Jump to content

VW TYPE3 BOXER


Vizitator
 Share

Postare recomandată

SA-TI TRAIASCA !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 995
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • notchman

    338

  • lexxus

    160

  • MishuL

    137

  • RaduI

    104

Top Posters In This Topic

In fine unul care a spart gheata cu Type IV conversion, ca noi (adica eu cel putin si mai e si Martin cu tiriflicii astia) ne "aia" pe noi de peste un an si nu ne vine sa ne apucam! E drept ca tipul III si tipul IV impart cam acelasi sistem de racire deci e mai usor sa inlocuiesti motorul pe cand la broasca tre sa sudezi ciocanesti si improvizezi pana la D-zeu si poate si un pic mai sus.

Lexxuse tata, zi-ne si noua de unde putem lua niste motoare de bus de 1971cm (poa sa fie si de 1.7 si de 1.8 ca nu tusim) in stare buna de functionare, sa avem a ii face doar conversia ca altfel ne paste un RK "scump foc". Si mai ales sa aiba ceva acte sa nu ii triplam pretul cu spaga la RAR!!! :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FRATILOR............nimik nu se compara cu sunetu unui motor de 2.0 boxer.....aseara am facut primi km cu fastu meu si mere de zici ca are motor de porsche........in comparatie cu motoru de 1.6 batrin si cu multi km facuti.......in curind o sa-i trimit poze la RaduIG sa le puna pe forum sa vedeti cu ce ma ""falesc"".Am si o mica problema....suporti de motor sunt rupti si vibreaza motoru de numa.......dar sper ca pina sapt viitoare sa primesc altii noi........abia astept sa va trimit pozele sa le vedetzi si voi.....

Da, da, arata-ne ce ai sub capota, ca vedem ca "ai cu ce"!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine vrea sa puna articole air-cooled pe R-si-R e bine-venit; nu e numai ptr. broaste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa trimita moshu de mine si poze cu ce am io sub capota numa tre sa primesc un scanner sa am si io ce scana pozele si va trimit o gramada.......binenteles ca le trimit la mikeRG pe mailsa le puna el pe forum ca io nu prea ma pricep........oricum numa de aseara merge la parametri normali.....adica aseara a fost prima data cind iam dat la galbenutza mea 120km/h si nu mi-o fost frica so tzin tot asa decurs de vreo citiva km...........mai mult nu iam dat ca inca motoru nu are decit vreo 2500Km de cind iam facut RK(cu piese kolbernschimdt)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari ! E nemaipomenit sa vezi cum merge ceva facut de mana ta ! Baga-le la mine, Mike e cam ocupat, oricum noi doi suntem gaschka !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as vrea sa stiu si io cind se mai organizeaza pe la noi o parada de broscari sa stiu si io si pe unde in tara..........ca pina acuma numa in ungaria m-am dus unde nu au fost f multi dar in jur de 100 ne adunam...........mai departe nu mah tzine buzunaru sa ma duc..........dar vreau sa mah duc si pe aci prin tara sa vad cum se distreaza broscari romani.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti le pun tzie radule daca tu zici..........conteaza sa le am si sa ma pot si io ""fali" dupa citi nervi am mincat cu pusu asta de motor........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

COLECTIA LEXXUS - 2002:

mai2003_1.jpg?bcudY3.AyAlXxb0N

mai2003_3.jpg?bcudY3.AQwyr6eMm

ungaria2002_1.jpg?bcudY3.AXY.c5eli

ungaria2002_2.jpg?bcudY3.A1mZ_0d1f

vara2002.jpg?bcudY3.AYISJ4x_w

SE VAD ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se vad.. e ceva legat de "intelegerea" site-ului asta cu altele :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa le pun in alta parte....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

la mine sa vad foarte bine pozele....sa nu fie taficul prea mare in reteaua voastra si atunci le incarca mai greu :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are cum sa fie traficu, ce traba are traficu cu vizualizarea pozelor.............daca se vedeau puteam sa le fac si download, cu altceva si eraq ok.....am impresia ca estem de la linkurile catre poze?!?!?!?! ca uite cum arata , si mie mi se pare ca nu prea arata bine.............

http://us.f1.yahoofs.com/users/7f3732ed/bc...cudY3.AyAlXxb0N

http://us.f1.yahoofs.com/users/7f3732ed/bc...cudY3.AQwyr6eMm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ce zice daca appendezi linku:

While trying to retrieve the URL: http://bcvrf.yahoo.com/users/7f3732ed/bc/M...S/mai2003_1.jpg

The following error was encountered:

Unable to determine IP address from host name for bcvrf.yahoo.com

The dnsserver returned:

Name Error: The domain name does not exist.

This means that:

The cache was not able to resolve the hostname presented in the URL.

Check if the address is correct.

Your cache administrator is root.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

bai nu stiu ce se intimpla dar eu le vad....sunt 5 poze frumoase care se vad fff bine cu un variant galben...ciudat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asha ca ce draq, are traficu , cu pozele, ?!?!?!?!sa fim serioshi!!!! Este ceva la linku' catre poze.....sau ce tip de server foloseshti, sau foloseshte provideru tau.....si cum este setat...................si daca folosesti I.E, sau Netskape....., clar estem ca adresa de download, este activa doar pentru anumite tipuri de statzii ............probabil doar pentru Netscape..........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BAAAIIIII NU ESTEM VARIANTTTTTTTTTT

Este FASTBACK......!!!!!! va roog frumos........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

pai parca ziceai ca nu le vezi....am zis si repet: nu ma pricep la modelul asta....exact cum pt altii brostele arata toate la fel....asa sa-i ramina numele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti sa le vedeti la r-si-r, la Galeria foto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, acum nici la mine, se vad in schimb alea puse pe yahoo, incearca la r-si-r, da refresh daca n-apar din prima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!