre diesel si benzinar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi problema a întâmpinat un prieten si de la dezmembrari a luat o nuca de benzinar,nu a avut probleme la montaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred sa fie. La Passat, pana in 2000 - nuca se infileteaza, din 2001 e prinsa cu colier rapid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Confirm si eu ca se poate largi foarte usor clema aia de siguranta care e dintr-un material slab gen zamac. Incercati sa invartiti clema spre locasul ala tringhiular lipsa de la maneta ca sa aveti acces din partea de sus cu surubelnita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atasez si niste poze.

post-106879-14131929664991_thumb.jpg

post-106879-14131929922433_thumb.jpg

post-106879-14131931061749_thumb.jpg

Modificat de thealliens
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Ma poate ajuta cineva cu diametrul gaurii din nuca de schimbator a unui g4 1.4 benzina?

Intentionez sa-mi achizitionez din china nuca cu manson, insa gasesc cu 2 diametre: 23mm si 13mm. Nu stiu de care sa-mi comand si sunt prea stangaci sa masor diametrul pe masina mea.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare!

Reinvii putin topicul asta deoarece mi s-a pus pata pe nuca de schimbator de Passat B7 (cea din poza mai exact). A incercat cineva sa o monteze pe golf? Ce credeti oare se potriveste?

nuca_passat.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 20.08.2015 at 13:55, johnsmith a scris:

Ma poate ajuta cineva cu diametrul gaurii din nuca de schimbator a unui g4 1.4 benzina?

Intentionez sa-mi achizitionez din china nuca cu manson, insa gasesc cu 2 diametre: 23mm si 13mm. Nu stiu de care sa-mi comand si sunt prea stangaci sa masor diametrul pe masina mea.

Multumesc!

La benzinare e mai groasa tija deci 23mm(nu am masurat dar am avut de diesel si nu intra).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!