Jump to content

Golf 6 GTI


blordc

Postare recomandată

Daca ar fi as lua ca jante BBS CH care sunt superbe, iar ca si folie o sa o las asa deocamdata fara, deci OEM.

Modificat de blordc
Link către comentariu
  • 3 months later...

Nu am mai scris de ceva timp si am avut si o patanie cu un stalp subtire care nu a fost sesizat de senzori. Deci mare grija la parcarea cu spatele nu va bazati pe senzori la stalpi subtiri ca nu ii vede daca cade undeva intre senzori si dai si mai repede inapoi. Eu am reusit sa sparg bara ca am atins chiar langa intaritura. Am facuto pe casco si a iesit ca noua ca a fost schimbata bara complet insa mare grija. Si mai uitati-va si unde parcati ca nu stii ce e in zona unde parcati.

post-17944-1278155259_thumb.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu
lucian_90tud

Stii ce as modifica la masina? ;)

As pune niste faruri cu lupa, ca astea sunt urate tare (parerea mea) :P

Link către comentariu

Astept si eu sa vad ce mai apare ca pana acum nu mi-au placut modelele de faruri care le-am vazut. Poate ai gasit tu ceva mai special, astept sugestii.

Link către comentariu
lucian_90tud

Clar OEM, nici nu ma gandeam la altceva. :D

Link către comentariu
  • 1 month later...

Nu am mai scris de ceva vreme. Ceva impresii despre masina acum ca a facut 11500 km. Trage bine, motorul foarte flexibil, ceva probleme la esp care se aprinsese si se dezactivase automat insa ABS mergea fara probleme. Tragea mai bine fara esp insa si puteai sa tocesti cauciucurile destul de repede noroc ca doar vreo 2 luni am stat fara. S-au tot chinuit cei de la reprezentanta sa il rezolve insa pana la urma solutia a fost schimbarea centralei de ABS pe garantie. Acum merge si esp insa se simte cand intra ca iti mai taie din elan. Cauciucurile cu care a venit Bridgestone Potenta cam slabute si galagioase la un anumit tip de asfalt. Cauciucurile de iarna sunt foarte silentioase fiind michelin alpin. O sa revin si cu poze. Am fost pe transfagarasean si sta foarte bine pe curbe. Trage frumos la munte si nu numai, o placere.

Link către comentariu

Am revenit cu poze de pe la munte si prin imprejurimi, sper sa va placa. Ultima este cu cea mai inalta biserica de lemn din europa.

post-17944-1283068885_thumb.jpg

post-17944-1283068973_thumb.jpg

post-17944-1283068995_thumb.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

Frumoasa masina, si interiorul e foarte fain cu volanul ala, schimbatorul, scaunele....tot. App. cred k ai uitat sa treci la dotari pilotul automat

Link către comentariu

Multumesc de urari.

Da intradevar ii plac drumurile de tara neasfaltate insa bine nu va ganditi ca o bag prin zone cu cratere, dar mai mult ii place asfaltu si serpentinele in general. Ce ma uimeste la masina este confortul destul de mare pentru o masina sport, amortizoarele sunt foarte confortabile. Fata de gti 3 care l-am avut e diferenta destul de mare la confort cu toate ca cele de pe golf 3 gti erau mai moi, bine acum si tehnologia avanseaza.

Modificat de blordc
Link către comentariu

E simplu... da o roata jos si o sa vezi cate articulatii are un Golf 6 fata de Golf 3 :beerchug: Dar si cand schimbi bucse cred ca te doare potofelul :D. Drumuri bune :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumesc de urari.

M-am tot uitat de faruri insa nu am gasit nimic sa imi placa. Dati linkuri daca va place ceva, poate o sa imi placa si mie. ;)

Modificat de blordc
Link către comentariu

Cu tot respectul, dar nu pune asa ceva pe masina :Driver:. Daca se poate sa iei farul de xenon OEM ar fi super, daca nu arunca un ochi aici

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!