Jump to content

Golf 6 GTI


blordc

Postare recomandată

frumoasa masinsa sa o stapanesti sanatos ! si drumul pana la Sapanta e cam nasol dar ... traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul .

Link către comentariu

Multumesc de urari.

Ca modele de faruri ar fi cele postate de GabiAB care le vazusem si eu inainte dar totusi parca le lipseste ceva.

Circoloco - La acest link nu am gasit nimic numai niste adaptari pentru faruri, oricum multumesc pentru efort.

Nu a fost asa rau drumul pana acolo dar a meritat, frumoasa zona.

Modificat de blordc
Link către comentariu

Este vorba de lupe bixenon ce se pun in farurile stock intrand perfect in soclul becului original (H7 daca nu ma insel, la tine). Eu ti-am dat prima pagina sa cercetezi tu :D. Te poti uita la topicul lui kirkus si o sa vezi despre ce vorbesc, el tocmai ce si-a pus si poate sa-ti dea si un feedback. Eu pe asa ceva as merge pentru ca arata OEM si nu sunt scumpe. Cred ca sunt mai ieftine decat aftermarketurile cu leduri cerculete si daca le puneau si stroboscoape erai Disco :P

Link către comentariu

Da e interesant insa dupa cum vezi nu sunt plug and play. Trebuie facute modificari sau sa bagi cabluri in plus (faza lunga nu ii sta deci trebuie tras cablu in plus de la baterie direct :icon_bounce: si mai trebuie reglate ca daca nu ii incomodezi pe cei din trafic si nu e placut deloc) iar mie nu prea imi plac chestii dastea. Insa mai caut poate gasesc ceva care da mai oem insa sa fie ceva mai special am gasit pentru golf 5 insa pentru 6 sunt putine optiuni de faruri.

Modificat de blordc
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Da interesante stopurile pe leduri insa mai interesante sunt cele fumurii complet tot pe leduri. La noi sper sa nu fie probleme daca le pun pe cele fumurii ca politistii cand te opresc cam se leaga de tot ce ai pe masina(inca nu m-au oprit pe mine insa din cate am vazut pe aici pe forum).

Link către comentariu

ca stopuri cele R par a fi cele mai reusite zic eu ptr golf 6 (cel putin pana acum...nu se stie ce mai apare)fiind un gti cred ca cel mai bine e sa l tii cat de mult poti oem,cel putin exteriorul .ptr motor nu ar fi rau un cip.sa ai grija de ea e o masina extraordinara(si ea de tine) ;)

Modificat de guesswho1983
Link către comentariu

Rosu alb arata a OEM. Cele fumurii arata putin a kitch cu cromul din interior. Acum tu stii dar parerea mea, arata ca de fabrica si nu sunt ostentative ca restul care au aspectul ala de ieftin si prost

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am sa postez niste poze de pe Transfagarasean sa va mai incant ochiu.

post-17944-1286906824_thumb.jpg

post-17944-1286906840_thumb.jpg

post-17944-1286906851_thumb.jpg

post-17944-1286906861_thumb.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

De tras, trage super si nu am ce sa zic. Consumul la urcare cam 16, tinuta cam in 3500-4000 ture pe portiunile mai abrupte sa mearga frumos. La coborare consum aproape 0 si la fel tinuta turata ca sa nu fie nevoie sa folosesc prea mult frana de picior. :)). Am trecut de vreo 7-8 ori de o parte si de alta a muntelui ca am stat cateva zile si e super.

Modificat de blordc
Link către comentariu

salutare, multumesc de aprecieri :)) , cat mai multi km fara probleme si tie , ai o masina frumoasa de-a dreptul , in general nu prea ma atrage rosul , dar pe 'bestia' ta :D e nebunie curata .

o zi buna sa ai ! :)

Modificat de ovidiup
Link către comentariu

Super super super , imi place mult masina asta . Cat de curand cred ca o sa am si eu una la fel pe mana doar ca va fi pe alb , multi km fara probleme si sa ai grija de ea.

Modificat de NaikonutZ
Link către comentariu

Foarte frumoasa si "focoasa". Sa ai grija de ea ca si ea va avea grija de tine... :icon_thumright:

Link către comentariu

Acum ti-am descoperit topicul, si vreau sa te felicit pt alegerea facuta !

Ca sa fiu si eu in rand cu lumea, iti sugerez 3 modificari OEM care dpmdv vor schimba total masina, si anume: stopuri pe led, faruri cu lupa si bi-xenon( nu vei regreta, diferenta fiind enorma) si jantele de gti pe 18'' ! In rest nu cred ca ii mai poti face ceva la exterior, deoarece tinde spre perfectiune !

La motor iti sugerez o admisie sport( cum are VN-20-BEN eventual, shimba masina considerabil atat ca performante cat si ca sound), un soft si un blow off valve!

Numai bine si drumuri bune iti doresc!

PS: wk asta sunt in Cta, si mi-ar face placere sa iti vad masina live :salut: :blink:

Link către comentariu
Fara Blow off.. :)

Corect, fara blow off, care este o tampenie de impresie artistica si care iti scade si din performante + distrugerea turbinei in timp.

Felicitari pt masina, si eu am tot una rosie :D

Link către comentariu

Multumesc pentru urari, intradevar de faruri cu lupa ma uit si eu pe piata insa nu am gasit ceva sa imi placa.

blow off valve - Din cate am citit pe forum e super ca sunet insa e posibil sa ai probleme dupa si nu ma incanta ideea cu problemele asa ca am renuntat.

Admisie caut una care sa aibe filtru destul de bun pentru ca in tara la noi praful e destul de mult si de gros pe strazi si tot intra in motor daca nu ai un filtru bun. Majoritatea admisiilor sport "nu prea au filtru" si cam tot ce intra, intra direct in motor si de aici consecintele. Insa mai caut si sunt sigur ca o sa gasesc ceva care o sa ma incante.

Ps:

@TIGANU

Ar fi fost frumos sa iti vad si eu masina si sa facem schimb de impresii, ca si masina ta arata intr-un mare fel, insa sunt plecat din judet si pana la sfarsitu lui Noiembrie nu ajung inapoi in Constanta.

@ANDREI2000

Ce nu iti prezinti si tu masina sa o admiram in aria Masina mea.

Modificat de blordc
Link către comentariu

f frumoasa masinuta...un gti este altceva

am avut si eu un golf 3 gti de care am fost foarte indragostit

poate ne vedem pe un transfagarasan:P

Link către comentariu

Felicitari pentru alegere si sa o stapanesti sanatos!

Am comandat si eu un GTI DSG cu 4 usi rosu ca si al tau :)abia astept sa vina :D

Link către comentariu

eu am comandat xenoane la GTIul meu dar sincer.....mi-as pune si eu alte faruri......

de exemplu acestea...

http://www.dectane.de/product_info.php?info=p43769_d-lite-scheinwerfer-vw-golf-vi-08----tagfahrlicht---black.html&&language=en

..imi plac foarte mult cum arata.....as fii vrut sa fii avut din fabrica ledurile pe timp de zi..

masina mea am inteles ca o sa vina din fabrica cu stopuri cu led....cele de pe R, mi se pare ca arata cel mai bine in cazu in care vrei sa le schimbi pe ale tale....sa iti pui tot de R arata cel mai bine...parerea mea:)

Modificat de corad0
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!