Jump to content

Golf 6 GTI


blordc

Postare recomandată

Si la mine cand am ridicat masina de la reprezentanta (octavia rs), avea 15km facuti. Oricum masinile sunt testate inainte de a le preda clientului. Asa ca nu exista o masina cu 0 km, cel putin asa stiu eu :angry:

Scuze de Off. Exista masini livrate cu 0km, daca o iei chiar din Germania de la sediul VW. Masinile ies din fabrica si tun depozitate intr-un turn de sticla cu ajutorul unui lift controlat de calc. Astfel se livreaza cu exact 0km.

Link către comentariu

Si eu zic ca 2.0tfsi are lag foarte mic, o sa te obisnuiesti. Sa vezi la masini cu turbine mai mari sau trasee mai lungi lag ;)

Link către comentariu

Sa stii ca senzorii de parcare OEM merg foarte bine indiferent ce vremea de afara. Aia care sunt influentati de gheata sau mizerie sunt de regula cei after-market.

Link către comentariu

felicitari ...

pe cati ani ai cumparat-o .. ma refer la leasing :rolleyes:

sau cu bani jos :Driver:

Link către comentariu
Si eu zic ca 2.0tfsi are lag foarte mic, o sa te obisnuiesti. Sa vezi la masini cu turbine mai mari sau trasee mai lungi lag :ceuameni:

Golf 6 GTI are motorul 2.0 TSI

Link către comentariu

paul_e88 Amortizoarele sport sunt foarte confortabile, sincer nu ma asteptam sa fie asa iar r17 e cea mai buna varianta pentru Romania si la gropile de aici. Pretul cu reducere a fost 24200 euro daca o achitam cu banu jos in rest e mult nici nu vreau sa ma gandesc. Reducerea a fost de 2800 euro. 2400 euro au avut ei reducerea in oferta si inca 400 euro peste ea am cerut eu(eu am cerut insa ei max cica atat pot da, poate daca mai insistam mai reduceau).

Bestie Dupa cum am spus senzorii daca sunt acoperiti de gheata nu mai merg bine (vezi poza si chiar cand s-a mai dezghetat tot nu merg ) si iti da ca si cand esti foarte aproape de ceva insa nu ai nimic aproape. Daca sunt foarte murdari nu e nici o problema merg excelent ca si atunci cand sunt curati.

vwsiopel E leasing 7 ani (e maxim) ca nu stiu daca e cineva care are bani sa o ia cu banu jos(sau or fi dar mai rar).

Un punct de minus la ei mi-au livrat masina fara roata de rezerva :ceuameni: ci doar cu un kit de reparatie care consta intr-un compresor si un tub cu un lichid(daca ti se taie cauciucu ce faci ;) ? te uiti la masina sau suni un prieten :blah: ). Am intrebat de curiozitate cat costa o roata ingusta pret 800 ron plus sculele inca 400 ron. Cred ca imi iau roata de iarna ca roata de rezerva vara iar iarna invers :) .

post-17944-1263935041_thumb.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

@blordc da, observ ca era foarte inghetata masina dar ma mira faptul ca tu spui ca erau afectati senzorii. Eu am avut senzori OEM pe un Audi A4 B6 si indiferent de vremea de afara au mers impecabil... ma asteptam sa nu fie probleme nici la tine. Dar, ma rog, e o chestie minora asta! Sa stapanesti sanatos masina si ...asteptam in continuare noi impresii! :icon_thumright:

Link către comentariu

cred ca se referea ca ii piuie in continuu...la mine afiseaza un obstacol iminent, de obicei pe senzoru' care e afectat...la fel si pe o Octavia FL pe care o mai conduc

Link către comentariu
Scuze de Off. Exista masini livrate cu 0km, daca o iei chiar din Germania de la sediul VW. Masinile ies din fabrica si tun depozitate intr-un turn de sticla cu ajutorul unui lift controlat de calc. Astfel se livreaza cu exact 0km.

:icon_thumright: rex chiar nu exista asa ceva, gandeste-te ca din hala de asamblare pana la locul de depozitare tot fac cateva sute de m - 1 km :P

este imposibil sa ai o masina 0 km la propriu.

Link către comentariu

cauta pe youtube "volkswagen delivery"

e foarte ingenios sistemul si cred ca permite livrarea cu zero kilometri

Modificat de Iulian (DeLuxeRo)
Link către comentariu

Deci senzorul de parcare care are gheata pe el bine acum nu stiu sa va zic cat de groasa, piuie si arata un obstacol pe display. Zgomotul de piuit vine din zona in care este obstacolu avand 8 incinte acustice. :icon_thumright: Daca vezi ghiata a fost destul de groasa pe masina iar senzorii nu mai mergeau normal fiind ei si OEM.

Modificat de blordc
Link către comentariu
cauta pe youtube "volkswagen delivery"

e foarte ingenios sistemul si cred ca permite livrarea cu zero kilometri

nu este locul potrivit sa incepem o discutie pe tema asta ... dar crede-ma pe cuvant ca nu se poate (lucrez in domeniu)

Link către comentariu

Masina a primit si un set de Jante de ceva timp care vor fi folosite numai iarna deci de dimensiuni mai mici r16/55/205. Jantele sunt noi marca ENZO fabricate in Germania (asa scrie pe ele si sunt aprobate rar). Au costat 12 mil toate 4 zic eu pret foarte bun. Am fost si la munte cu ele si se comporta destul de bine. Niste poze cu un golf 6 gti cu Jante pe 16 care zic eu ca nu arata rau. :vwrullz:

post-17944-1263991292_thumb.jpg

post-17944-1263991306_thumb.jpg

post-17944-1263991317_thumb.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu
:scratch: rex chiar nu exista asa ceva, gandeste-te ca din hala de asamblare pana la locul de depozitare tot fac cateva sute de m - 1 km ;)

este imposibil sa ai o masina 0 km la propriu.

este foarte posibil , oricine poate sa o faca... pana in 50 km se pote resata din butoane kilometrajul (asta e pt dealeri sa le poata pune la 0) dar la noi nu am vazut sa faca ei asa ceva , oare nu stiu ?

eu am luat mkv gti de la nurvil vl. cu 50km si jumate de rezervor de benzina... oricum ce-i cativa km , pote au mers cu ea sa vada daca e ok... ce mai conteza ? te uiti la cauciucuri si vezi cat s-a mers cu ea...

oricum daca ai vedea un parc in care stau masinile pe dincolo sa vezi cat e de mare , e normal sa aiba cativa km...

cel mai important e sa tina cati mai multi km

@blordc : oricum e o masina buna , cati mai multi km fara probleme !!!

Link către comentariu

Multumesc pentru urari si acum niste poze cu interiorul...

post-17944-1264167075_thumb.jpg

post-17944-1264167085_thumb.jpg

post-17944-1264167096_thumb.jpg

post-17944-1264167105_thumb.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

ce circumferinta are tipsul tau ?(vreaus ami pun si eu o toba stil gti si as vrea sa stiu ce cirmuferinta au tipsurile iesite

Link către comentariu

Cam 5-6 cm in diametru au cele rotunde insa nu da prea bine mai bine iti pui ovala zic ca arata mult mai bine. Uite o poza cu cele ovale.

post-17944-1264343345_thumb.jpg

Link către comentariu

Pt trecerea de la tipsuri rotunde la cele ovale e destul spatiu dupa cum se vede in poza urmatoare pentru cine e interesat de schimbare.

post-17944-1264462227_thumb.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

Foarte frumos GTi-ul. Văd că ai o pasiune pentru Golfuri GTi :D

Să te bucuri şi să ai mare grijă de el!

Mulţi km fără probleme, evenimente, nervi şi, cu c

Link către comentariu

foarte frumoasa masina , dar de ce nu i ai pus si jantele pe 18"? :P sa o stapanesti sanatos ! :(

Link către comentariu

Intradevar golful 6 gti e foarte frumos insa eu cred ca a revenit la forma golfului gti 3. Cine are golf 3 gti (imi place foarte mult ca forma) stie pt ca daca urmaresti din lateral are o linie frumoasa care pleaca de pe aripa pana la spate care se regaseste si la golful 6 gti (in rest e altfel, tehnologie mai noua ;) ). Oricum GTI sunt masini foarte reusite din aceasta cauza am mers tot pe GTI.

In legatura cu jantele pe 18 nu prea vad cum reusesti sa protejezi o masina cand ai jante pe 18 (din experienta gropilor din Romania) pentru ca stau de ceva timp pe forum si am vazut ca cel mai indicat pentru Romania sunt jantele pe 17 (vara) chiar pe 16(pentru iarna pt ca la zapada, gheata apar gropi in asfalt plus pojghite de gheata care se comporta ca niste gropi, ti se distrug daca le ai pe 17,18,19 plus amortizoare si alte articulatii). Asta a fost alegerea mea dupa cum se vede mi-am luat un alt set pe 16 care nu da rau deloc.

Multumesc pentru urari. Si voi sa le stapaniti cu grija si la cati mai multi km. :)

Modificat de blordc
Link către comentariu
visualmerchandiser

frumoasa masina.cel mai mult imi place la gti cum maraie evacuarea prin cele doua tipsuri cand e pusa la treaba.sa ai grija de ea si ea de tine :)

Link către comentariu
nu este locul potrivit sa incepem o discutie pe tema asta ... dar crede-ma pe cuvant ca nu se poate (lucrez in domeniu)

se poate cu zero Km, am fost in fabrica la Wolfsburg si am fost si in turnurile unde se depoziteaza.

Felicitari pentru GTi @blordc, foarte frumos.

Link către comentariu

Multumesc pentru urari. Evacuarea e foarte silentioasa daca nu accelerezi brusc. Insa cand o faci se aude frumos tare. O sa am grija cum inca am si de cea veche.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!