Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

motorasul e ok,bratul se misca. apa sare pe gaurica deci si pompa e ok. deci luneta mi se uda dar se uda si capacul portbagajului pe interior,curge un firicel de lichid inca de la stopul 3 de frana.

sper in weekend sa am timp sa desfac; e greu sa trag de alea p-acolo?sa fiu atent la ceva? fetele de usi le-am desfacut si a mers ok.

Link către comentariu

:winter: masina a gasit in "ghete" niste antigel roz.

si o mufa (de la traseul de spalare luneta) crapata. sper sa gasesc (unde,cum) inlocuitor.

Link către comentariu

Este un cot. Nu mai arata exact la fel ca cel care s-a crapata dar se rezolva usor. Mergi la reprezentanta si comanzi cotul. E ieftin si vine repede. Teoretic. :)

De desfacut nu e foarte greu. Parte de sus, unde e lampa de stop, e prinsa cu cleme. Trebuie doar sa tragi. Inainte insa trebuie sa dai jos panoul negru prins in doua suruburi in cruce in manere. In rest cam totul e in cleme.

Link către comentariu

pai am desfacut,altfel nu imi dadeam seama ce e crapat :P

mai greu cu pusul la loc a bucatii negre,nu nimeresc clemele si una am indoit-o. o las pe bancheta pana rezolv furtunul.

parca nu m-as duce pana la reprezentanta sa comand un plastic,rad aia de mine,dau pe drum cat nu fac 10 d-alea (cred)

ma uitam pe acolo,e chiar necesar cotul,nu merge sa bag furtunul direct acolo?adica sa fac by-pass la mufa

Link către comentariu

Am dat eu comanda de 3 lei asa ca nu tre sa-ti fie rusine :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Pentru asa o suma mica nu are rost sa improvizezi. Nici nu e foarte usor sa rezolvi pentru ca e presiune mare. Ce e original e original. Merita sa iei piesa?

Link către comentariu

Momentan pe acel cot fisurat am facut o improvitatie din izolir band si 2 soricei...

Am reusit sa montez modul coming-home/leaving-home,achizitionat de pe forum. (multumesc AlBundy,BOBBY)

Cum nu am cont pe youtube...mai stau pana sa va arat cum functioneaza,pozele nu ar fi relevante.

Cu zilele astea geroase au mai aparut 1-2 greierasi in masina.Torpedoul scartaie mai tare ca inainte,nu stiu ce sa ii fac.

Link către comentariu

la masinile mai noi,aceasta functie este integrata in calculator.

cand incui/descui masina (inchidere centralizata) iti aprinde farurile pt o perioada de 15-20 secunde (reglabila din BC la masinile noi)

atasez un clip sa iti faci o parere.

totodata,folosindu-se de senzorul de lumina,aprinde luminile doar cand e intuneric afara. cand e lumina destula,masina se descuie/incuie aprinzand doar avariile.

Link către comentariu

Multumim pentru filmulet colegului si prietenului nostru Robert, Spawn b93rlf, care a pus deja pe Youtube exemplul de CH/LH.

@Muale: Iti recomand totusi sa comanzi acel cot. :)

Link către comentariu

nu am spus ca e filmul meu. am pus un exemplu sa lamuresc lumea.

o sa vedem cu cotul ala,cand am timp sa ajung. poate se mai strange cate ceva (cot,braduti pt prinderea fetelor de usi,buson ulei r8,garnitura de la buson) :P si merita drumul

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

poze de sezon,intr-o dimineata devreme.

artistic,nu?

Wow. Chiar foarte artistica e vremea cu masina ta. :icon_thumright:

Link către comentariu

spalata,curata,unsa cu toate alifiile :))

sa intre bine in noul an.

post-66542-0-46253900-1293975374_thumb.j

post-66542-0-54615600-1293975397_thumb.j

Modificat de Muale
Link către comentariu

pozele de mai susn sunt de pe 30 dec. acum am realizat ca am postat mai tarziu... eh!

intre timp de la frig mi-a ramas frana de mana blocata vreo 2-3 clickuri. masina a mers putin infranata; norocul meu e ca frana nici trasa la maxim nu prindea f bine (vara,cald) si tot puteam sa plec cu masina,putin mai greu.

as vrea sa reglez cablul,sa tina mai bine frana. ceva idei cum se face?

stropitorul de la luneta nu mi-a mai facut probleme dar tot ingheata lichidul pe el. e a 3-a oara cand s-a dezghetat,o sa pun ceva mai concentrat amestecul de iarna. pe fata se dezgheata mai repede (logic)

Link către comentariu

cum reglez frana de mana? are cumva surub undeva sub cotiera? (asa am vz parca la audi)

ma bate gandul sa cumpar paravanturi,de multe ori pe ploaie nu pot sa deschid decat 1cm geamul.

http://www.autoaccesorii.ro//standard_products.php?id=8250

astept pareri de la cine si-a pus,ma gandesc la geam/motoras...cum se strecoara geamul in spatiul lasat de acest plastic

Link către comentariu

La geamurile electrice stiu ca dauneaza si iti forteaza macaraua+motoraj. Plus ca eu personal le vad inestetice

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Paravanturi? Pentru ce anume? Cat de des deschizi geamul cand ploua si din ce motive? :) Mi se par total inutile si urate paravanturile.

Link către comentariu

vara,toamna,primavara...motiv?sa am aer curat.

AC il folosesc atunci cand e cald,in rest prefer aerul natural.Mai iese fum de tigara...

Cand ploua intra apa si imi uda mai ales partea cu butoanele de geamuri.

Inca o chestie...am observat ca s-a murdarit (doar) stalpul B de pe stanga. Motivul cred ca e praful care intra pe geamul soferului. celalalt stalp e curat pt ca sta geamul inchis. Alt motiv nu vad de ce s-ar fi murdarit,nu ma trag de el la urcare,nu ma frec de el. Nu sunt gras si am loc :)

Link către comentariu

Eu as vota totusi pentru climatizare. Daca ai instalatia curata, filtrul de polen schimbat la timp, e suprinzator ce aer curat iti poate aduce in masina. Fara AC. Nu intra nici mizeria, nu se murdareste stalpul, nu intra praf in plamani si nici consumul masinii nu creste. Pe cand cu geamul deschis/intredeschis... intra tot. Tie iti era practica o trapa. :)

Daca circuli asa mult cu geamul deschis si fumezi poate ti-ar fi de folos un paravant.

Link către comentariu

da...frumos cu trapa.

nu fumez asa mult,cu geamul deschis merg cand o permite temperatura.

singurul lucru care e un mare minus la paravant este faptul ca se mongteaza in locul unde trebuie sa intre si geamul. nu vreau sa am probleme cu macaraua. in rest nu ma deranjeaza nimic si as pune...

mai ma gandesc.

filtrul de polen e cu carbune activ,le schimb la timp.

Link către comentariu

Chiar daca a trecut craciunul....s-a scumpit carburantul,s-a scumpit punctul de amenda!

Am zis sa iau masuri; aparatul e ok,momentan ma gandesc daca am facut alegerea buna cu antena. Am testat doar in Buc,la drum intins cred ca pind mult mai multe.

post-66542-0-86258300-1294957786_thumb.g

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!